O śmierci Anny Napierskiej-Matuszewskiej poinformował oddział TVP3 Bydgoszcz, w którym dziennikarka przez wiele lat współtworzyła regionalny program informacyjny "Zbliżenia". W ciepłych słowach redakcyjną koleżanką wspomniano na antenie.

Reklama

Anna Napierska-Matuszewska nie żyje. Przez lata związana była z TVP3 Bydgoszcz

Bydgoska telewizja, z która związana była przez lata Anna Napierska-Matuszewska wyemitowała krótki materiał wspomnieniowy związany ze zmarłą koleżanką z redakcji.

"Anię zapamiętamy jako życzliwą i pełną ciepła osobę" – zakończyła pożegnanie reporterka.

W podobnym tonie dziennikarkę wspomniała redakcja "Gazety Pomorska". "Była niezwykle sympatyczną, pogodną i ciepłą osobą. A jednocześnie niezwykle profesjonalną dziennikarką. Nie bała się trudnych tematów i stawiania trudnych pytań" – podkreślili na swojej stronie internetowej.

Anna Napierska-Matuszewska była dziennikarką i blogerką

Anna Napierska-Matuszewska pochodziła z Grudziądza, stamtąd też bardzo często przygotowywała reportaże dla bydgoskiego oddziału TVP. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim wcześniej pracowała w mediach lokalnych. W bydgoskim oddziale Telewizji Polskiej pracę zaczęła w 2001 r., specjalizowała się głównie w lokalnych materiałach, choć nierzadko realizowała także reportaże ogólnopolskie.

Z zespołem programu informacyjnego "Zbliżenia" rozstała się w 2008 r. Rozpoczęła wówczas działalność w Internecie, założyła m.in. swój kanał na platformie YouTube, na którym zajmowała się m.in. tematyką zdrowotną i branży beauty, a także tematami z codziennego życia.