Portal Yasni.com przepytał ponad 2 tysiące osób. Wyniki są zdumiewające. Okazało się, że 89 proc. ankietowanych chce dowiedzieć się czegoś więcej o członkach swojej famili. A prawie 62 proc. uważa, że jest spokrewnionych z brytyjską Królową. Ankietowani nie kończą jedynie na przypuszczeniach. Szukają na to potwierdzenia.

Eksperci wzrostu zainteresowania swoją genealogią tłumaczą emisją programów takich jak "Who Do You Think You Are". Występują tam znane osoby, które starają się odszukać swoich najdalszych krewnych. W jednym z odcinków okazało się, że w żyłach Daviny McCall i Borisa Johnsona, brytyjskich celebrities, płynie właśnie królewska krew.

>>> Sarah Palin krewniaczką księżnej Diany

Stąd, być może bierze się przekonanie wielu ludzi o ich związkach z rodem królewskim. Według badaczy, ludzie myślą, że skoro Davina McCall może mieć królewskie korzenie, to czemu inni nie mogą.

To również portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter, sprawiają, że ludzie, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i swojej dalszej rodzinie mogą to zrobić bez trudu. Wystarczy, by znali tylko ich imiona lub nazwiska.