Komenda Miejska Policji w Lesznie opublikowała dane i zdjęcie poszukiwanego.

"Poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lesznie, sygn. akt IIWp 1/24, IIK 445/22 za przestępstwa z art. 177 § 2 kk oraz art. 62 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29.07.2005r." - czytamy w komunikacie.

Mundurowi proszą o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji na jego temat dotyczących miejsca przebywania mężczyzny, służby proszą o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie (w godzinach 7.30-15.30), telefon: 47-77-31-260 lub z oficerem dyżurnym (całodobowo), telefon 47-77-31-655.

Reklama

Jak informuje RMF FM, sprawcą wypadku był były policjant.

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego / Policja

Mężczyzna w momencie wypadku był pod wpływem środków odurzających

Do potrącenia dziewczynki doszło w połowie lipca 2021 roku w okolicach Leszna. 13-latka przechodziła przez przejście pieszo-rowerowe, gdy wjechało w nią auto. Nie udało się jej uratować.

Śledczy wskazują, że kierujący autem w momencie wypadku był pod wpływem środków odurzających.

Lokalne media wkrótce po zdarzeniu przekazywały, że Prokuratura Rejonowa w Lesznie ostatecznie nie przestawiła 32-latkowi zarzutu spowodowania wypadku pod wpływem narkotyków, bo "do czynu doszło w stanie po użyciu, który jest wykroczeniem, a nie przestępstwem".

Sprawca odpowiadał przed sądem. Został skazany na karę łączną 5 lat i 3 miesięcy więzienia. Dostał także 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Zasądzono także nawiązkę na rzecz matki zmarłej 13-latki w wysokości 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna zapadł się pod ziemię

RMF FM donosi, że podczas procesu mężczyzna odpowiadał z wolnej stopy. Na ogłoszenie wyroku się nie stawił i zniknął.

Obrońca oskarżonego i matka zmarłej 13-latki odwołali się od nieprawomocnego orzeczenia sądu. Prokuratura chciała utrzymania wyroku w mocy i odrzucenia obu apelacji w tej sprawie.

W grudniu zeszłego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok, zwiększając wymiar kary wymierzonej oskarżonemu na 7 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku i karę łączną - wraz z czynem dotyczącym posiadania narkotyków - 7 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.