Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wyznaczył we wtorek 3 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy uprowadzenia 11-letniej Julii. Szef miejskiej policji powołał specjalną grupę, której zadaniem jest wyjaśnienie okoliczności tej sprawy - poinformował we wtorek PAP Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Prawdopodobnie jeszcze we wtorek przed sądem zostanie przesłuchana uprowadzona w poniedziałek w Łodzi 11-latka. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wyznaczył 3 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy uprowadzenia dziewczynki. W łódzkim sądzie została we wtorek przesłuchana uprowadzona w poniedziałek w Łodzi 11-letnia Julia. Przesłuchanie odbyło się w tzw. niebieskim pokoju, w obecności psychologa i z udziałem prokuratora -poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Prokuratura - ze względu na dobro dziecka - nie będzie informować o szczegółach zeznań dziewczynki dotyczących samego przebiegu zdarzenia - zaznaczył Kopania.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że doszło co najmniej do "pozbawienia wolności dziewczynki". Grozi za to kara do pięciu lat więzienia, ale - jak zaznaczył Kopania - w zależności od wyników śledztwa, jej wysokość może się zmienić. Prokurator zaznaczył, że jedną z najważniejszych rzeczy będzie ustalenie tożsamości podejrzewanego.

Policja dysponuje portretem pamięciowym mężczyzny podejrzewanego o uprowadzenie dziewczynki i przetrzymywanie jej przez kilka godzin w samochodzie. Poszukiwany mężczyzna ma około 30-35 lat i 180 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała; ma krótkie ciemne włosy i ciemne oczy. Nosi okulary korekcyjne w metalowych oprawkach. W poniedziałek ubrany był w białą sportową bluzę w niebieskie pasy, miał lekki zarost na twarzy.

Policja apeluje o kontakt do osoby, która w poniedziałek w godzinach popołudniowych pomagała wypchnąć samochód, który zakopał się w błocie na terenie Łodzi lub na obrzeżach miasta. Wszystkie osoby, które widziały podejrzewanego mężczyznę, lub mają inne informacje mogące pomóc w jego zatrzymaniu proszone są o kontakt pod numerami alarmowymi policji - 112 lub 997. Policjanci zapewniają informatorom anonimowość.