Po przebudowie na ulicy Modlińskiej będą po cztery pasy ruchu w każdą stronę. Zburzone i zbudowane na nowo zostaną mosty nad kanałkiem. Dodatkowo drogowcy mają postawić nowy most specjalnie dla tramwajów, które w przyszłości pojadą tą ulicą.

Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Mosty Warszawa i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki. Koszt inwestycji - 111,6 milionów złotych.

Wczoraj Krajowa Izba Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych odrzuciła protest jednego z konkurentów do prac - firmy Mota Engil Polska. Teraz więc Ratusz może więc podpisywać z Mostami umowę. Roboty ruszą wiosną. Najprawdopodobniej w wakacje można się już spodziewać zwężeń w rejonie prowadzonych prac. Ale paraliżu komunikacyjnego nie będzie. Drogowcy najpierw postawią prowizoryczny most saperski, na którym znajdą się trzy pasy ruchu. Potem zburzą jeden stały most, w jego miejscu postawią nowy. Następnie zburzą drugi. Cały czas jadący Modlińską będą mieli po trzy pasy ruchu. Wszystkie prace potrwają dwa lata.