Wdowa po płk. Kuklińskim wraca do Polski?

Mariusz Staniszewski | 2007-10-12 13:21 | Aktualizacja: 16:31

Joanna Kuklińska kupiła dom w Wałbrzychu. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy wdowa po płk. Ryszardzie Kuklińskim sprowadzi się z Florydy, ale lokalne władze już szykują się na jej przyjęcie.

reklama


Kupno domu w Wałbrzychu przez wdowę po "pierwszym polskim oficerze w NATO" owiane jest tajemnicą. Nie wiadomo, dlaczego Joanna Kuklińska wybrała właśnie to miasto. Nie wiadomo, ile zapłaciła za dom w willowej dzielnicy miasta. Nie wiadomo, kto pomagał w jego znalezieniu...

Sprawa jest tak tajemnicza, że nawet prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski nic nie wiedział o tym, że tak znana postać zamieszka w jego mieście. W rozmowie z Radiem Wrocław, które ujawniło informacje o planach Hanny Kuklińskiej, zapewnił jednak, że godnie ją przywita, gdy tylko tam przybędzie.

Płk Ryszard Kukliński zmarł dwa lata temu w USA. Dzięki przekazanym przez niego informacjom w 1980 r. Amerykanom udało się powstrzymać sowiecką interwencję w Polsce. Rok później przekazał CIA informacje o planach wprowadzenia stanu wojennego. Także dzięki niemu Amerykanie poznali plany ataku państw Układu Warszawskiego na Europę Zachodnią. Zgodnie z taktyką Moskwy, w przypadku kontrofensywy państw NATO wojska Sojuszu miał na terytorium Polski zatrzymać atak nuklearny. To właśnie groźba zagłady Polski skłoniła Kuklińskiego do współpracy z amerykańskim wywiadem. W sumie pułkownik przekazał mu 20 tys. stron tajnych dokumentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

Mariusz Staniszewski

Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 3
  • ~anty urbanka2011-01-21 19:54

    wstydu nie macie!!! poznajcie historię komuchy!!! zanim nazwiecie kogoś zdrajcą!!!

  • ~fanka urbanka i palikota2010-10-28 18:54

    zona zdrajcy kupuje dom ,a poco ona tu wraca , dobrze bylo brac kase za szpiegostwo to niech siedzi w stanach razem z pluskwami !!!

  • ~patrita2010-08-19 23:43

    nie życzę sobie aby żonę zdrajcy witał prezydent miasta z honorami...


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV