Nauka ma problem, z którym dotychczas nie musiała się mierzyć: ludzie przestają jej ufać

| Aktualizacja:

Jak do tego doszło w dobie lotów w kosmos, komputerów kwantowych i terapii genowych?

wróć do artykułu
 • ~ratio
  (2017-12-26 21:25)
  Nauka ma problem, bo jest, tak jak wszystko na tym świecie podatna na infekcje... Ideologiczne, ekonomiczne, zarazę poprawności politycznej, itd. itp. Ja się wcale nie dziwię, że są takie reakcje...Co nie oznacza, że wszystkie te reakcje są racjonalne. :-)
 • ~malek
  (2017-12-26 21:05)
  A po co ludziom nauka? Wykształcone społeczeństwa sprawiają problemy i dla władzy są raczej kłopotem. Może właśnie dlatego polskie nakłady na badania i rozwój zawsze były żenująco niskie.
 • ~ratio
  (2017-12-26 21:02)
  A co tej jest nauka? Generalizując i skrótowo, według współczesnej definicji, to jest to, co jest weryfikowalne. Więc ani naukowym nie jest model wyjaśnienia powstania Wszechświata- (zebrało się z niebytu całe NIC i ...wybuchło), ani ....ekonomia;-) Ja tam już wolę pozostać przy rozumie (ratio) ubogaconym przez drugie źródło poznania- (fides). Wiarę w objawiający Logos :-)
 • ~Jedna ręka nie klaszcze
  (2017-12-26 20:47)
  Buahahah jedną z głównych przyczyn tego problemu jesteście właśnie WY dziennikarze. Tak na boku to "artykuł" o duchach jaki ostano umieściliście w dziale NAUKA był obszerniejszy od tego czegoś ...
 • ~Paweł
  (2017-12-26 20:46)
  Cywilizacja nie jest dana raz na zawsze. Człowiek to gatunkowo wykazuje cechy stadnego drapieżnika oportunisty. En masse wybierze obecną korzyść i nie interesują go przyszłe zagrożenia. Tłumem rządzą więc prymitywni i chciwi politycy natomiast ludzie nauki są traktowani jak dziwadła, które trzeba izolować od ciemnego luda co wszystko kupi.

Może zainteresować Cię też: