X

Prokuratura w trybie pilnym wkracza do MSZ - twierdzi "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety śledczy zarządzili w najbliższych dniach przeszukanie posesji resortu spraw zagranicznych.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdzi czy w MSZ doszło do zniszczenia dowodu Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Niewykluczone, że w jednej z podległych Radosławowi Sikorskiemu jednostek znajdzie się również obrączka, która zaginęła po katastrofie.

Prokuratura sprawdza, w jaki sposób polskie MSZ weszło w posiadanie rzeczy należących do wiceministra kultury. A co gorsza, czy i dlaczego podjęło nielegalną próbę ich zniszczenia. A później usiłowało cały proceder zatuszować przed rodziną i organami ścigania.

Sprawa zniszczenia dowodu Tomasza Merty wyszła na jaw po tym, jak okazało się, że dokument wydany rodzinie po katastrofie na Siewiernym nosi wyraźne ślady nadpalenia. Tymczasem z materiałów rosyjskich, które trafiły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wynikało, że zachował się w stanie idealnym.

Udostępnij na Facebooku
  • ~idiot
   2012-06-20 09:00
   Idioci do kwadratu, podają w prasie że nastąpi przeszukanie i znajdą obrączkę. To tak jak napisać w prasie że za kilka dni zrobi się rewizję w domu pasera, paser przeczyta ogłoszenie i mieszkanie "oczyści". Należy rozliczyć prokuratorów z opieszałości, niewywiązywania się z obowiązków z opieszałego działania.
  • ~Benedykt
   2012-06-20 08:49
   panowie moze troche mniej cisnienia w komentarzach, a wiecej zyczliwosci do siebie, jak tak wam zle to proponuje poszukac na swiecie normalnego spokojnego kraju dozycia, zapewniam takie sa, jednostki w europie, i kilka za oceanem, , zapraszam do lepszych krajow, warto szukac
  • ~Ronik
   2012-06-20 08:41
   @Grot, @pisowiec - to wy sie nie domyslacie, że obrączkę przywłaszczył sobie szef wiesia ? Jakoś tgrzeba żyć... Wiesio swoją matkę sprzedał za lepszy przydział i chpć jest po uszy utaplany w GW-nie, yto i tak twierdzi, że to nowa linia zapachowa prawdy (oszczywiście pisanej cyrylicą)...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.