Śledczy przeszukają MSZ. Chodzi o dowody w sprawie Smoleńska

2012-06-20 06:53 | Aktualizacja: 06:53
 Wrak tupolewa w Smoleńsku

Wrak tupolewa w Smoleńsku (Fot. MAK / MAK)

Prokuratura w trybie pilnym wkracza do MSZ - twierdzi "Nasz Dziennik". Zdaniem gazety śledczy zarządzili w najbliższych dniach przeszukanie posesji resortu spraw zagranicznych.

reklama


Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdzi czy w MSZ doszło do zniszczenia dowodu Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Niewykluczone, że w jednej z podległych Radosławowi Sikorskiemu jednostek znajdzie się również obrączka, która zaginęła po katastrofie.

Prokuratura sprawdza, w jaki sposób polskie MSZ weszło w posiadanie rzeczy należących do wiceministra kultury. A co gorsza, czy i dlaczego podjęło nielegalną próbę ich zniszczenia. A później usiłowało cały proceder zatuszować przed rodziną i organami ścigania.

Sprawa zniszczenia dowodu Tomasza Merty wyszła na jaw po tym, jak okazało się, że dokument wydany rodzinie po katastrofie na Siewiernym nosi wyraźne ślady nadpalenia. Tymczasem z materiałów rosyjskich, które trafiły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wynikało, że zachował się w stanie idealnym.reklama
PAP Źródło: PAP
Wypowiedzi: 32
 • ~z sieci2012-06-22 17:25

  Polskie MSZ: Z prawami człowieka na Białorusi jest niedobrze!!!

 • ~zibi2012-06-21 12:08

  TYLKO IDIOTA MÓGŁ BY MYŚLEĆ,ŻE COŚ 'interesującego " ZNAJDĄ !

 • ~z sieci2012-06-21 04:59

  Polskie MSZ: Z prawami człowieka na Białorusi jest niedobrze!!!

 • ~szczery do bólu Polaczek2012-06-20 12:56

  A co zrobi prokuratura jak w czasie przeszukania znajdzie tajne wytyczne od Ławrowa ?

 • ~brawo Panie Janie2012-06-20 12:45

  Ciekawe, jak władzę weźmie Kaczyński czy będą grasować samobójcy z POlszewii i od Wiesia13. Chyba to nie ta branża . Raczej spierd...lą do Putina i Telafifu na przeczekanie. Znowu będą listę do wybicia szykować jak w Katyniu.
  Zresztą Katynia ciąg dalszy jest obecnie. I tak, że groby będą wiadome.

 • ~SZREK2012-06-20 12:36

  Lato za kompromitację dostanie 8mln premii . Ile dostali ci gangsterzy rządowi?

 • ~ZORRO2012-06-20 12:34

  Dość Smoleńska i tych pretensji wdowy Merty,jak jej brakuje pieniędzy to niech to babsko weźmie się do uczciwej pracy jak inni Polacy a nie tylko doić kasę od państwa.W jakiej wierze obchodzi się jakieś miesięcznice,to tylko może wymyślić sekta kaczy-rydz.

 • ~iustus2012-06-20 12:00

  Czy o próbie zniszczenia dowodu, późniejszych matactwach i tuszowaniu skandalu wiedział szef polskiej dyplomacji ?

  Dziwne wydaje się to, że nie interweniował osobiście ani w sprawie niszczenia dowodu, ani zaginionej obrączki, zwłaszcza że wiedział, jak bardzo wdowie zależy na odzyskaniu rzeczy po mężu. Tuż po katastrofie Magdalena Pietrzak-Merta prosiła osobiście Radosława S. o zaopiekowanie się tymi rzeczami i dostarczenie jej choć pukla włosów męża. Z tego też powodu urzędnicy zabrali rzeczy Tomasza Merty z prosektorium, bo szefowi znana była prośba jego żony. Jak zapewnia prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, zastępca rzecznika prasowego warszawskiej prokuratury okręgowej, na obecnym etapie postępowania śledczy nie zamierzają jeszcze przesłuchiwać szefa MSZ. Prokuratura nie odrzuca takiej możliwości ale też jej nie odrzuca.

 • ~Celtic2012-06-20 11:59

  Wymiar sprawiedliwości w Polsce wg mnie nie jest niezawisły, a to jedna z podstaw demokracji.

 • ~Artur G.2012-06-20 11:41

  Niech Rosjanie pokażą zdjęcia idealnie zachowanych (do przekazania) dokumentów. Ich wywiad zrobił kopię zapasową wszystkich znalezionych dokumnetów.
  Każdy wywiad by zrobił...
  Pomijając potrzebę tego zrobienia dla samej sprawy.


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV