Microsoft dla Polski wybielił czarnoskórego

| Aktualizacja:
X

Czy w naszym kraju warto swoje produkty reklamować wizerunkiem czarnoskórych? Według Microsoftu lepiej nie ryzykować. W polskiej wersji strony internetowej koncernu "wybielono" jednego z mężczyzn na fotografii. Microsoft przeprosił już i przywrócił oryginalny wygląd zdjęcia.

Zdjęcie być może przeszłoby niezauważone. Jednak fotografia była "wybielona" niedokładnie. Czarnoskóremu mężczyźnie zmieniono tylko twarz - widoczna ręka pozostała bez zmian.

Przez internet przetoczyła się od razu fala krytyki. Niektórzy internauci, ironicznie broniąc Microsoftu, zauważali, że przynajmniej Polakom zostawiono Azjatę. Ale większość krytykowała giganta za zmianę rasy.

Firma nie tłumaczy, dlaczego specjalnie dla Polaków zmieniono korporacyjny wizerunek. Przyznała się za to do błędu. "Sprawdzamy szczegóły zaistniałej sytuacji" - powiedział w nocy polskiego czasu rzecznik koncernu Lou Gellos. "Przepraszamy i właśnie ściągamy zdjęcie ze strony" - dodał. Obecnie na polskiej witrynie wisi już oryginalna, niezmieniona fotografia.

W odwrotną stronę poszedł Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Na swojej stronie internetowej w wersji polskiej wita zdjęciem profesora z dwojgiem białoskórych studentów. W wersji angielskiej miejsce jednego ze studentów zajął czarnoskóry żak.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
    Powered by ContentStream