Dziennik.plPolityka

Środa, 15 lutego 2012

Imieniny: Faustyna, Jowity, Georginy

Tusk wygrywa i miażdży Kaczyńskiego

2009-09-03 | Ostatnia aktualizacja: 03:38 | Komentarze: 0 | skomentuj
Tusk wygrywa i miażdży Kaczyńskiego

Tusk wygrywa i miażdży Kaczyńskiego Fot. PIOTR KOWALCZYK / Inne

Donald Tusk wciąż może się cieszyć przewagą nad innymi potencjalnymi kandydatami do prezydentury. Premiera i lidera PO popiera 43 procent pytanych w sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Za nim plasuje się Lech Kaczyński, ale jego poparcie jest o niemal 30 procent niższe.

Pogoda

POLSKA

Środa 2012-02-15

temp. min -16°C max. 3°C
opady: umiarkowane opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Na obecnego prezydenta głosować chce 14 procent ankietowanych. Osiem procent pytanych Polaków jako swojego faworyta wskazało Andrzeja Olechowskiego. Za nim jest posłanka SLD Jolanta Szymanek-Deresz z pięcioprocentowym poparciem, Waldemar Pawlak z 4 procentami głosów oraz Andrzej Lepper, na którego zagłosowałby co pięćdziesiąty pytany.

>>> Notowania partii Tuska lecą w dół

Na liście potencjalnych kandydatów nie znalazły się te osoby, które - jak Jolanta Kwaśniewska - zapewniły, że nie będą kandydować w przyszłorocznych wyborach.

Pięć procent ankietowanych przyznało, że wybraliby jeszcze kogoś innego, zaś 18 procent nie potrafiła się zdecydować, kogo wskazać.

Chęć pójścia do urn zadeklarowało 64 procent Polaków. Zdecydowanie nie chce głosować niemal jedna piąta z nas.

magbir
Źródło: Dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    Walentynki w
Dziennik.pl Walentynki w Dziennik.pl
    «