Kontrowersyjna wypowiedź niemieckiej minister sprawiedliwości o zakończeniu II wojny światowej

| Aktualizacja:

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło na Twitterze wypowiedź swojej szefowej Katariny Barley (SPD) na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Wypowiedź ta może sugerować, że 8 maja to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni.

wróć do artykułu
  • ~dobra Europa
    (2019-06-30 13:13)
    Zadziwia ten rosyjski upor w likwidacji powodow wojny, ktorym sa idee panstw narodowych. Takze szczera skrucha pani Merkel powinna byc doceniona. Nigdy wiecej narodowego socjalizmu, a zamiast niego socjalizm europejski.
  • ~ziuk
    (2019-06-21 21:06)
    Sami od siebie się wyzwolili się. Choroszcz...
  • ~ABC123
    (2019-06-18 08:16)
    Niemcy mają pieniądze to kupują sobie nową historię.
  • ~robi
    (2019-06-12 20:52)
    Niemcy zostali wyzwoleni z socjalizmu narodowego,który sami go wprowadzali.Większej głupoty nie słyszałem od lat i tacy rządzą RFN - em.Merkel ją powinna zdymisjonować natychmiast.
  • ~Jerzy1208
    (2019-06-12 20:06)
    Jak pokazuje lekcja historii ten naród ma hegemonię w genach. Było po wojnie unicestwić tą nację całkowicie. Teraz to już jest po ptakach.
  • ~MW
    (2019-06-09 20:04)
    Koniec wojny to dzień wyzwolenia dla Europy ale nie Niemców,którzy te wojnę wywołali. Rosja ani Niemcy nigdy nie będą w przyjaźni,będą zawsze "cichymi" wrogami,wykorzystującymi się nawzajem. a kraje ,które dbają o swoje dobro są przykładem do naśladowania!!!
  • ~chichot historii
    (2019-06-06 16:06)
    Potomkowie nazistów Niemcy od dawna przedstawiają siebie jako ofiary nazizmu i winę za swoje zbrodnie zrzucają na Polaków za to, że się bronili.
  • ~Karmen
    (2019-05-27 17:14)
    Tusskusow może być zadowolony bo TOTALNE wybory mu nie wyszły i siedzi cicho w szwab germani
  • ~Fil
    (2019-05-26 10:52)
    To jest własnie Niemiecka swołocz w "czystej postaci" Dodać do tego jeszcze wypowiedzi Eriki Steinbach i mamy całościowy pogląd "demokratycznego niemieckiego"społeczeństwa na wojnę
  • ~$.
    (2019-05-24 04:17)
    Byla widziala ,ze zabiera glos ,inne panstwa -----kazde panstwo sie balo wojny i taka prawda.
  • ~Krzyś
    (2019-05-23 21:11)
    Wyzwolone zostały nie Niemcy tylko Niemki- z dziewictwa przez sowieckich sołdatów. Wyzwolono NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY!!!!
  • ~hmm
    (2019-05-23 16:50)
    Skoro Niemcy od Niemców zostali wyzwoleni, to może tych Niemców trzeba raz na zawsze ubezwłasnowolnić? Skoro oni stanowią zagrożenie nawet dla siebie...
  • ~ojoj
    (2019-05-23 11:23)
    Szczytowała.... Hipokryzją :)
  • ~andy
    (2019-05-23 00:53)
    wasze skamlanie drodzy polacy nie zmieni faktu ze znaczenie waszego kraju jest w w tej okrutnej historii drugiej wojny marginalne...mozecie sie wykrzyczec do woli w internecie i nic po za tym.do konca swiata bedziecie robic z siebie ofiary i wskazywac winnych a siebie wyslawiac .decydowac beda o waszych losach inni.tak jest juz od kilkuset lat i tak bedzie jeszcze dlugo ...
  • ~Kogut
    (2019-05-22 19:48)
    Do look...jestem chwastem. intelekualnym.
  • ~cep prawdy
    (2019-05-22 16:21)
    Jak świat światem, nigdy Niemiec nie będzie Polakowi bratem !
  • ~cała prawda cała doba
    (2019-05-22 16:18)
    Każdy niemiec był, jest i będzie nazistą !!!
  • ~riddick
    (2019-05-22 13:51)
    Jak widać denazyfikacja w Niemczech mało skuteczna i nadal potrzebna - zwłaszcza dla polityków
  • ~Caveman
    (2019-05-20 17:27)
    Przypominam, ze Adolf zostal wybrany przez tzw. "dobrych" niemcow w demokratycznych wyborach.
  • ~Lus
    (2019-05-18 22:50)
    Ziutek i Czech dwaj przyjaciele folkzdojcz i tchórz dobrana z was parka jedn wart drugiego . 😀🐐 . Z szacunkiem
  • Polscy piłkarze po meczu ze Słowenią

    Morawiecki odwiedził piłkarzy w szatni. To, co usłyszał, chyba mu się nie spodobało

  • Czerwone światło (zdjęcie poglądowe)

    Pojedziesz buspasem i pieszy z pierwszeństwem. Rewolucja w przepisach nadciąga

  • Magdalena Biejat

    Solidarna Polska chce odwołania Magdaleny Biejat. Padły mocne słowa

Zobacz więcej