The Wall Street Journal napisał, że Andrzej Duda może być zdecydowanie bardziej aktywny na arenie polityki zagranicznej niż było to w przypadku jego poprzednika Bronisława Komorowskiego.

Gazeta podkreśla również, że nowy prezydent będzie szukał więcej sojuszniczych gwarancji bezpieczeństwa dla Polski i dla innych krajów Europy Wschodniej, które obawiają się ekspansywnej polityki Rosji oraz zabiegać będzie o większą obecność żołnierzy NATO w naszym kraju. Wall Street Journal przypomina, że rola prezydenta w Polsce, w przeciwieństwie do tego co jest w USA, jest raczej symboliczna, ale ma on prawo weta do ustaw.

Agencja Associated Press, której artykuł na temat inauguracji publikują największe media w USA, pisze z kolei, że Polskę czekają teraz rządy prawicowo konserwatywne, bo taka opcję polityczną reprezentuje Andrzej Duda. Z kolei chicagowskie środowiska polonijne organizują wielki bankiet z okazji objęcia władzy przez niezwykle mocno popieranego tutaj reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości.