Awantura przed pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich

X

Pytanie o koszt pelargonii, posadzonych przed pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich w Radomiu przyczyną awantury. Dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych puściły nerwy. Krzyczał na dziennikarzy, a jednego z nich nazwał "skośnookim" i groził mu "spłaszczeniem nosa".

Do incydentu doszło po konferencji prasowej, zwołanej przez członków Platformy Obywatelskiej przed pomnikiem prezydenckiej pary, podczas której Mateusz Tyczyński pytał między innymi o to, kto zapłacił za tysiąc pelargonii, posadzonych wokół monumentu.

Polityk PO zastanawiał się, czy od teraz każdego nowego pomnika pilnować będzie przez całą dobę straż miejska i jaki jest udział miasta w finansowaniu imprez towarzyszących jego uroczystemu odsłonięciu.

Pytania o pieniądze wydane przez miasto na zagospodarowanie otoczenia prywatnego pomnika nie spodobały się szefowi Zakładu Usług Komunalnych Andrzejowi Kielskiemu. Nie chciał na nie odpowiadać, a jednego z dziennikarzy nazwał skośnookim i groził mu spłaszczeniem nosa.

Dyrektor dostanie naganę z wpisem do akt. Czeka go też rozmowa z prezydentem miasta. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 18 czerwca..

Udostępnij na Facebooku
  • ~aussie1inc.
   2015-07-13 06:23
   Radom to jest tak ladne miasto, ze pomnik Kaczynskiego - jaki by nie byl - duzo nie zaszkodzi.
  • ~iustus
   2015-07-13 06:22
   Kwiaty rosna na placu ja wszecdzie w miastach.
   Trzeba byc z PO zeby byc takim chamem.
   A kto , za co i po co palci za teczowy kicz, kilkarotnie zmieniany na placu w Warszawie?
  • ~rybak
   2015-07-13 06:23
   Jak to "naganę"? To znaczy, że jak się zostało dyrektorkiem, to już wszystko można? Można publicznie komuś nawsadzać za zadawanie niewygodnych pytań - i nie ma sprawy? "Nagana" i koniaczek z kolesiem-preziem w zaciszu jego gabinetu? Za to się nie wywala z wilczym biletem?
   Tylko w Radomiu?! Tylko w Polsce?!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.