Prymas Polski o zachowaniu proboszcza, który przerwał mszę za zmarłego 15-latka: Absolutnie niedopuszczalne

| Aktualizacja:

Zachowanie proboszcza było absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do sprawy proboszcza z Załubic, który podczas pogrzebu zmarłego nastolatka stwierdził, że nie powinno być mszy żałobnej, bo chłopiec nie chodził na religię.

wróć do artykułu
  • ~Nina
    (2018-02-16 01:32)
    Nina ie opamietajcie sie ten dzieciak wypisal sie tylko z religi nie z wiary i kosciola nie znacie faktow i rodziny : rodzice stracili dziecko a dziadki ukochanego wnuka ,jacy z was katolicy ze osadzacie ta rodzine nie znajac jej ! Wstyd kosciol nie potrzebuje takich katolikow.
  • ~nieskundlony
    (2018-02-15 09:06)
    Żal mi,że nie ma takich hierarchów jak ks.kardynal Wyszyński,oni wiedzieli jaką drogą nas prowadzić a teraz mam wrażenie ,że ślepy prowadzi kulawego.
  • ~Ryszard
    (2018-02-14 09:20)
    Ale kasiorkę za pogrzeb przytulił, czy stał się cud i msza była za free
  • ~kpt.jajec
    (2018-02-14 07:11)
    On to mówił do tych ziemskich i ich chciał upokorzyć.
  • ~Eli
    (2018-02-14 05:07)
    Sredniowiecze w Polsce w pelnym rozkwicie!
  • ~Polka
    (2018-02-13 23:15)
    Przez prymasa pżemawia diabeł i tyle w temacie, jak ktos nie chodzi do kosciola to jest pod wplywem złego
  • ~Brawo Księżę Proboszczu
    (2018-02-13 21:34)
    Prymasie, ile dusz przyprowadzileś do Boga? Tym sie zajmij a nie ks. proboszczem, który postąpił prawidłowo. Kto za życia wyparł się Boga, to po co mu ceremonia Mszy świetej?
  • ~Polak Lepszego Sortu
    (2018-02-13 20:57)
    Jak mnie potrąci to też nie chcę mszy.
  • ~Jan
    (2018-02-13 19:41)
    Poparcie dla PiS to droga do klęski dla Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce! Ważne...
  • ~Edi
    (2018-02-13 19:29)
    On tylko wypisal sie z religii.a nie z wiary. Ksiadz nie jest bogiem i niech za boga nie osadza.
  • ~kartofeln z żoliborza
    (2018-02-13 19:10)
    pewnie ten chłopak nie chciał wziąć do buzi sterczącego księżowego grzechomierza
  • ~?
    (2018-02-13 19:07)
    No Jaruzelskiego też kilku biskupów chowało !
  • ~und
    (2018-02-13 18:51)
    Wczoraj był tytuł, że odmówił pochówku chociaż treść tego nie potwierdzała, dziś znowu coś innego... Gdzie ta osławiona niemiecka dokładność. Kaputt?
  • ~świat na głowie
    (2018-02-13 18:45)
    Rozpuszczone dzieciaki doprowadzają ludzi do szewskiej pasji a potem trzeba ich jeszcze przepraszać...
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2018-02-13 18:35)
    To jeszcze patrzeć jak Pan Prymas będzie odprawiał mszę za Palikota ! Czy ktoś słyszał, żeby Rabin odprawiał POgrzeb arabowi ?
  • ~ks. K. Piotrowski
    (2018-02-13 18:30)
    w tej konkretnej, bardzo niezręcznej sytuacji należy spokojnie zapytać jak to wszystko powinno wyglądać. Otóż, to przy załatwianiu pogrzebu ksiądz powinien podjąć decyzję,czy postawa zmarłego pozwala zorganizowanie pogrzebu katolickiego, czy też nie. Skro podjął decyzję, że tak - to pogrzeb powinien sie odbyć, ale np. zrezygnować z kazania, jeżeli postawa zmarłego była w jakimś aspekcie niewłaściwa.
  • ~jj23
    (2018-02-13 18:01)
    A mnie to nie dziwi. Każdy facet wybierający ten "fach" jest mniej lub bardziej porąbany!
  • ~Janina
    (2018-02-13 17:31)
    Z "Rzepy": Odwołano dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, która odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz. W sprawę zaangażował się Instytut Ordo Iuris, który podaje, iż "Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez prawie rok odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz – piosenkarki publicznie przyznającej się do zabicia swojego nienarodzonego dziecka w jednej z zagranicznych klinik aborcyjnych. Wielu mieszkańców oburzyło organizowanie wydarzenia muzycznego ze środków publicznych". Ona nie zabiła dziecka, tylko płód, to nie to samo.
  • ~Ela/babapl
    (2018-02-13 17:21)
    Ten proboszcz postąpił jak PIS tylko z otwartą przyłbicą. Miał odwagę a PIS nocą przemyca niewygodne ustawy.
  • ~10z
    (2018-02-13 17:19)
    jak się nie chodzi do kościoła nie ma się prawa do pochówku przez księdza z mszą w kościele proszę zamówić sobie ceremonię świecką

Może zainteresować Cię też: