- Radio Maryja już dawno powinno stracić koncesję. Koncesja społeczna to taka koncesja, na której nie można robić reklam i uprawiać polityki, a zwłaszcza jednostronnej polityki. W Radiu Maryja są i reklamy, i bardzo mocne audycje polityczne – powiedział Janusz Palikot w rozmowie z Moniką Olejnik.

Ocenił, że wezwanie o. Rydzyka do niepłacenia podatków przez katolików nie odniesie żadnego skutku – Ojciec Rydzyk Tadeusz zawiedzie, jego polityczna intuicja tym razem go zawiodła. Nie będzie tak, że ludzie nie będą płacili w Polsce podatków po wezwaniu Tadeusza Rydzka.

Janusz Palikot skrytykował też polski Kościół, mówiąc: Autorytet Kościoła sprowadza się dziś do możliwości wybicia zębów obywatelowi w czasie kolędowania, o czym czytamy w dzisiejszym „Fakcie”. Mam nadzieję, że wezwania Tadeusza Rydzyka nie doprowadzą do tego, że skończy się właśnie na wybijaniu zębów kolejnym parafianom. (...) Zdjęcie nie jest wprawdzie zachwycające, bo pobity przez księdza pokazuje brak tych zębów. To szokujące zdjęcie, dwa dolne zęby są wybite, a pan trzyma w palcach te dwa wbite zęby i palcem drugiej ręki pokazuje braki.