Roszady w "największym sądzie w Polsce". Kto stoi za odwołaniem trzech sędzi SO w Warszawie?

| Aktualizacja:

Sędzia Joanna Bitner jest nowym prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie. Powołał ją minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na podstawie ogólnych zasad Prawa o ustroju sądów powszechnych - po tym, gdy w poniedziałek wygasła kadencja poprzedniej prezes.

wróć do artykułu
  • ~s
    (2017-09-16 10:58)
    Powoli z wielkim trudem i znojem POLSKI RZAD zaczyna kruszyc twardy beton.A ile kurzu i rabanu,p min ZIOBRO tak trzymac POLACY p popieraja.
  • ~Foto
    (2017-09-16 05:42)
    A ja myślałem źe to Dubieniecki.
  • ~mao tse
    (2017-09-15 20:06)
    a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie...
  • ~LENKA
    (2017-09-14 16:45)
    PANIE MINISTRZE ZIOBRO - ZA DŁUGO TO TRWA . TZW WYŻSZA KASTA W DALSZYM CIĄGU - POMIMO PAŃSKICH DZIAŁAŃ W SĄDACH REJONOWYCH I OKRĘGOWYCH NADAL ROBI CO CHCE . BEZ ŁAPÓWKI LUB TZW ,, DOJŚCIA " MOŻNA TŁUC ŁBEM W ŚCIANĘ .
  • ~234
    (2017-09-14 09:11)
    Pani sędzia Malinowska jest "zbrodniarką" bo miała czelność "oskarzać niroba Pebieka.
  • ~Daphne
    (2017-09-14 03:08)
    Nie "normalna" procedura - przedtem minister nie mial nic do gadania.
  • ~Mixer
    (2017-09-13 20:31)
    Zaczęło się przejmowanie sądów przez PiS! Ze sprawiedliwym wyrokiem w sądzie możemy się już pożegnać!
  • ~osobowy
    (2017-09-13 20:07)
    odwołanie trzech sędzi!!!!???? Codziennie są takie kwiatki. Czy w tej gazecie nie ma kogoś, kto by znał polską gramatykę?
  • ~Nie tylko wnuczka ale jej mąż- resortowe dzieci
    (2017-09-13 19:50)
    Jako osoba związana z Centralnym Laboratorium Kryminalistyki Policji dodam, że sytuacja nie dotyczy tylko wnuczki przewodniczącego PRL ale także kariery jej męża o innym nazwisku.
  • ~Taką mamy 4 RP????? Ciekawe
    (2017-09-13 19:40)
    Nie mogę wyjść z podziwu dla hasła przyglądania się "Resortowym dzieciom". Jak to się stało, że przez wiele lat w Centralnym Laboratorium Kryminalistyki Policji karierę robi wnuczka przewodniczącego rady państwa PRL i córka z-cy KGP, pani Jabńska.
  • ~katon
    (2017-09-13 18:37)
    Sędziów ,oraz pieluchy należy zmieniać z tego samego powodu.../ - Mark Twain-
  • ~Postkomuna rządzi- dziękujemy Ministrze...
    (2017-09-13 18:19)
    Najważniejsze kadry. ZOMO służy nadal. PRL owacy prokuratorzy stanu wojennego nadal oskarżają. Sędziowie skazujący matki małych dzieci za 5 ulotek, nadal wydają wyroki. Tak jest w Bydgoszczy.
  • ~40 lat sumieniem narodu w Bydgoszczy
    (2017-09-13 18:13)
    Gdyby chodziło o odnowę i moralność, to Ziobro w pierwszej kolejności pozbyłby się prokuratorów z listy hańby, na której są przez aktay oskarżenia z czasów PRL i stanu wojennego. Do teraz w Bydgoszczy oskarża taki.
  • ~27:1
    (2017-09-13 18:12)
    O - koteczki, żeby bezprawne zmiany miały "dobre twarze" ? A może jakiś nie miał tylu klesi, wszystko jedno, partyjniacka propaganda ma rozkwitać
  • ~Pi$_owska sprawiedliwość w Bydgoszczy
    (2017-09-13 18:03)
    Ziobro, to co teraz robi z sądami i to, czego NIE zrobił z prokuraturą, daje jeden wniosek, nie interesują go kadry ani system, tylko personalia. W Bydgoszczy jak oskarżał prokurator z czasów PRL i stanu wojennego, tak oskarża
  • ~wozny sądowy
    (2017-09-13 17:47)
    Jak zawsze w dzienniku ,przepaść między tytułem a treścią."Roszady w największym sądzie w Polsce" - Ziobro powołał i odwołał ...łomatko, co to będzie...A chodzi o w pełni normalną procedurę.Jednej prezes się kończy kadencja a drugiej się zaczyna.Jak to z kadencjami ZAWSZE bywa w normalnym świecie (poza światem PełOmafii i V kolumny).A skoro nowej się zaczyna to jest sprawą w pełni jasną i normalną że lecą stare v-cki a przychodzą nowe.Bo nikt nie będzie pracował ze zgniłym jajem podłożonym mu przez przeciwników -ba-wrogów.Dziennik widzi w tym sensację -pewnie identycznie GW,tvn,tok fm ,oraz banda ba ranów inteligentnych inaczej a przypisanych ustawowo do właściciela -PO-który dokonał odmóżdżenia.Przykłady? - ~suweren,~Monachijski,~szofer -ze swoim nieśmiertelnym prokuratorem czy ~mały.Ale akcja się pewnie dopiero rozkręca.Oczekujemy na przybycie etatowych głupców nad głupcami.Nie mogą zawieść-od tego zależy przecie ich chleb powszedni.
  • ~AM
    (2017-09-13 17:15)
    Brawo Panie Ministrze Ziobro!!!
  • ~maly.
    (2017-09-13 16:45)
    Zero.zero.w.akcji.
  • ~Rok
    (2017-09-13 16:31)
    Trzeba tylko domniemywać ,że są jeszcze w tej stajni Augiasza prawi i uczciwi sędziowie którzy poprą reformę sądownictwa . Jeśli to nie nastąpi to jedynym wyjściem na uzdrowienie tego stanu rzeczy jest sklonowanie marszałka Piłsudskiego który naprawi to całe bagno w sądownictwie.
  • ~Monachijski
    (2017-09-13 16:24)
    Ciekawe o ile czasu skrócone zostaną procesy sądowe ? Bo przecież o to w tej reformie chodzi. Tak rząd i Ziobro to tłumaczyli. Kto wie niech odpowie !

Może zainteresować Cię też: