Śledczy przeszukają MSZ. Chodzi o dowody w sprawie Smoleńska

2012-06-20 06:53 | Aktualizacja: 06:53
 Wrak tupolewa w Smoleńsku

Wrak tupolewa w Smoleńsku (Fot. MAK / MAK)

Prokuratura w trybie pilnym wkracza do MSZ - twierdzi "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety śledczy zarządzili w najbliższych dniach przeszukanie posesji resortu spraw zagranicznych.




Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdzi czy w MSZ doszło do zniszczenia dowodu Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Niewykluczone, że w jednej z podległych Radosławowi Sikorskiemu jednostek znajdzie się również obrączka, która zaginęła po katastrofie.

Prokuratura sprawdza, w jaki sposób polskie MSZ weszło w posiadanie rzeczy należących do wiceministra kultury. A co gorsza, czy i dlaczego podjęło nielegalną próbę ich zniszczenia. A później usiłowało cały proceder zatuszować przed rodziną i organami ścigania.

Sprawa zniszczenia dowodu Tomasza Merty wyszła na jaw po tym, jak okazało się, że dokument wydany rodzinie po katastrofie na Siewiernym nosi wyraźne ślady nadpalenia. Tymczasem z materiałów rosyjskich, które trafiły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wynikało, że zachował się w stanie idealnym.






PAP Źródło: PAP
Wypowiedzi: 32
  • ~z sieci2012-06-22 17:25

    Polskie MSZ: Z prawami człowieka na Białorusi jest niedobrze!!!

  • ~zibi2012-06-21 12:08

    TYLKO IDIOTA MÓGŁ BY MYŚLEĆ,ŻE COŚ 'interesującego " ZNAJDĄ !

  • ~z sieci2012-06-21 04:59

    Polskie MSZ: Z prawami człowieka na Białorusi jest niedobrze!!!

  • ~szczery do bólu Polaczek2012-06-20 12:56

    A co zrobi prokuratura jak w czasie przeszukania znajdzie tajne wytyczne od Ławrowa ?

  • ~brawo Panie Janie2012-06-20 12:45

    Ciekawe, jak władzę weźmie Kaczyński czy będą grasować samobójcy z POlszewii i od Wiesia13. Chyba to nie ta branża . Raczej spierd...lą do Putina i Telafifu na przeczekanie. Znowu będą listę do wybicia szykować jak w Katyniu.
    Zresztą Katynia ciąg dalszy jest obecnie. I tak, że groby będą wiadome.

  • ~SZREK2012-06-20 12:36

    Lato za kompromitację dostanie 8mln premii . Ile dostali ci gangsterzy rządowi?

  • ~ZORRO2012-06-20 12:34

    Dość Smoleńska i tych pretensji wdowy Merty,jak jej brakuje pieniędzy to niech to babsko weźmie się do uczciwej pracy jak inni Polacy a nie tylko doić kasę od państwa.W jakiej wierze obchodzi się jakieś miesięcznice,to tylko może wymyślić sekta kaczy-rydz.

  • ~iustus2012-06-20 12:00

    Czy o próbie zniszczenia dowodu, późniejszych matactwach i tuszowaniu skandalu wiedział szef polskiej dyplomacji ?

    Dziwne wydaje się to, że nie interweniował osobiście ani w sprawie niszczenia dowodu, ani zaginionej obrączki, zwłaszcza że wiedział, jak bardzo wdowie zależy na odzyskaniu rzeczy po mężu. Tuż po katastrofie Magdalena Pietrzak-Merta prosiła osobiście Radosława S. o zaopiekowanie się tymi rzeczami i dostarczenie jej choć pukla włosów męża. Z tego też powodu urzędnicy zabrali rzeczy Tomasza Merty z prosektorium, bo szefowi znana była prośba jego żony. Jak zapewnia prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, zastępca rzecznika prasowego warszawskiej prokuratury okręgowej, na obecnym etapie postępowania śledczy nie zamierzają jeszcze przesłuchiwać szefa MSZ. Prokuratura nie odrzuca takiej możliwości ale też jej nie odrzuca.

  • ~Celtic2012-06-20 11:59

    Wymiar sprawiedliwości w Polsce wg mnie nie jest niezawisły, a to jedna z podstaw demokracji.

  • ~Artur G.2012-06-20 11:41

    Niech Rosjanie pokażą zdjęcia idealnie zachowanych (do przekazania) dokumentów. Ich wywiad zrobił kopię zapasową wszystkich znalezionych dokumnetów.
    Każdy wywiad by zrobił...
    Pomijając potrzebę tego zrobienia dla samej sprawy.