"Niemcy to zakładnik Rosji". Trump ostro bije w Berlin, padły też słowa o Polsce

| Aktualizacja:

Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić - powiedział prezydent USA Donald Trump. Ocenił, że Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być jej zakładnikiem, a Niemcy nim są.

wróć do artykułu
  • ~XYZ
    (2018-07-11 10:33)
    Prez. Trump utrafił w 10-tkę.
  • ~Prawda ekranu
    (2018-07-11 11:15)
    I jak oni teraz mają pracować w tych Tefauenach, Gazetach Wybiórczych jak tu sam prezydent USA im takie rzeczy mówi?! Jak to wykręcać pod wiadomą narrację?!...
  • ~bulldozer
    (2018-07-11 10:33)
    Brawo Trump... Schroedery i inne "tawariszcze biznesy" pod mur!!!!!
  • ~katanga
    (2018-07-11 10:40)
    Super prawdziwe słowa o Niemcach i praktyce.
  • ~Kaz
    (2018-07-11 10:48)
    Umowa gazowa z Rosją podpisana przez Tuska i Pawlaka podlega zdradzie stanu.
  • ~kiken
    (2018-07-11 10:37)
    Oh , to sie szwaby zagotują !!! Ameryka wróg , Rosja przyjaciel ! maja wiele cech niemców z przed 39 roku .Bezkrytyczne społeczeństwo , wykonujące posłusznie polecenia wodzów.
  • ~ze zwardonia
    (2018-07-11 10:53)
    proste slowa, szczere do bulu - dzsiaj potrzebujemy prostych odowiedzi na niemieckie dramaty i dylematy - cala Unia drzy przed ta wizyta -przyjezdza Pan, ktory rozstrzyga o byc albo nie byc wielu rzadow -gdzie te europejskie wartosci, solidarnosc ?. Nic tak nie podkresla podstepnej roli Unii jak Nord Stream 2 i niemiecka polityka Nowego Zasiedlania Europy z niemieckiej selekcyjnej rampy -Merkel musi odejsc doprowadzila nato do ruiny. Uazam, ze PiS powinien przejac wiodaca role w calej europie !!
  • ~tst
    (2018-07-11 10:30)
    Ty Trump powiedzi ile Ameryka płaci Rosji. Hipokryta.
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-07-11 10:46)
    Trump czemu nie chcesz się spotkać z naszym prezydentem w Białym Domu? 3 lata już rządzi nawet tydzień błąkał się po USA a Ty w tym czasie spotkałeś się z watażką z Uzbekistanu!
  • ~spod Wawela
    (2018-07-11 10:45)
    W 1939 roku też nie przyjeliśmy ani od Rosji ani od Niemiec, zapłacilismy za to Katyniem i Jałtą i jeszcze niw wiadomo ile przyjdzie płacic syjionstom z USA, to już Zabłocki wyszedł lepiej na mydle
  • ~biznes to biznes
    (2018-07-11 10:52)
    Trump chce, zeby caly swiat kupowal drozszy gaz z USA. Ale biznes to biznes. Madry zawsze kupi tanszy. Ale USA powinny zlikwidowac bazy w Niemczech, nie musza Niemcow bronic.
  • ~mariusz emeryt z pleszewa
    (2018-07-11 11:05)
    Przepraszam. a od kogo bierzemy (kupujemy) większość ropy ?
  • ~Lutecki
    (2018-07-11 12:27)
    No jak Trump pochwalil no to sie Pis cieszy! Ja nie chce zeby mnie wariat chwalil, bo to znaczy, ze ze mna tez cos nie tak!
  • ~Trampek
    (2018-07-11 11:01)
    heheh....kupują gaz od Ruskich bo gaz z USA jest za drogi...poza tym jak widać Trump dalej próbuje skłócić Europę bo wiadomo pokłóconymi łatwiej rozgrywać, zawsze mozna kogos podpuscic przeciwko innym...np taką Polskę..a teraz wszystkie pisowskie bezmózgie rusofoby nie rozumiejące nic z geopolityki i zachwycające się tym blond pajacem mogą mnie wyzywać.
  • ~E tam.,,,,...,,,..,,
    (2018-07-11 11:12)
    Nie ma przeszkód aby Rosja sprzedawała Polsce gaz, ale po takich cenach jak Niemcom , a jak nie, to nie robią nikomu łaski i niech spadają na drzewo. Rosja nie będzie jedynym dostawcą gazu dla Polski i innych państw regionu, jak to jest w przypadku Niemiec i Francji , które uzależnione będą od rosyjskiego gazu. Za taką daninę Niemcy i Francja będą gotowe sprzedać Polskę i inne państwa regionu Ruskim.
  • ~Miso.,,,,...,,..,,..,,,
    (2018-07-11 10:56)
    Niemcy to zakładnik Rosji, a Tusk to zakładnik Niemiec. Czyli Tusk , to zakładnik Rosji. Czy w Polsce potrzeba takich ludzi jak Tusk - Ruskich i Niemieckich wasali?
  • ~Johny
    (2018-07-11 11:09)
    a kto pomógł wygrać Ci wybory kretynie.??????
  • ~~~m
    (2018-07-11 10:55)
    Tramp powinien zająć się swoim państwem - kazdy z nich czyli prezydentów przy........ą się do wszystkich państw I burzą
  • ~Jaro
    (2018-07-11 12:17)
    Trump to polityk który operację na otwartym sercu przeprowadza za pomocą siekiery. Pluje na Niemcy, że biorą gaz od Rosji (a pewnie tam jest po prostu tańszy), a zaraz pojedzie ugadywać się z Putinem. Uznał już w zasadzie aneksję Krymu. A jak Putin przekona go, że Warszawa to przecież zabór rosyjski? Jednocześnie wywołuje światową wojnę celną, co skończy się kolejnym kryzysem.
  • ~Emil
    (2018-07-11 20:28)
    A wy zakladnikami i tania sila robocza Niemiec 😆😆😆

Może zainteresować Cię też: