Choć w celi Trynkiewicza zabezpieczono zdjęcia i dwa szkice przedstawiające prawdopodobnie osoby małoletnie, to nie przedstawiały one aktów seksualnych - wyjaśnił Andrzej Mucha z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Prokurator dodał, że odnalezione materiały nie były schowane, a znajdowały się w dokumentach osadzonego. Podobne materiały zostały znalezione u Trynkiewicza pod koniec 2012 roku.

Oznacza to, że Mariusz Trynkiewicz nie dostanie żadnych zarzutów i jeszcze dziś wyjdzie z więzienia. Dziś właśnie dobiega końca jego wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców. Wczoraj sąd odroczył rozprawę, na której oceniał, czy Mariusz Trynkiewicz powinien zostać osadzony w ośrodku dla niebezpiecznych osób w Gostyninie. Wczoraj również do prokuratury odkryte w celi Trynkiewicza materiały, jak wynikało z nieoficjalnych informacji, przedstawiające nagie dzieci. Służba więzienna w trakcie przeszukania znalazła również zęby ludzkie.

Rzecznik więzienia major Norbert Gaweł nie chciał komentować tych znalezisk. Nie powiedział również, jakiego rodzaju są to materiały. Major Gaweł potwierdził jedynie, że u Mariusza Trynkiewicza dokonano dwóch rewizji - wczoraj i w sobotę.