Zburzyć PKiN na 100-lecie odzyskania niepodległości? Gliński: Nie mam nic przeciwko temu, Sikorski: Musiałbym rząd pochwalić

| Aktualizacja:

Chciałbym, żeby prezydent Andrzej Duda zorganizował na uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jeden wspólny, piękny Marsz Niepodległości - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Był on także pytany w RMF FM m.in. o to, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie mógłby zostać zburzony na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

wróć do artykułu
  • ~Warsiawiak ?
    (2017-11-22 18:58)
    Za dużo w Polsce jest pieniędzy, więc trzeba wydawać je na cokolwiek np. na rozbiórkę, wywózkę i zwałkę. Za mało jest natomiast śmieci, więc trzeba wyrobić trochę gruzu i uszczęśliwić nim jakąś nic nie znaczącą gminę pod Warszawą. Teraz wyburzą PKiN, potem Belweder, Cytadelę a potem osiedla wybudowane w czasach komunizmu, ale przynajmniej o Cerkiew na Pradze jestem spokojny, choć też jest rosyjko-pochodna.
  • ~Antoni
    (2017-11-17 15:50)
    Zburzyć jest najłatwiej! Proponuję przekształcić PKiW w KATEDRĘ NARODOWĄ. Wystarczy na iglicy zamontować krzyż. Przekazać nieruchomość Episkopatowi polskiemu! Takiej katedry nie ma nigdzie.
  • ~toy
    (2017-11-17 10:09)
    najlepiej na tym miejscu postawić szalety i następne lata będziemy sr... na komunizm
  • ~Filip
    (2017-11-17 08:04)
    Ten gustowny drobiazg trzeba rozebrać.
  • ~Olka
    (2017-11-17 00:32)
    Nie rozumiem, po prostu nie pojmuję jak można być tak ograniczonym umysłowo żeby chcieć coś wyburzyć tylko i wyłącznie dlatego bo się źle kojarzy, bo powstało w złych czasach... to jest część naszej historii... komunizm jest częścią naszej historii, czy to się komuś podoba czy nie i wyburzenie budynku niczego nie zmieni. HISTORII NIE DA SIĘ ZMIENIĆ!!! Idąc tym tropem myślenia to Włosi powinni wyburzyć Koloseum- przecież walczyli tam niewolnicy na śmierć i życie to po co to stoi? Czy to nie jest przypadkiem propagowanie niewolnictwa? A piramidy? Ile zginęło osób przy ich budowie- do wyburzenia!!! Zacznijcie ludzie najpierw myśleć, używać tych swoich szarych komórek (o ile coś tam jeszcze zostało) a nie wrzeszczeć co wam ślina na język przyniesie. Aha i dodam jeszcze, że nigdy w życiu nie byłam na żadnym proteście/strajku, ale jeśli faktycznie będą chcieli wyburzyć PKiN będę tam jako pierwsza strajkować!!
  • ~hańba
    (2017-11-16 20:21)
    na 100 lecie wysłać na Sybir wszystkich solidarnych. tylko sprzedajne szlachciury i warchoły z liberum veto im dorównują !
  • ~marecki
    (2017-11-16 12:33)
    A ktoś pomyślał o kosztach, ******** łatwo, jest i jakąś funkcję spełnia, poza tym to punkt odniesienia w centrum,
  • ~Koles
    (2017-11-16 08:27)
    No juz sie boje tego stulecia! Co tu sie bedzie dzialo! Jezus, M a r y j a i Jozef!
  • ~Gtz
    (2017-11-15 22:01)
    Jeszcze trochę wieżowce go zasłonią
  • ~asfasfas
    (2017-11-15 16:32)
    BRAWO!!!! CZEKAŁEM NA TO 50 LAT!!!
  • ~moskalofob
    (2017-11-15 14:33)
    Po wynikach sondy widać, że znaczna cześć (69%) spoleczenstwa to zrusyfikowany awans społeczny z czworakow, potomkowie uwlaszczonych na kradzionym potomkow fornali i parobków.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-15 13:38)
    re: jjj "w miejsce palacu zbudowac Mauzoleum Rodziny kaczyńskich!" I WYPROWADZIC ich z Wawelu!!!
  • ~PAN TOMEK
    (2017-11-15 10:42)
    TRZEBA ZBURZYC WIEZIENIE NA RAKOWIECKIEJ!!!!
  • ~Mark Twain
    (2017-11-15 09:20)
    Zburzyc wszystko, co zostalo odbudowane po 1945 r., cegly wywiezc do Wroclawia, skad je m.in. przywozono a Wroclaw oddac Niemcom razem z ceglami pozostalymi z rozbiorki Warszawy! I jak w niegdysiejszej piosence: "Do roboty, do roboty"!
  • ~ico?
    (2017-11-15 07:16)
    Szkoły 1000-latki też wyburzycie? Przecież to spektakularny sukces czerwonych był, do dziś dzieci się w nich uczą...
  • ~Maciej
    (2017-11-15 05:31)
    Burzyć Warszawę - czyż nie dosyć gruzów w niej mieliśmy, potrzebujemy więcej? Pałac widziałem od samego początku budowy, i od samego początku chodziłem do Pałacu Młodzieży. Dobre wspomnienia, nic "komunistycznego", zajęcia odprężające od ideologicznego ucisku, żadnych akademii, gazetek ściennych, tego wszystkiego co peerlowska szkoła określala jako "patriotyzm". Instruktor, który na letnich obozach pozwalał słuchać Radia Wolna Europa na swoim odbiorniku. Burzyć nasze wspomnienia, naszą młodość - jakakolwiek ona by nie była? Posyłać nasze życie do grobu nieistnienia, mścić się na nim? Nie! Niech zostanie choć nie jest piękny.
  • ~Mane, Tekel, Fares
    (2017-11-15 00:22)
    Ale Salę Kongresową koniecznie zostawić jako solidną gotową podmurówkę pod Wieżę Babel - a dopiero na szczycie tej wierzy założyć kolejne ży-do wskie muzeum!
  • ~kompromitacją osobistą i kpiną z narodu jest
    (2017-11-15 00:17)
    zaproszenie przez Prezydenta Dudę do komitetu obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości niejakiego Waldemara Pawlaka - chyba w nagrodę za "wynegocjowanie" z Putinem niezwykle korzystnego i wręcz kluczowego dla energetycznej niepodległości Polski kontraktu gazowego! - Już tylko jako wisienkę na tym "niepodległościowym" torcie jubileuszowym należy traktować prewencyjne wyeliminowanie z tego komitetu wszystkich organizatorów dorocznego warszawskiego Marszu Niepodległości! ----------- Jako "honorowy" członek tego komitetu świetnie nadaje się do kompletu kulturalny z natury pułkownik Mazguła i dzielny tajniak Czajka znany z tego, że kopał w twarz uczestnika Marszu w listopadzie 2011 roku, za co zresztą ów uczestnik został słusznie ukarany, bo podobno uszkodził nosem służbowy but tajniaka Czajki! ------- Tak trzymać Panie prezydencie - tak trzymać!
  • ~J. Mądry
    (2017-11-14 22:49)
    Zburzyć wszystkie chlewy na Podkarpaciu!
  • ~katar
    (2017-11-14 22:38)
    Poki stoj to sanktuaroium stalina poki nadal to bedzie postkomuna

Może zainteresować Cię też: