1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

| Aktualizacja:

67 lat temu, 1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Rocznica tej zbrodni obchodzona jest od 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

wróć do artykułu
  • ~Yy
    (2018-03-01 12:20)
    Narodowy Dzien Pamienci Zolnierzy przeklentych
  • ~rumor xyz
    (2018-03-01 15:57)
    Nie nazywajcie ich "żołnierzami",bo mnie to obraża.Nie po to służyłem Ojczyźnie,żeby mnie teraz z tymi mordercami dzieci,kobiet i starców w jednym szeregu stawiano.Nie plujcie na groby ich ofiar,wmawiając nam, że to "bohaterowie" walczący o wolną Polskę.Nie zakłamujcie historii!.
  • ~jj23
    (2018-03-01 17:30)
    PRZEKLĘTYCH!
  • ~chr,
    (2018-03-01 20:43)
    wielu z tych "zolnierzy wyklentych-przeklentych m.in. niejaki Bury to pospolici przestempcy co dopuszczali sie mordow na kobietach w ciazy jak i mordowali dzieci kilkuletnie Bogu ducha winne, ale i trza przyznac ze i niektorzy z tych Wyklentych byli porzadni.
  • ~olo707
    (2018-03-02 02:55)
    To o nich już w 1994 r., kilkanaście lat przed ustanowieniem święta ku ich czci, upomniał się papież-Polak, św. Jan Paweł II. - Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami także "polskich" instytucji i służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przyniesionego ze Wschodu - mówił papież 18 maja 1994 pod Monte Cassino
  • ~karol
    (2018-03-02 03:50)
    ale tu chwastów durzo widze
  • ~amira
    (2018-03-02 11:27)
    co to jest durzo?
  • ~Podlasiak
    (2018-03-02 15:27)
    Bandytów przeklętych !!!
  • ~mieszko patryjota
    (2018-03-03 18:59)
    a polacy jak zwykle wczorajsi , zagubieni, przestraszeni, sfrustrowani i nienawistni ... to PIS polacy patryjoci ..polacy kochaja byc ofiarami.,naród musi żyć w ciągłej traumie,męczeństwo i babranie w martylologii, to grzęzawisko ideologicznej polityki historycznej PISu.
  • ~wjw
    (2018-03-06 13:06)
    Polska ciągle na grobach stoi...
  • ~MKoro
    (2018-03-06 20:43)
    Mój stryjeczny dziadek był ofiarą systemu stalinowskiego. Kara śmierci za sprzedawanie broni bandom tzw. "żołnierzy wyklętych" w latach 1944-46. Zamieniona na dożywocie, w końcu po dziesięciu latach piekła (z tym piekłem to akurat prawda) wyszedł na wolność w ramach odwilży 1956. Zaprzeczał zarzutom. Dopiero na łożu śmierci przyznał, że faktycznie sprzedawał broń wiedząc, że posłuży do mordowania Polaków. Zero! Jesteś tam? Uniewinnij Brunona K., załatw mu odszkodowanie i ze trzy ordery. Możesz? Możesz! Ciebie tam wtedy nie było, nie ryzykowałeś kupra. Nie przejmuj się, że Jaro o mały włos nie wyleciał w powietrze, tylko uniewinnij! To przecież Żołnierz Wyklęty, ten Brunon!
  • ~mieszko patryjota
    (2018-03-09 16:06)
    ciemna sprawa !!!! polityczna
  • ~Norbert