”Zebrana suma jest o 20 tys. zł większa w porównaniu ze środkami uzyskanymi w ubiegłym roku” – poinformował Bartłomiej Ślązak, przedstawiciel Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. Dodał, że w porównaniu z balem organizowanym w 2008 roku większa była także liczba gości - pojawiło się ok. 900 osób. Średnio każdy uczestnik balu wpłacił więc około 200 złotych.

Dziennikarze, politycy i biznesmeni bawili się na balu zorganizowanym w auli Politechniki Warszawskiej w zeszłą sobotę. Na parkiecie pojawili się m.in. Monika Olejnik z radia Zet, publicysta "Rzeczpospolitej" Bronisław Wildstein, były marszałek sejmu Marek Borowski czy Zbigniew Chlebowski z PO.

Wcześniej organizatorzy balu informowali, że tegoroczny dochód zostanie przeznaczony na wsparcie rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w najuboższych rejonach Polski. Jednak później prezes fundacji Iwona Maruszak poinformowała, że zebrane pieniądze powinny trafić do województw podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. "Z uzyskanych przez nas informacji wynikało, że te dwa regiony są najbardziej zaniedbane, jeśli chodzi o likwidowanie domów dziecka i tworzenie rodzin zastępczych” - mówi Maruszak.