Wywiad i kontrwywiad zostaną wzmocnione o ponad dwa i pół tysiąca funkcjonariuszy, których jedynym zadaniem będzie rozpracowywanie siatek terrorystycznych zagrażających Francji, ale i Europie. Premier Manuel Valls podkreślał, że to, co się stało w Tunezji, oddalonej o dwie godziny lotu od Francji, dotyczy całego kontynentu. Stąd starania Paryża o skoordynowanie z partnerami europejskimi wysiłków w walce z terroryzmem.

Aby można było to skutecznie przeprowadzić, francuskie służby specjalne otrzymają dodatkowe uprawnienia i sprzęt pozwalający na kontrolę tego wszystkiego, co się dzieje w sieci internetowej, a także na podsłuchiwanie bieżących rozmów telefonicznych prowadzonych przez aparaty komórkowe.

Wywiad i kontrwywiad otrzymają do dyspozycji najnowsze technologie, umożliwiające sprawdzanie korespondencji prowadzonej za pośrednictwem SMS-ów. Aby zapewnić przestrzeganie prawa w zakresie wolności obywatelskich, w tym prywatności, zostanie powołana specjalna Krajowa Komisja Kontroli Technicznej Służb Specjalnych.

CZYTAJ TEŻ: Wzrosła liczba ofiar zamachu w Tunezji. 23 osoby zabite>>>