Duda podkreślił, że uczestników szczytu czeka "wytężona praca". Ale wierzę, że szczyt będzie miał wymiar symboliczny i jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo - zaznaczył prezydent.

Jak podkreślił, Polacy lubią Amerykę, lubią Amerykanów. I ogromnie się cieszymy z obecności pana prezydenta dzisiaj i jutro w Warszawie - powiedział prezydent.

Duda: USA wspierają wzmocnienie potencjału militarnego NATO w naszej części Europy

Cieszymy się z tego, że Stany Zjednoczone tak zdecydowanie wspierają wzmocnienie potencjału militarnego NATO w naszej części Europy - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Jesteśmy wdzięczni za przychylność, za zrozumienie (tego), że bezpieczeństwo jest tam, gdzie jest obecna najsilniejsza armia świata, a tą najsilniejszą armią świata jest jak wiadomo armia Stanów Zjednoczonych - podkreślił.

Z radością witaliśmy amerykańskich żołnierzy na ćwiczeniach Anakonda, cieszyliśmy się ogromnie, że brali udział w nich tak licznie, cieszymy się z tego, że ciężka brygada Stanów Zjednoczonych będzie działała na terenie Polski - powiedział Duda.

Jak dodał, cieszymy się z tego, że Stany Zjednoczone tak zdecydowanie wspierają wzmocnienie potencjału militarnego Sojuszu Północnoatlantyckiego w naszej części Europy.