Marcin Plichta o synu premiera: Sam się do nas zgłosił

2012-08-11 10:45 | Aktualizacja: 10:55

"Sam się do nas zgłosił" - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes Amber Gold Marcin Plichta o współpracy Michała Tuska z liniami lotniczymi OLT Express. "Tusk, będąc u nas, zaproponował, że może być twarzą OLT Express" - dodaje Plichta.

reklama


"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że dotarła do dokumentów dotyczących współpracy syna premiera z OLT Express, której właścicielem jest firma Amber Gold.

Dziennikarze piszą, że z ich ustaleń jednoznacznie wynika, że Michał Tusk o pracę w OLT Express starał się już w ubiegłym roku. "GPC" ujawnia treść mejla, w którym nadawca zabiega o wypłatę należności z faktury wystawionej 15 czerwca tego roku. W polu nadawca widniało nazwisko "Józef Bąk", a adresatem był Jarosław Frankowski, szef OLT Express. List wysłano z adresu et42@wp.pl

"W załączeniu, wielka prośba o jej przekazanie gdzie trzeba przed urlopem :). A z umową spokojnie, przygotuję odpowiednie zmiany w sprawie pracy ad hoc. Co do dalszej pracy pogadamy spokojnie jak wrócisz. Dobrego odpoczynku. MT" - można przeczytać w mejlu.

W rozmowie na ten temat z "Gazetą Wyborczą" Michał Tusk mówił tak: (...) Pierwszy raz w życiu byłem autentycznie wkurzony, że dostałem przelew. Stało się dla mnie oczywiste, że w sytuacji, w której OLT nie ma na nic pieniędzy, ktoś to wykorzysta przeciwko mnie. Poza tym źle się czuję z tym, że pewnie jako jeden z niewielu kontrahentów dostałem swoje pieniądze. (…).

Dziennikarze "GPC" twierdzą, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy Michał Tusk wielokrotnie kontaktował się z Marcinem Plichtą. Świadczyć mają o tym billingi.

Rozmawiałem z Marcinem Plichtą, ale głównie kontaktowałem się z Jarosławem Frankowskim - wyjaśnia syn premiera.

"GPC" przypomina, że w listopadzie 2011 Tusk jako dziennikarz "Gazety Wyborczej" przeprowadził wywiad z Marcinem Plichtą, a kilka tygodni później miał wyjść z propozycją współpracy.

Sam się do nas zgłosił. Przyszedł sam. Powiedział, że wypala się w pracy w „GW”, że będą cięcia etatów. Osobiście ze mną rozmawiał. To wtedy przedstawiłem mu Jarosława Frankowskiego, dyrektora zarządzającego OLT Express. Tusk, będąc u nas, zaproponował, że może być twarzą OLT Express. Mówił, że nie boi się firmować naszych linii - mówi Plichta. 

Spytałem go, czy wie, jaka jest sytuacja z AG i czy nie boi się o reakcję ojca. Stwierdził, że zdanie ojca go nie interesuje i że chce budować swoją markę. Złożyliśmy mu propozycję, którą po kilku dniach odrzucił - dodał w rozmowie z "GPC" prezes Amber Gold. 

Michał Tusk uzasadnił swoją decyzję rozmową z rodziną, która ostatecznie przekonała go do rezygnacji z pracy w OLT Express.

"GPC" podaje, że kilka miesięcy później doszło do spotkania Marcina Plichty, Jarosława Frankowskiego i prezesa lotniska w Gdańsku, oraz Adama Skoniecznego, kierownika analiz i marketingu gdańskiego portu lotniczego.

Prezes Portu Lotniczego im. L Wałęsy zarzucił, że mamy bardzo słabą reklamę i marketing. Mówił, że pomoże nam znaleźć kompetentną osobę. Po dwóch tygodniach zadzwonił i zaproponował Michała Tuska. To było w marcu, 15 lub 16 - mówi Plichta.

Zdziwiłem się, powiedziałem, że przecież nie chciał. "Przemyślał to" - usłyszałem w odpowiedzi - relacjonuje prezes Amber Gold.

Według informacji dziennikarzy "GPC" Michał Tusk zabiegał, by umowa była podpisana z OLT a nie ze spółką Amber Gold.

Zdaniem "Gazety Polskiej Codziennie" syn premiera w czerwcu interesował się tym, jaki wpływ na OLT Express miałby upadek Amber Gold. Miał osobiście rozmawiać na ten temat z szefostwem OLT. Miało się to dziać już po tym, gdy ABW po informacji od BGŻ rozpoczęła tajne działania wobec Amber Gold.reklama
Źródło: niezalezna.pl
Wypowiedzi: 288
1 2 3 4 ... 29 starsze
 • ~rowenra2012-08-15 21:36

  Zlodziej na zlodzieju na zlodzieju zlodziej.

 • ~Mazur2012-08-14 18:21

  Może chciał być lebszy od PLICHTY wOSZUSTWACH

 • ~RODAK2012-08-14 13:48

  - SADY; PROKURATURY Z KORUMPOWANE- WLADZA-- SMROD NA SETKI KM ? Audaja durnia ze sie nic nie dzieje -- a sami lajdaki i i zlodzieje ?/ WINA BRAK - WERYFIKACJI PO- KOMUNISTYCZNEJ -- TO LAJDAKI STAREJ BANDYCKIEJ PAKI = PO - CCCP I PZPR - CZERWONE KMERY -- ZA DLUGO CZEKAC AZ ZDECHNA -- PSUJA -- MLODZIEZ I UCZA KOMBINOWAC I I OKRADAC PL- I NAROD /// A CO DOTYCZY TUSKOW == JAKI DZIADEK TAKI SPADEK I KANALJE -- SS-- LAJDACZE SS YNY - PO- GER - GER -- SSUKIN SYNY ZLODZIEJE - = BANDA ? KTO MA WATPLIWOSCI - JA NIE WY TEZ ==[ TO ZNACZY ZE NIE WIDZE - WATPIACYCH == TO co oni robja w PL /

 • ~Wiesio13 psychol genetyczny2012-08-13 07:35

  Pinokio mlody Pinokio rudy To genetyczne

 • ~a,fuj2012-08-12 22:46

  Za tego nierządu dobre czasy dla złodziei i różnej maści swołoczy.
  Czas najwyższy POgonić to towarzystwo...

 • ~fajnopolak z PO2012-08-12 21:08

  Jakbyście zajrzeli do fundacji które tworzą spółki Skarbu Państwa, zarządzane przez PO i zobaczyli jaką kasę tuskowcy z nich wyciągają, to poza tuskowcami i wynajętymi przez nich forumowiczami dopiero byście się zdziwili ...

 • ~Alfred2012-08-12 21:05

  Dlaczego mnie to nie dziwi? Bo tuskowcy nie takie numery wykręcają !!!

 • ~Anatol2012-08-12 17:46

  przed wyprowadzeniem sztandaru kradli łyżeczką , PO wiadrem ...

 • ~Patologiczna polityka2012-08-12 15:27

  Umarzają sprawe,naciskają, kryją,brak zainteresowania służb tylko trzęsą ze srachu portkami zeby nie stracić pracy.Widocznie doskonale wiedzą kto za tym stoi i kto jest OJCEM CHRZESTNYM mafii. Najlepiej żnąc głupa mieć prace i kase.Przerażające że Polska mafia jest lepsza od włoskiej.

 • ~seniorjan2012-08-12 13:31

  tajne działania abw, o których wszyscy zawsze wszystko wiedzą

1 2 3 4 ... 29 starsze

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV