W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli dziennikarzy z marszałkiem Senatu, Stanisławem Karczewskim ws. zmian dotyczących pracy dziennikarzy, jakie mają obowiązywać od nowego roku. "Do 6 stycznia, do Święta Trzech króli obiecałem przedstawić nowe propozycje. Przedstawić do wszystkich redakcji, a później usiądziemy i będziemy rozmawiać o ostatecznych rozwiązaniach" - poinformował Karczewski po zakończeniu spotkania.

Na razie jednak nie zostało odwołane zarządzenie marszałka Sejmu, zakazujące wstępu dziennikarzom do czasu rozpoczęcia wtorkowego posiedzenia. Rozmawiałem z panem marszałkiem Kuchcińskim. Rozmawiałem dziś rano, rozmawiałem wczoraj. Pan marszałek Kuchciński podtrzymuje swoje zarządzenie" - powiedział Karczewski.

Jak zaznaczył, zgodnie z zapisami konstytucji, zgodnie z obowiązującym prawem obrady dzisiejszych komisji, czyli prac parlamentarnych, będą możliwe do relacjonowania przez dziennikarzy. Jutro i pojutrze mamy posiedzenie Senatu, też będzie możliwość uczestnictwa w nim dziennikarzy. Natomiast to, czy zarządzanie pana marszałka będzie jutro o godz. 10 przedłużone czy nie, to jest pytanie do pana marszałka Kuchcińskiego - powiedział Karczewski.