Nowy pomysł PO. Będą dwa projekty o związkach partnerskich

| Aktualizacja:
X

W Platformie Obywatelskiej powstaną dwa projekty ustawy o związkach partnerskich. Zdaniem premiera, jest szansa uzyskania większości w parlamencie na rzecz wszystkich projektów, także tych, zgłoszonych przez posłów konserwatywnych.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział IAR, że to bardzo dobra propozycja, która pozwala wyjść z impasu, jaki powstał po głosowaniu tydzień temu. Odrzucono wówczas wszystkie projekty ustawy o związkach partnerskich.

Według ministra Gowina, w PO trzeba więcej rozmawiać o takich sprawach, jak związki partnerskie. Stanowiska w PO są zróżnicowane i ważne, by każde środowisko mogło wyrazić swoje poglądy - mówił Gowin.

Minister podkreślił, że każdy zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem. Dodał, że podtrzymuje swój pogląd, iż wszystkie projekty, odrzucone w ubiegłym tygodniu, są sprzeczne z konstytucją. Zdaniem Jarosława Gowina, bez instytucjonalizacji związków partnerskich, można jednak szukać konkretnych rozwiązań, ułatwiających ludziom wspólne pożycie.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  • ~Stenia
   2013-02-01 18:52
   Jak zauwarzyłem z wypowiedzi Tuska to Tusk chce sie w POdczerwieni koniecznie ZACZERWIENIĆ ale nie znam decyzji Gowina co z tym zaczerwienieniem
  • ~pol
   2013-02-01 18:47
   Tusk może chociaż pół poważnego projektu na bezrobocie ,exodus Polaków ,załamanie służby zdrowia ,coraz powszechniejszą biedę, dni bez afer i korupcji...długa lista z ciemnością w tunelu. Coraz bardziej stajesz się heroldem lewackiej rewolucji obyczajowej w Polsce; Palikot zostaje w tyle. Pewnie lewactwo brukselskie zapewni ci funkcje w europarlamencie zapewniającą immunitet.Żebyśkariery nie zakończył w pomieszczeniu z kratami.
  • ~~Konrad Wallenrod
   2013-02-01 19:37
   Nie dajmy się manipulować!! Poczytajcie sobie tutaj:

   Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w oficjalnych dokumentach określa transseksualizm jako zaburzenie behawioralne i umysłowe. A dziś premier Donald Tusk ogłosił, że zagłosuje „za” wyborem Anny Grodzkiej, kandydatki Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu.

   Podczas dzisiejszej konferencji premier Donald Tusk stwierdził, że nie widzi przeszkód, aby Anna Grodzka została wicemarszałkiem Sejmu. Zakładając, że posłankę Ruchu Palikota, oprócz Platformy Obywatelskiej, poprą również posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to zostanie ona wicemarszałkiem Sejmu.
   Tymczasem na aktualnie obowiązującej liście "zaburzeń umysłowych i behawioralnych" w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) Światowej Organizacji Zdrowia cały czas znajduje się transseksualizm. Należy sprawdzić kategorię „zaburzenia behawioralne i umysłowe”, a następnie wejść w podkategorię „zaburzenia tożsamości płciowej”. Wprawdzie socjaliści domagają się, aby wspomniana lista została zmodyfikowana i prawdopodobnie stanie się to do 2015 roku, ale według WHO transseksualizm jest zaburzeniem umysłowym.

   I wszystko na temat :)
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.