Rzecznik klubu SP Patryk Jaki ogłaszając konkurs na konferencji prasowej w Sejmie podkreślił, że u podstaw powstania środowiska Solidarnej Polski stanęło przekonanie o tym, że polska prawica powinna w sposób skuteczniejszy kontaktować się ze społeczeństwem, wciągając je w proces konsultacji nie tylko ws. programu, też ale ważnych decyzji.

Dzisiaj klub Solidarnej Polski przekłada te deklaracje na czyny i chce wciągnąć społeczeństwo w proces konsultacji jednej z najważniejszych rzeczy dla partii politycznych, tzn. logo. Ogłaszamy konkurs otwarty na logo Solidarnej Polski - partii, która powstanie dopiero 24 marca - powiedział Jaki.

Jak zaznaczył, logo powinno nawiązywać do wartości, którymi kieruje się środowisko Solidarnej Polski, takich jak: rodzina, naród, Polska, wsparcie, wspólnota, współpraca, dialog oraz nowoczesność.

Solidarna Polska ma być formacją odwołującą się do wartości i tradycji, ale też nowoczesną formacją centroprawicową i chcielibyśmy także znaleźć tego odzwierciedlenie w naszym logo - opisywał Jaki.

Swoją wizję przedstawił też poseł SP Andrzej Romanek: Uważamy, że właśnie logo powinno łączyć w sobie te wartości chrześcijańskie i katolickie, zarówno w sferze światopoglądowej, ale też w sferze budowania naszego narodowego programu społeczno-gospodarczego.

Projekty logo Solidarnej Polski można zgłaszać przez najbliższych 7 dni za pośrednictwem profilu Solidarnej Polski na Facebooku. Następnie internauci mają ocenić nadesłane propozycje; ostatecznego wybory spośród wybranych przez nich projektów ma dokonać zarząd partii.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 5 tys. zł oraz uścisk dłoni Zbigniewa Ziobry.