Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

| Aktualizacja:

Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. W uproszczeniu: był jednym z najważniejszych komandosów w Polsce. Cenili go nasi sojusznicy, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia, jakie mu przyznali. Generał Gut zachował się elegancko, powiedział, że rezygnuje z przyczyn osobistych, i zapewne w najbliższych tygodniach nie będzie dzielił się swoimi przemyśleniami z mediami.

wróć do artykułu
  • ~Al
    (2017-03-16 07:00)
    Czystki skoncza sie jak tylko resztka generalow powiazanych z WSI i szkolonych w Rosji, mianowanych przez Komoruskiego i Tuska odejdzie w niebyt.
  • ~acton
    (2017-03-16 07:05)
    Macierewicz po prostu buduje polską armię, nie polsko-podobną. Przez 27 lat armia korzystala z oficerow wyksztalconych w PRL, a dowodztwo w Moskwie. Niech juz sobie pojdą na emeryturę, szkoda, ze nie sowiecką
  • ~wacuś
    (2017-03-16 07:22)
    Kto obroni armię przed ministrem obrony? FSB
  • ~hehe
    (2017-03-16 07:22)
    Maciej Miłosz === zacznij się zastanawiać kto obroni der Dziennik przed repolonizacją!!!!! Idioci wyszukują durne problemy bo w realu ich nie ma!!! Buźkę mieliście zamkniętą jak wojska i służby specjalne działy słabiutko, czy wręcz w ogóle nie działały za czasów 8-letnie zarządzanie cieplejszą wodą!!!!! Hihihihihihihi
  • ~d......
    (2017-03-16 07:24)
    Likwiduje generałów bo obawia się aby w którymś nie obudził się Marszałek J.Piłsudski
  • ~mi
    (2017-03-16 07:24)
    Cała karuzela się skończy, jak Kreml uzna, że starczy, a macierewicz złoży meldunek o wykonaniu zadania.
  • ~Obserwator
    (2017-03-16 07:31)
    Mam nadzieję, że nie będzie możliwości i konieczności sprawdzenia, czy zmiany dokonane w armii przez min. Macierewicza są dobre dla Polski i Polaków. Z tego co widać to nasi wrogowie, jeśli tacy są, zacierają ręce...
  • ~robertpk
    (2017-03-16 07:33)
    pytanie, czy niszczy armię z premedytacją ?? moim zdaniem tak
  • ~emeryt rozbawiony dobrą zmianą
    (2017-03-16 07:37)
    narciarz! jak się odważy!
  • ~yes yes yes, Ole !
    (2017-03-16 07:44)
    Nawet najzdolniejsi politycy nie mają pełnej wiedzy o żołnierskim fachu, bo nie spędzili lat na poligonie.-----------ale red.ma pelniejsza wiedze od najzdolniejszych politykow? A jesli tak to ciekawe. Moze spal na poligonie> Ktos spiewal Maki poligonow, maki poligonow, yes yes yes.
  • ~antysort
    (2017-03-16 07:49)
    Proste, ale celne kryterium uliczne. Jaki język, taka odpowiedź.
  • ~ktoś
    (2017-03-16 07:58)
    Jak długo jeszcze ten ****** będzie kręcił takie cuda-wianki?
  • ~Filip
    (2017-03-16 08:03)
    Polska armie trzeba oczyści ze wszystkich, którzy mogliby mieć kontakty ze służbami rosyjskimi. Niemcom tez nie można ufać.
  • ~szemrany interes
    (2017-03-16 08:06)
    Macierewicz szykuje armię do swoich celów.w razie nieposłuszeństwa rodaków wystawi armię przeciwko nim.wojsko ma być posłuszne Macierewiczowi a nie bronić Polaków.którym nie podoba się obecna władza
  • ~Kierownik rakiety
    (2017-03-16 08:07)
    Każdy trep awansowany przez Bigosa to komunistyczny pajac. Maciar robi porządek. To co Zoll i TK mu zablokowali z 92. Tyle. Jechać z nimi P ministrze. Słychać wycie? Znakomicie.
  • ~Macisław Płatow
    (2017-03-16 08:08)
    Z zewnątrz wygląda to nie wesoło. Ale prawda jest prosta. Tej dowódczej Kadrze nie ufa Minister i Prezydent. Po prostu typowa DEKOMUNIZACJA ,czyli pozbywanie się ludzi o mentalności Sowietusa.
  • ~a na zmywaku taki szeregowy to moze jesc i pic jak u sovy?
    (2017-03-16 08:12)
    bo dotont to byl /play/ czyli zabawa w wojsko. W tyl zwrot ! Naprzod marsz.! Koniec zajec.
  • ~qwe
    (2017-03-16 08:18)
    MODLITWA OPOZYCJI ! Koryto ty moje, powróć do mnie prędko, ja już żyć nie potrafie. Smutno mi i drętwo. Angela wzięła Pierwszego, o nas nie pamietała, A przecież braćmi jesteśmy, ratuj nas kochana. O Andzelo, pomóż braciom, O Adndzelo sypnij groszem, z PISem wygrać nie jest łatwo, PIS ustawia nas pokotem.
  • ~pot fox
    (2017-03-16 08:19)
    Patologia Oszustów rozwaliła Polskie Wojsko redukując do niemal 90 tys z tego połowa nie miała uzbrojenia bo WSI je przehandlowało! Generałów u nas w Polsce na pęczki a żołnierzy brak! Pan minister Antoni wie dobrze jak pozamiatać po władzy Komorowskiego do bulu gdzie jego największym osiągnięciem był tank marki Reno z I wojny światowej i wszyscy stawali na głowie aby on pojechał w defiladzie!i t Wreszcie ktoś dba o wojsko a nie pozory jak za PO !!!
  • ~pat
    (2017-03-16 08:23)
    Najbardziej zabawne są te zapewne opłacone komentarze, które oskarżają Macierewicza o agenturalną współpracę z Rosją. Mam wrażenie że to właśnie te komentarze często są inspirowane z Rosji. Macierewicz, likwidator WSI - służby, która chodziła na pasku GRU "idealnie" pasuje na ruskiego agenta. Dodatkowe jego dokonania to walka przez całe życie z PRL-owskimi służbami, ujawnienie agentów tych służb, sprowadzenie do Polski wojsk NATO, budowa Wojsk Obrony Terytorialnej, nawoływanie do patriotyzmu, budowanie jak wzorca do naśladowania żołnierzy wyklętych, walka o wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Rzeczywiście pasuje Macierewicz na ruskiego agenta niesamowicie. Kwestia roszad w wojsku tylko wygląda pozornie na demontaż polskiej armii. Często generałowie, którzy odchodzą mają jeszcze związki z poprzednim systemem. Inni idą za kolegami, mają powiązania, uprawiają politykę. Czas pokaże czy Macierewicz znowu miał rację. Bo w sprawie Bolka, WSI, generała Błasika i wielu innych rację przecież miał. Za likwidację WSI Macierewiczowi należy się pomnik. Obecną działalność w MON ocenimy obiektywnie dopiero po czasie. Wojsko to pieniądze i widać też wyraźnie że jest medialne zlecenie na szefa MON.

Może zainteresować Cię też: