Śledczy przeszukają MSZ. Chodzi o dowody w sprawie Smoleńska

X

Prokuratura w trybie pilnym wkracza do MSZ - twierdzi "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety śledczy zarządzili w najbliższych dniach przeszukanie posesji resortu spraw zagranicznych.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdzi czy w MSZ doszło do zniszczenia dowodu Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Niewykluczone, że w jednej z podległych Radosławowi Sikorskiemu jednostek znajdzie się również obrączka, która zaginęła po katastrofie.

Prokuratura sprawdza, w jaki sposób polskie MSZ weszło w posiadanie rzeczy należących do wiceministra kultury. A co gorsza, czy i dlaczego podjęło nielegalną próbę ich zniszczenia. A później usiłowało cały proceder zatuszować przed rodziną i organami ścigania.

Sprawa zniszczenia dowodu Tomasza Merty wyszła na jaw po tym, jak okazało się, że dokument wydany rodzinie po katastrofie na Siewiernym nosi wyraźne ślady nadpalenia. Tymczasem z materiałów rosyjskich, które trafiły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wynikało, że zachował się w stanie idealnym.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~idiot
   2012-06-20 09:00
   Idioci do kwadratu, podają w prasie że nastąpi przeszukanie i znajdą obrączkę. To tak jak napisać w prasie że za kilka dni zrobi się rewizję w domu pasera, paser przeczyta ogłoszenie i mieszkanie "oczyści". Należy rozliczyć prokuratorów z opieszałości, niewywiązywania się z obowiązków z opieszałego działania.
  • ~Benedykt
   2012-06-20 08:49
   panowie moze troche mniej cisnienia w komentarzach, a wiecej zyczliwosci do siebie, jak tak wam zle to proponuje poszukac na swiecie normalnego spokojnego kraju dozycia, zapewniam takie sa, jednostki w europie, i kilka za oceanem, , zapraszam do lepszych krajow, warto szukac
  • ~Ronik
   2012-06-20 08:41
   @Grot, @pisowiec - to wy sie nie domyslacie, że obrączkę przywłaszczył sobie szef wiesia ? Jakoś tgrzeba żyć... Wiesio swoją matkę sprzedał za lepszy przydział i chpć jest po uszy utaplany w GW-nie, yto i tak twierdzi, że to nowa linia zapachowa prawdy (oszczywiście pisanej cyrylicą)...
  • ~pisowski pisowiec
   2012-06-20 09:18
   "Benedykt" nie mogę pojąć Pana/Pani obojętności, podobnie jak nie wiem czym są "jednostki" do "dożycia" w "europie" pisanej jak widać na załączonym obrazku. Poza arbitra nie pasuje do ubóstwa myśli i języka.
  • ~posen
   2012-06-20 09:25
   ŚlePOkura to właściwa nazwa dla POlskich organów ścigania.
   Polska przestał istnieć 10 kwietnia 2010 roku.
  • ~Godzila
   2012-06-20 09:49
   Kartoflami nazywają nas Niemcy jak chcą nas Polaków obrazić.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
   2012-06-20 09:32
   Sledztwo miedzynarodowe to za malo, powinno byc miedzyplanetarne.
   Tylko najwyzsze wladze Wszechswiata sa w stanie wyjasnic ..
   DLACZEGO
   KARTOFEL KAZAL LADOWAC, GDY NIE BYLO KU TEMU WARUNKÓW.
  • ~pisowski pisowiec
   2012-06-20 08:23
   "Wiesio13 bicz na PISmatołki2012-06-20 07:50" zdradza intymną tajemnicę przeciwnika PIS-u:
   "Powiem szczerze, mam w zadku dowód osobisty Pana Merty. Niech prokuratura wydaje publiczne pieniądze na poważne sprawy, a nie na takie pierdy.
   Durnowaci prokuratorzy nie mają na co trwonić publicznych pieniędzy albo nie mają zajęcia więc szukają sobie na siłę zajęcia.Smoleńsk już dawno powinien być schowany do szafy."
   I tu wyjaśnia przyczynę frustracji - uwierający w odbycie plastikowy dowód osobisty nie pozwala mu logicznie myśleć. To nie debil, to cierpiący nieszczęśnik.
  • ~kajot551
   2012-06-20 08:08
   POżyteczni IDIOCI zawsze będa mówili nic nie było -a kłamstwa ,fałszerstwa to dla nich pryszcz i tylko jeśli ich i rodziny gdyby to dotkneło wtedy dopiero by było SKANDAL,chcemy wiedziec PRAWDE .Coż te chore psy oplacane przez GW,TVN beda szczekac i ujadac bo taki to model kundli.
  • ~ccc
   2012-06-20 07:13
   najważniejsze to szybkość prokuratury i szybkość w myśleniu , o tym dokumencie wiedziano ponad dwa lata temu.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.