Sandra Borowiecka: Tak się rodzi narodowa trauma, tak się rodzi ta nasza Polska - z cichych domowych molestowań

| Aktualizacja:

"Przez ostatnie lata nie spotkałam chyba ani jednej polskiej rodziny, w którym nie byłoby jakiegoś numeru w rodzaju psychicznego znęcania się, maltretowania czy molestowania seksualnego - mówi Magalenie Rigamonti Sandra Borowiecka, dziennikarka i pisarka.

wróć do artykułu
  • ~ziuta
    (2018-08-09 20:20)
    Ale ma znajomych ta Borowiecka, jakaś patologia czy co? Współczuję, no ale jeżeli tak się wygląda to coś musi być nie tak.
  • ~Kobieta, żona i matka
    (2018-08-09 21:22)
    Spora część ludzi jest zakłamana i tak wytresowana, że nie ośmieli się sprzeciwić dziadkowi wsadzającemu łapy do majtek wnusi, Wnusia nie poskarży się, bo jest dobrze wytresowana i wie, że ani mama, ani babcia nie uwierzą, że maja zboczeńca w domu. Kiedy mąż gwałci żonę, też nikt nie kiwnie palcem, bo żona na pewno przesadza. Kiedy ojciec gwałci córke latami i wszyscy o tym wiedzą, też nic sie nie dzieje, ofiara jest sama w swojej tragedii. Zobaczcie, co sie porobiło z zakazem aborcji po gwałcie, również kazirodczym, ofiary muszą rodzić. Bogobojne i porządne społeczeństwo, które latami jest ślepe na krzywdę ofiar zabroni ofierze uwolnić się od ciąży z gwałtu, bo musiałoby przyznać, że zwyrodnialce są wśród nich. Społeczeństwo w swojej masie jest prymitywne i tchórzliwe do zwyrodnialców i zboczeńcóew, ale za to ma bardzo długie łapy do ofiar. Jaki zapada wyrok w przypadku przemocy domowej kiedy oprawcą jest bogobojny mąż-poseł? Nie ma szkodliwości społecznej, ofiara najwidoczniej zmyśla, albo przesadza. Wiecie dlaczego ofiary latami milczą? Bo boją się własnych rodzin, które nie chcą lub nie potrafią pomóc, własnego państwa i oprawców bezkarnych latami, albo i całe życie.
  • ~lewacka patologia
    (2018-08-09 20:32)
    Borowiecka ma POmylonych znajomych, lewacka patologia jak w Londonistanie (United Kalifates)
  • ~Don Biszkopt
    (2018-08-09 22:07)
    To idzie z Zachodu. Doszło do tego że feministki ogłaszają, że w takich kampusach uniwersyteckich (któe same są siedliskiem feminizmu, genderyzmu) panuje kultura gwałtu. W takiej atmosferze każdy gest, spojrzenie, dotyk jest traktowany jako molestowanie seksualne. Do tego dochodzi atak na rodzinę i tradycyjne społeczeństwo. Jeśli przyjmiemy wynurzenia pisarki za prawde - to znaczy że w każdej rodzinie jest molestowanie seksualne, czyli to struktura rodziny (zapewnie patriarchalna) jest źródłem przemocy seksualnej. Można by skwitować sprawę popukaniem się w głowę, ale na Zachodzie ta ideologiczna zaraza zaczyna zatruwać umysy coraz większej ilości młodych ludzi. Kompletnie im to miesza w głowach. Musimy w Polsce bronić się przed tą aberracją.
  • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,..,,..
    (2018-08-09 20:22)
    "tak się rodzi ta nasza Polska - z cichych domowych molestowań"- chciałaby, ale niestety.
  • ~Jak bym przy......................
    (2018-08-09 22:39)
    No cóż zdjęcie mówi samo za siebie ......rozwód w trybie zaocznym bez przymusowych badań psychiatrycznych......
  • ~dindon
    (2018-08-09 22:26)
    Jak zwykle OGROMNA jak te litery przesada. Żadna babcia mnie nie molestowała. Znam ok. 1000 ludzi z którymi gadałem o największych głupotach przy piwie. Żaden nie pisnął nic o molestowaniu przez dziadka/babcie. Dziadkowie kochają swoje wnuki czasem mocniej niż rodzice. Ta pani dla paru groszy za swoje wypociny jest w stanie sprzedać dobroć, miłość, poświęcenie, obym nigdy nie spotkał jej na swojej drodze.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-10 00:09)
    Bry,mry.Fotkę tego Czegoś na barku bym postawił ,by Wnuki do słodyczy się nie dobierały.Oto typowy Przedstawiciel Feministyczno-Lewicowego ZERA.
  • ~hebanowa
    (2018-08-09 20:57)
    No a ze mna to nikt sie nie chce molestować. I czy to jest sprawiedliwe? Nie, to nie jest sprawiedliwe. Tamta ma traume a mnie brakuje. Dziwny ten świat.
  • ~Andrzej z Balto
    (2018-08-09 22:35)
    A cóż to ona odziała? Żarówki jakieś, czy co? Totalny dziwoląg.
  • ~jaity
    (2018-08-10 00:07)
    Widocznie te elyty artystyczne jakieś takie po)ebane, że bez znęcania się ani rusz. Ale niech nie obarcza swoim problemem wszystkich. Bo stąd krok jeden do niesprawiedliwego stereotypu Polaka, a tymczasem w innych krajach jest podobnie. Chyba pani autorka jakiegoś zagranicznego stypendium się spodziewa.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-08-10 03:32)
    Dobrze, że nie żyję w świecie tych dziwadeł. Zwariowałbym po jednym dniu.
  • ~Tuva Duże
    (2018-08-10 00:08)
    Ten artykuł to kłamstwa i konfabulacje. Są raporty dotyczące molestowania seksualnego w Europie i akurat Polska ma jeden z najniższych współczynników w całej unii europejskiej i to akurat ściśle koreluje z wpływem katolicyzmu podobnie jak w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii czy Irlandii.Im więcej fałszywie pojętego postępu tym więcej przemocy i to nie tylko seksualnej.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-08-10 01:10)
    Pewnie dziadek się "pożądliwie" na nią patrzył dłużej niż 10 sekund...
  • ~Wanda
    (2018-08-10 07:56)
    Mam 65 lat i nie zetknęłam się żyjąc w mieście z przypadkiem ani w rodzinie ani wśród przyjaciół z problemami w rodzinach. Jest dużo lepiej niż piszecie. Więcej wiary i optymizmu, jest tyle pięknych i budujących historii.
  • ~znajdy
    (2018-08-10 07:29)
    Ta cala patologie widac POd sejmem i w innych miejscach na ulicach Polski...wolgaryzm i agresja.
  • ~W
    (2018-08-10 08:01)
    Ty kobieto i ta cala sfora zbokow wokol ciebie to nie POLSKA to tylko twoje POgibane towarzystwo tobie POdobnych.
  • ~ale jaja
    (2018-08-10 10:48)
    Zona Adamsa musi miec patologicznych znajomych
  • ~Bartosz
    (2018-08-10 09:28)
    Coś co dotyczy marginalnej ilości rodzin w Polsce, na szczęście, w chorych przekonaniach tej towarzyszki urasta do narodowej traumy. W jakim środowisku ta kobieta funkcjonuje? Czym prędzej proszę zmienić środowisko.
  • ~Polak mały
    (2018-08-10 08:45)
    Klasyczny syndrom niedopchnięcia.

Może zainteresować Cię też: