Z 62 kilogramów amfetaminy można zrobić 620 tysięcy porcji dilerskich. Aż trudno uwierzyć, że przy taśmie produkcyjnej pracowało jedynie czterech mężczyzn. Wszyscy zostali aresztowani. Najmłodszy ma 23 lata, a najstarszy 48 lat.

Policjanci nie wierzą jednak, że ta czwórka pracowała sama. Producenci musieli działać w ramach większej i zorganizowanej grupy przestępczej. Zbigniew Urbański z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji przyznał, że funkcjonariusze otrzymywali informacje o działaniu mafii amfetaminowej w województwie mazowieckim. Jej członkowie rozprowadzali truciznę na ogromną skalę.

Na podstawie tych donosów policjanci trafili na trop czterech mężczyzn z Grodziska. Wiadomo, że fabrykę urządzili w magazynie na posesji należącej do konkubiny jednego z nich.

Wartość rynkowa 62 kilogramów amfetaminy to kilka milionów złotych. Wszystko zależy od jej "czystości". Niemniej, gdy w podobnej akcji policja skonfiskowała 60 kilogramów narkotyków w różnej postaci, wówczas ich czarnorynkową wartość oszacowano na 2 miliony złotych.