Awantura przed pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich

2013-06-14 18:33 | Aktualizacja: 18:33
 Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu (Fot. Fot. Anna Jarecka Agencja Gazeta / Agencja Gazeta)

Pytanie o koszt pelargonii, posadzonych przed pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu przyczyną awantury. Dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych puściły nerwy. Krzyczał na dziennikarzy, a jednego z nich nazwał "skośnookim" i groził mu "spłaszczeniem nosa".



Do incydentu doszło po konferencji prasowej, zwołanej przez członków Platformy Obywatelskiej przed pomnikiem prezydenckiej pary, podczas której Mateusz Tyczyński pytał między innymi o to, kto zapłacił za tysiąc pelargonii, posadzonych wokół monumentu.

Polityk PO zastanawiał się, czy od teraz każdego nowego pomnika pilnować będzie przez całą dobę straż miejska i jaki jest udział miasta w finansowaniu imprez towarzyszących jego uroczystemu odsłonięciu.

Pytania o pieniądze wydane przez miasto na zagospodarowanie otoczenia prywatnego pomnika nie spodobały się szefowi Zakładu Usług Komunalnych Andrzejowi Kielskiemu. Nie chciał na nie odpowiadać, a jednego z dziennikarzy nazwał skośnookim i groził mu spłaszczeniem nosa.

Dyrektor dostanie naganę z wpisem do akt. Czeka go też rozmowa z prezydentem miasta. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 18 czerwca..





Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 306
1 2 3 4 ... 31 starsze
  • ~ZASMUCONA2013-06-18 20:43

    CI CO WYPISUJA TAKIE GLUPOTY NA TEMAT PREZESA CZY S.P.LECHA KACZYNSKIEGO TO NIE ZASLUGUJA NA MIC DOBREGO TO LUDZIE NIENAWISTNI I ZLOSLIWI NIE ZNAJACY ZYCIA .CI LUDZIE TYLE ZROBILI DLA POLSKI ZE NIE JEDEN A WIELE POMNIKOW POWINNO POWSTAC TAKA JEST PRAWDA.

  • ~na POhybel PObolszewii2013-06-16 12:12

    Wielkie brawa dla polskich patriotów !! Słowa uznania dla cennej inicjatywy obywatelskiej Społecznego Komitetu Budowy Pomnika L.Kaczyńskiego w polskim mieście Radomiu!

    Notowania Platformy antyObywatelskiej lecą na łeb na szyję (to już stała tendencja). Więc POlszewicy i platfusowi żurnaliści wpadają w popłoch, na siłę szukają dziury w całym, dopytują np. o to kto zapłacił za pelargonie posadzone wokół pomnika poległej w Smoleńsku pary prezydenckiej. Dziwne, że nadal nie interesuje ich nośny temat dużych kosztów generowanych przez kaszubskiego piłkarzyka który regularnie traktuje samolot jak prywatną podniebną taksówkę na trasie W-wa – Gdańsk – W-wa. Same przeloty na prywatne mecze futbolowe rozgrywane na boisku z udziałem specjalisty od "haratania w gałę " i jego kumpli z sopockiego podwórka to już grubo ponad 6 mln zł wydane z pieniędzy podatnika!

    Swoją drogą – czy jest rzeczą normalną, że po upływie ponad trzech lat od największej po II WŚ "katastrofy" lotniczej w której zginęła polska narodowa patriotyczna elita, z dwoma polskimi prezydentami, w Tuskolandzie robi się wręcz sensację z godnego upamiętnienia w centrum Radomia poległych: prezydenta RP wraz z małżonką jak i pozostałych smoleńskich ofiar?
    Nadal w centrum Stolicy nie ma pomnika poświęconego ofiarom smoleńskiej kaźni, bo taka jest wola Platformy antyObywatelskiej oraz nie.rządu!!!

    Dla przypomnienia lemingom i użytecznym idiotom którym przeszkadzają pomniki zamordowanych polskich patriotów.
    To na Węgrzech, a nie w Polsce, powstał pierwszy na świecie pomnik ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Monument został odsłonięty 1 sierpnia 2010 r., w miejscowości Tatabanya na Węgrzech, w tamtejszym Parku Męczenników Aradskich – miejscu czczenia generałów zamordowanych podczas Rewolucji Węgierskiej. Poległych 10 kwietnia, podobnie jak węgierskich bohaterów narodowych, uhonorowano drzewcem kopijnym.
    Na uroczystościach byli węgierscy dyplomaci, wojsko, mieszkańcy miasta, Polonia. Nie przybyli, mimo wielokrotnych zaproszeń, przedstawiciele ambasady RP. Dla nich ważniejsza była Formuła 1, której wyścig tego dnia odbywał się na budapesztańskim Hungaroringu.
    Co tam jakaś Tatabanya, tym bardziej że jak pogardliwie skomentował ten skandal attache prasowy ambasady RP Marcin Sokołowski – nie był to "żaden pomnik, a płyta nagrobna; coś w rodzaju obelisku".

    Zapamiętajcie POmatołki, wyznawcy sekty smoleńskiej pancernej brzozy, obrońcy antyobywatelskiego nie.rządu: ŻADEN z POlskich dyplomatów z ambasady, z konsulatu, nie raczył przybyć 01.08.2010 r. do Tatabanya aby uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości!!
    Czy dlatego szkolone w Warszawie przez szefa rosyjskiego MSZ-tu Ławrowa dyplomatołki nie uczestniczyli w odsłonięciu pomnika na ziemi węgierskich bratanków, bo takie dostali dyspozycje z ministerstwa zarządzanego przez zdRadka???

  • ~FA2013-06-16 10:34

    Platforma niech pilnuje ile ich wierchuszka wydała na garnitury i perfumy oraz cygara, a pelaśki piękne kwiaty niech sobie rosną. A Dyrektora karać za co, że kwiaty posadził - skandal. Ten Dyrektor nagrodę Powinien dostać. W Warszawie pełno walających się nieczystości PO ulicach, a Posłom PO kwiaty w Radomiu nie rosną przecież to beton jakiś - no a na betonie kwiaty nie rosną. Pozdrowienia dla skrzywdzonego Dyrektora i Radomian za dobrą inicjatywę. Nie miejcie PO później pretensji, że wam maleje

  • ~cz.1 z sieci2013-06-16 01:27

    Scenariusz do komedii NABZDYCZONY KURDUPEL

    • MISTRZ W SWOIM EMPLOI (2009)

    z Postscriptum (2010)

  • ~cz.22013-06-16 01:27

    Polaku, użyj Ty głowy.
    Weź się nad sobą zastanów.
    Czyżbyś chciał greps komediowy
    uznać za tekst męża stanu?

    Czy ten sprzed trzech lat występ
    faktycznie wziąłeś za szczery?
    Toż masz przed sobą artystę
    i jego sławne numery.

  • ~Cz.3 z sieci2013-06-16 01:26

    Bałaknął – a Ty te zgrywy
    traktujesz zupełnie serio?
    Maestro, geniusz prawdziwy,
    dowcipu skrzył się feerią.

    Ten gest oszczędny, mimika,
    lapsusy, absurdy, brednie -
    toż mamy przed sobą komika
    przy którym i Benny Hill blednie.

    Co stęknie, mlaśnie lub sapnie,
    publiczność ze śmiechu kona,
    jak jeszcze czegoś nie zapnie,
    szlag trafia Bustera Keatona.

  • ~Cz.3 z sieci2013-06-16 01:25

    Kasuje Flipa i Flapa
    w grotesce, pastiszu, parodii.
    Wystarczy on sam, a w tle - mapa
    do odpowiedniej melodii.

    A jak odwiedzi Brukselę
    i ma przed sobą rząd krzeseł,
    niech spada Bourvil z Fernandelem,
    na drzewo też z de Funesem!

    Tylko zadzwoni z Lizbony
    po konsultacje do brata,
    cóż znaczą wszystkie Cleasony
    i inne błazny wszechświata!

    Albo ten skecz z Saakaszwili.
    Lot i rajd nocny, tak głupi.
    że na widowni widz kwili,
    i chowa się Goldberg Whoopi.

  • ~anonimus072013-06-16 01:24

    Od kiedy pomnik jest wynikiem szantażu i presji ?
    Może cała Polska ma łapać za narzędzia i budować ? Będzie szybciej. Przecież minęły 4 miesiące - to chyba dłużej niż wiek wszechświata...
    Powinni rozliczyć rząd, że nie zrobili nic w tej sprawie.

    JESTEM WROGIEM ZAPOMNIKOWANIA I KRZYŻOWANIA PRZESTRZENI NASZEGO KRAJU. ZROBIŁ KTOŚ POMNIK TYM CO ZGINĘLI W TEJ HALI NA ŚLĄSKU ? TYSIĄCOM LUDZI, KTÓRZY ZGINĘLI W PRACY ? MOŻE BYLI GORSI ?
    Współczuję rodzinie, ale stawiam pytanie: za co pomnik ? Za to że tyle razy musiałem się wstydzić i że nie zaliczał mnie do prawdziwych Polaków (nie jestem religijny) ? Dostał Wawel i jeszcze mało rodzinie ?

  • ~michalpopiel2013-06-16 01:23

    Ciekawa dlaczego przed Palacem? Czy tam zostal pochowany Lech K? To moze
    tak postawmy pomnik dla kazdego z 96 ofiar:

    - przed ich domami,
    - przed biurami poselskimi,
    - przed kazdym klozetem z ktorego korzystali itp...

    Pomnikami POlska stac winna!

  • ~venusoid2013-06-16 01:22

    ILE NAS TEN PIS JESZCZE BĘDZIE KOSZTOWAŁ? Teraz zamiast na powodzian pójdą pieniądze na pomniki, a potem, jak PiS ostatecznie skona, trzeba będzie płacić na ich burzenie.

    ALE CÓŻ, TAKIE SĄ KOSZTY FOLGOWANIA FASZYZMOWI...

1 2 3 4 ... 31 starsze