Badania naukowe dowiodły, że psy są mądrzejsze od kotów

| Aktualizacja:

Badania przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pod kierunkiem prof. Suzany Herculano-Houzel z Uniwersytetu Vanderbilt w USA wykazały, że psy są mądrzejsze od kotów. Właściciele kotów sceptycznie i z niedowierzaniem przyjęli rezultaty tych badań.

wróć do artykułu
  • ~KOTY SĄ NAJLEPSZE!!!
    (2017-12-07 19:17)
    ***** prawda
  • ~ko2006
    (2017-12-07 16:48)
    idiotyczne wnioski "Oczywiście inteligencja jest tylko jednym, ale nie jedynym z walorów czworonogów. W wypadku kotów liczy się też ich intuicja, niezależność, przywiązanie i "puszystość"" Intuicja to forma inteligencji. Psy tez bywają puszyste. Poza tym spokojnie pewnie za miesiąc ukaże się kolejny artykuł o kolejnych badaniach które udowadniają odwrotnie. Tak jak z działaniem kawy - raz badacze mówią że szkodzi, potem że nie.
  • ~thebezt
    (2017-12-06 13:08)
    Czy słowo " Ś W I N I A", jako nazwa zwierzęcia wymaga wykropkowania na tym szwabskim portalu ???? I to takim gdzie bluzgi są na porządku dziennym, a sam portal przypomina gadzinówki ????
  • ~thebezt
    (2017-12-06 13:05)
    Przeciętna ****************** jest nazwijmy to "inteligentniejsza" od psa i i kota, i co z tego. Prowadzimy masową hodowlę i masową rzeż tych zwierząt w warunkach które można nazwać obozami koncentracyjnymi.
  • ~jacwie5
    (2017-12-05 23:51)
    Nie trzeba badań aby to stwierdzić.
  • ~z zasniezonej Norge
    (2017-12-05 22:13)
    "Badania naukowe dowiodły, że psy są mądrzejsze od kotów" ------ i nawet od wyborcow Partii Obludy!!
  • ~Azor
    (2017-12-05 21:45)
    Jestem bogatszy od Mruczka mam 5 banknotów po 10 zł a on tylko dwa po 100 zł.
  • ~Pewien Pies
    (2017-12-05 17:11)
    Ach, bądźmy ludźmi! - Nawet dla kotów!
  • ~btw
    (2017-12-05 16:16)
    Miłośnicy kotów nie grzeszą inteligencją, podobnie jak ich pupile;)) A na poważnie, każdy wie, że psy są inteligentniejsze, łatwiej się uczą i rozumieją częściowo ludzka mowę. Koty zwykle rozumieją: kici kici i a psik ...
  • ~jaity
    (2017-12-05 15:57)
    Nie same połączenia nerwowe, ani nie wielkość mózgu się liczy, lecz funkcje poszczególnych jego obszarów. Już o zróżnicowaniu psów wg ras nie wspominając. Kot jest niezależny, nie ogląda się na przewodnika stada, toteż ma inną ekspresję swoich umiejętności. Wie, co się dzieje, choć tego nie musi okazywać.
  • ~Lika
    (2017-12-05 15:54)
    Moja kotka Rysia jest mądrzejsza od każdego psa!
  • ~psiarz
    (2017-12-05 14:52)
    Z wpisów widać, że miłośnicy kotów też mają problem z czytaniem ze zrozumieniem - nikt przecież nie mówi o gramaturze mózgu, lecz o ilości połączeń nerwowych!
  • ~e,tam
    (2017-12-05 14:42)
    U mojego sąsiada jest kot i pies. Do czasu była pełna zgoda. Zwierzaki jadły z jednej miski.Teraz kotu nie wolno wejść na działkę. Musiał nieźle dokuczyć psu, jeśli teraz ma zakaz wstępu. Sąsiadka wieczorem na rękach zanosi kota do domu na noc.
  • ~ni pies ni kot
    (2017-12-05 14:01)
    Widać wyraźnie tendencyjność badań wskazującą na ich psie autorstwo. Poczekajmy na wyniki badań przeprowadzonych przez koty.
  • ~Pyra
    (2017-12-05 10:19)
    A naukowcy glupsi od psów i kotów ?
  • ~t.
    (2017-12-05 09:54)
    Mysle, ze do tych eksperymentow powinien dolaczyc szanowny autor powyzszych wypocin. Walka o 1 miejsce bylaby pasjonujaca...
  • ~annad
    (2017-12-05 07:48)
    wiekszośc ludzi ceni koty za ich inteligencje i charakter a nie puszystosc
  • ~Anna
    (2017-12-05 07:44)
    Z czego by wynikało, że słonie są kilka razy mądrzejsze od ludzi. Który to kot waży 8 kg? Owszem, bywają takie, ale przeciętny kot waży ok. 4 kg. 5 kg to już duży kot. 8 kg to duże, spasione kocisko z długą i gęstą sierścią np. kot syberyjski czy norweski. Tymczasem 8 kg psa to szczupły nieduży piesek.
  • ~Zax
    (2017-12-05 07:41)
    Mózg wieloryba może ważyć do 9 kg (ponad 200 miliardów połączeń nerwowych), ludzki waży na ogół 1,25-1,45 kg (85 miliardów połączeń). Widać też gołym okiem różnicę w inteligencji bo wieloryby nie przeprowadzają tak durnych porównań.
  • ~Ppp
    (2017-12-05 07:32)
    Idziemy ulicą w dzielnicy willowej lub na wsi. PSY nas obszczekują bez żadnego powodu, nawet z kilkudziesięciu metrów, zdarza się rzucanie się na płot. KOTY spokojnie obserwują i jeśli sami ich nie zaczepiamy, to nas ignorują. W jaki sposób psy miałyby być mądrtzejsze od kotów, skoro to koty zachowują się w sposób sensowny? Pozdrawiam.

Może zainteresować Cię też: