"Owoce katechizacji dzieci zniszczą rodzice nieskatechizowani". Abp Gądecki chce lekcji religii dla dorosłych

Metropolita poznański powiedział, że w Poznaniu istnieje odpowiednia szkoła, która może temu zapobiec.

wróć do artykułu
  • ~gul
    (2018-05-16 11:32)
    pomieszało mu się w głowie
  • ~Krzysiek z Krakowa
    (2018-05-16 11:37)
    Ci biedni starcy "odlatują". nie rozumieją dlaczego ludzie odwracają się od kościoła , a to proste to przez ich postępowanie ( pycha, buta, pazerność). Niech sobie przypomni co mówił o protestujących w Sejmie ludzie to pamiętają "ojczulku".
  • ~nick...
    (2018-05-16 11:40)
    Katechizację to trzeba zacząć od samego kościoła, naprawienia jego chorej, rozpasanej struktury wcinającej się co chwilę w rządy naszego szanownego kraju...
  • ~SJJ
    (2018-05-16 11:40)
    Najwyzszy czas pogonic kijami, té czarnosukienná maffié do watykanu. Watykan niech sié raz na zawsze odp.....li od POLSKI i POLAKÓW
  • ~alik
    (2018-05-16 11:41)
    Stary pird.lec !! Na drzewo !!
  • ~toj
    (2018-05-16 11:44)
    I to pod grożbą spalenia na stosie jak to onegdaj bywało . Och to były czasy . Zyc nie umierac . Wszyscy się kłaniali ,po rękach całowali ,córki oddawali aby jako niewolnice po zakonach usługiwały , a i czasami czarownice spalic można było .
  • ~xxxx
    (2018-05-16 11:44)
    Kadzidło mu zaszkodziło czy za dużo mszalnego wina ?
  • ~henry trzeci
    (2018-05-16 11:46)
    Katechizacja dorosłych jest potrzebna. Ale przede wszystkim należy podnieść poziom katechizacji młodzieży i dzieci starszych
  • ~wjw
    (2018-05-16 11:49)
    Obowiązek w nowej konstytucji ?
  • ~tarzan
    (2018-05-16 11:50)
    Powiedział prawdę najprawdziwszą i nie ma co wierzgać. Ja też miałem nieskatechizowanych rodziców to wiem o czym on mówi...
  • ~Norbert
    (2018-05-16 11:50)
    Każda religia jest złem to wymysł wyrafinowanych i przebiegłych wyzyskiwaczy i oszustów a złem szczególnym jest polski katolicyzm ,kościół szkodzi Polsce i Polakom od wieków jest wyjątkowo obrzydliwy i odrażający omijam go wielkim lukiem ;bredzenie tego przebierańca ze zdjęcia wywołuje u mnie odruchy wymiotne
  • ~truskawka
    (2018-05-16 11:53)
    Zaraz będzie "wysyp" nieskatechizowanych rodziców i ich dzieci....
  • ~Obywatel
    (2018-05-16 11:56)
    Powaliło ich totalnie-Odwrócili się od Watykanu i papieża Franciszka i tworzą własny skorumpowany Rydzykan w Polsce-to nie katoliccy kapłani tylko diabełki skuszone kasą zbieraną ludziom i naszemu państwu (podatki są od nas) .Niech zaczną się rozliczać z fiskusem i nie okradają uczciwych ludzi za posługi "co łaska"
  • ~Wert
    (2018-05-16 11:57)
    Po takiej katechizacji - BEDA KRASC PO KATOLICKU
  • ~ateista wolny od bzdur
    (2018-05-16 11:59)
    Jeszcze czego ??? !!! Już obrzydliwe jest wciskanie średniowiecznego zabobonu małym podatnym na wpływ, ufnym dzieciom...
  • ~Luna
    (2018-05-16 12:01)
    Zabrać im co polskie, i wygonić ze szkół. Coraz bardziej się panoszą i wyzyskują ten bidny naród.
  • ~inkwizytor
    (2018-05-16 12:02)
    Dorośli, którzy wg niego powinni być katechizowani raczej dobrowolnie się na ten zabieg nie zgodzą. Przekonać się też raczej nie da - jedyne wyjście to eksterminacja. Tak tylko wyciągam wnioski.
  • ~#
    (2018-05-16 12:04)
    Dobra rada — zamiast kontynuacji katechezy, rozumianej jako doktrynalne nauczanie „ex cathedra”, trzeba powrócić do kerygmatu, który oznacza głoszenie świadectwem życia.
  • ~apage czarne katabasy
    (2018-05-16 12:04)
    hahahahahahahahahahahahahaaaaa...... niedługo wrócą do prawa pierwszej nocy!!!!!!!!!!
  • ~janko muzykant
    (2018-05-16 12:05)
    Rozszerzyć przygotowanie do komunii do 15 lat, do bierzmowania do 20 lat , do małżeństwa 10 lat i minimum 15 kursów/mimo religii w szkole/ . Dodać zaświadczenia , poświadczenia, testymonia i inne np. o 35 majówkach ,40 różańcach . A później dziwić się że młodzi żyją bez ślubu , młodzież po bierzmowaniu nie chce chodzić do kościoła. Nakazami nić się nie osiągnie. Przykładem i zachętą tak.

Może zainteresować Cię też: