W materiale widać m.in. zdjęcia polityków PO, np. byłego premiera Donalda Tuska i byłą minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej na obchodach barbórki, a także zdjęcia protestów górniczych. Słychać z kolei m.in. wypowiedzi Bieńkowskiej z upublicznionej rozmowy z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, w której pada: "właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki generalnie w d... miał całe górnictwo przez 7 lat". Całość zamyka pytanie, które pada pod adresem polityków PO: "Wiarygodni?".

Także wcześniej Beata Szydło odniosła się do wizyty Ewy Kopacz na Śląsku -  wskazywała, że wyjazdowe posiedzenie rządu wpisuje się w kampanię wyborczą.

- Koalicja rządząca przypomniała sobie, że jest Śląsk i - jak słyszymy - będzie tu biło przemysłowe serce Polski. Można zadać pytanie: dlaczego będzie? To serce przemysłowe Polski tutaj bije, tyle tylko, że nieudolne rządy obecnej koalicji rządzącej, nieudolne rządy władzy doprowadziły do tego, że to serce ma teraz stan przedzawałowy - przekonywała.

I pytała także: - Czy wiarygodny jest lekarz, który do tego stanu doprowadził, a teraz mówi, że oto znalazł receptę i będzie już wiedział, jak leczyć? Czy wiarygodny jest rząd, który przez tyle lat nie potrafił wykorzystać szansy i nie potrafił stworzyć tutaj, na Śląsku, ale również w innych regionach kraju - tam, gdzie był polski przemysł, gdzie jest szansa, żeby polski przemysł był budowany, dobrego programu i strategii?