Dzwoniąc pod numer - 22 603 80 02 - można uzyskać informacje m.in. o zamkniętych ulicach.

Zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w najbliższych dniach stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w związku z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

Policjanci, dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie, ograniczeń w parkowaniu oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych - dodał.

Od czwartku do soboty, zamknięte będą ulice w centralnych dzielnicach stolicy – Śródmieściu, Pradze-Południe, Woli i Ochocie. Najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu Stadionu PGE Narodowy, a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta.

Szczegółowe informacje nt. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie szczytu NATO można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

Pełna, zbiorcza informacja o utrudnieniach w trakcie szczytu NATO dostępna jest na stronie miasta: www.um.warszawa.pl oraz w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl, tel. 19115 oraz bezpłatna mobilna aplikacja).

Podczas szczytu NATO w Warszawie spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.