Afera z lekami. PiS chce zmusić Arłukowicza do mówienia

Jarosław Kaczyński o liście leków fundowanych: skandaliczna Fot. Bartłomiej Zborowski / Polska Agencja Prasowa
To szukanie oszczędności wśród najsłabszych i chorych - tak Jarosław Kaczyński komentuje nową listę leków refundowanych, upublicznioną przez resort zdrowia. Jego zdaniem, za "skandaliczne i podłe" posunięcia "przydałaby się dymisja".
- Apteki nie chcą umów z NFZ. Zamieszanie wokół leków refundowanych nadal trwa
- Cukrzycy wściekli. Zapłacą 500 procent więcej!
- Lista leków refundowanych - długa lista zastrzeżeń
- Lista leków refundowanych. Niecała prawda ministerstwa
- Nowa lista leków refundowanych. "To chyba jakiś błąd"
- Alarm dla pacjentów? Tych leków nie ma na liście refundacyjnej
- Oto nowa lista leków refundowanych
- Arłukowicz kapituluje. Zmieni kontrowersyjną listę leków
- Lek dla pacjentów po przeszczepach wróci na listę refundacyjną
- Będą zmiany na liście leków refundowanych. Co wróci?
- Niebezpieczne eksperymenty zdrowotne na pacjentach
-
PRL wraca! Kolejki jak za Gierka
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Niedziela 2012-05-27

temp. min 1°C max. 26°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
"To jest sytuacja w jakimś sensie niebywała" - ocenił Kaczyński na środowej konferencji prasowej w Warszawie. Jego zdaniem "skandaliczne i (...) podłe jest szukanie w tej chwili oszczędności wśród najsłabszych, wśród chorych ludzi, z których większość znajduje się w trudnej sytuacji finansowej".
Nową listę leków refundowanych, obowiązującą od 1 stycznia, Ministerstwo Zdrowia opublikowało 23 grudnia. Po raz pierwszy lekarstwa mają stałe ceny i marże. Według MZ w przypadku większości leków pacjenci będą płacić mniej. Jednak po publikacji listy eksperci rynku farmaceutycznego policzyli, że ubyło z niej 847 produktów, a zmiany w terapii będą dotyczyły setek tysięcy chorych.
"Trudno wyobrazić sobie coś groźniejszego (...) niż sytuacja, w której ciężko chorzy czują się zagrożeni i bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście są bardzo poważnie zagrożeni" - mówił w środę Kaczyński. Zaznaczył, że "jeśli w Polsce trzeba dziś szukać oszczędności, to naprawdę gdzie indziej".
"Nie może być tak, aby minister zdrowia w tej sytuacji milczał" - oświadczył prezes PiS. Jak zapowiedział, szef sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS) będzie chciał zwołać - jeszcze przed sylwestrem - posiedzenie komisji tak, by minister zdrowia Bartosz Arłukowicz "był zmuszony coś w tej sprawie powiedzieć".
Prezes PiS był pytany na konferencji, czy w związku z nową listą minister zdrowia nie powinien zostać zdymisjonowany. "Dymisja by się tu przydała, ale można powiedzieć szersza znacznie; nie ma w tej chwili na to szans" - odpowiedział Kaczyński.
Źródło: PAP


























~jav]cek2011-12-31 17:42
Emerycie POprzyj partię czynem oddaj emeryturę greką przet terminem. Niech żyje nowy KIM IT tusk. Chcemy pracować dla PO o 7 lat dłużej - co tam aż do śmierci !!!
~HAHA2011-12-30 12:40
trzeba dac tym z poludnia jak obiecalismy w Berlinie
~StJ2011-12-29 20:54
Ferajna Tuszczyna nie POpełni błędu Orbana i nie sięgnie do "głębokich kieszeni", czyli nie opodatkuje dochodów bankowych!! Najlepiej udeżyć w najsłabszych!! PO co utrzymywać ludzi nieproduktywnych??? Niech wyzdychają! Bedzie to korzystne dla budżetu, będą pieniądze na premie dla kolesiów!! HGW na premie dla swoich urzedasów w 2011 r. wydała 57 milionów zł!! Niech motłoch zdycha!!
~Marian Radyja2011-12-29 17:57
Ta wredna polityka rządu PO trzymała w szpitalu matkę jarunia leczyla i ma się ponoć dobrze a mogła być zdradzona o świcie
~mar2011-12-29 15:00
chcieliście mieć "konia trojańskiego " to go macie
~A.Olszewski2011-12-29 13:18
Zwolenicy PO kopcie sobie groby...nie będziecie sie mieli czym leczyc...hahaha
~DDD2011-12-29 11:58
Głosowaliście na PO to teraz zdychać i morda w kubeł
~WAW2011-12-29 11:55
"To jest sytuacja w jakimś sensie niebywała" - ocenił Kaczyński
TEN FACET MA TAK GŁUPIE, OGRANICZONE I NUDNE SŁOWNICTWO, ŻE NIE SPOSÓB GO NIE POZNAĆ...
~HEHE2011-12-29 11:53
MY WIEMY CIPCIUSIU, ZE TY TYLKO MARZYSZ O DYMISJI, ALE NIC Z TEGO...
TO MOZE W TAKIM RAZIE ODBIERZMY DOTACJE PARTIOM POLITYCZNYM - NAPEWNO SIE NA TO ZGODZISZ, BO I TAK MAJA ZA WIELE KASY?!
A POZA TYM TO CZY JAROSLAW BOI SIE ZE BEDZIE MUSIAL WIECEJ PLACIC ZA SWOJE LEKI?! :))
~KASTRACJA WYPOWIEDZI2011-12-29 10:33
Gazeta dla Wiesia .Idziemy gdzie indziej ,KASTRUJĄ.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!