"To dla mnie wielkie wyzwanie, zwłaszcza że mamy szansę stworzyć na rynku zupełnie nową jakość. Pomysł na kanały filmowe n jest niestandardowy i nie ogranicza się jedynie do samej emisji filmu na ekranie” - mówi Tomasz Raczek, szef kanałów filmowych n. "Propozycję pracy przy tym projekcie przyjąłem bez zastanowienia" - dodaje.

Tomasza Raczka widzowie znają przede wszystkim z "dwójkowego" cyklu "Perły z lamusa", ale krytyk filmowy miał też na koncie kilka innych programów, poświęconych nowościom filmowym, m.in. "Oko na miasto" w Polsacie czy "Siódme niebo" w Canal Plus.

Teraz będzie szefem nowych kanałów filmowych telewizji n, platformy cyfrowej koncernu ITI, właściciela TVN. "To autorytet, człowiek jednoznacznie kojarzący się z dobrym kinem" - mówi Grzegorz Płaza, dyrektor programowy platformy.

W ramach swojej funkcji Tomasz Raczek odpowiedzialny będzie m.in. za dobór repertuaru, koncepcję kanału oraz produkcję własną. Powstanie dwóch nowych kanałów filmowych to efekt zeszłorocznych umów, które ITI Neovision podpisała z dwiema wielkimi wytwórniami filmowymi - DreamWorks i Paramount.