Kontrowersyjna wypowiedź niemieckiej minister sprawiedliwości o zakończeniu II wojny światowej

| Aktualizacja:

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło na Twitterze wypowiedź swojej szefowej Katariny Barley (SPD) na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Wypowiedź ta może sugerować, że 8 maja to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni.

wróć do artykułu
  • ~Nooooo
    (2019-05-10 11:56)
    Przez Trumpa i Putina...ale w innym roku....
  • ~powiedziała prawdę
    (2019-05-10 11:59)
    ostatecznie pierwszymi ofiarami hitlerowców byli właśnie Niemcy a nie Chińczycy...poza tym pokolenia powojennych Niemców nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zbrodnie swoich rodziców czy dziadków tak jak potomkowie szmalcowników czy morderców z Jedwabnego i innych miejsc zbrodni dokonanych przez Polaków...
  • ~Wieloryb
    (2019-05-10 12:08)
    Ma racjem!!!
  • ~antyPiterek
    (2019-05-10 12:10)
    I jak tak dalej to potrwa to Izraelczycy dadza sie przekonac i politycy Niemieccy dostana zbiorowo Pokojowa Nagrode Nobla na wniosek Izraela
  • ~Nickiewicz
    (2019-05-10 12:29)
    Mieszkam od wielu lat w Austrii. Oni tez byli ofiarami "nazistow" i jakos zaden z nich nie czuje sie winny zbrodni dokonanych przez ich narod w wojnie.Ciekawe ze jeszcze za czasow mojej mlodosci nikt, czy to w filmach czy w ksiazkach czy gdziekolwiek nie mowil nazisci tylko niemcy. Zaczelo sie to pomalutku zmieniac w nazistow i we wspolodpowiedzialnosc, tak jaby filmy dokumentalne pokazujace wiwatujace na ulicach tlumy z podniesionymi lapkami byly jakimis fake newsami a nie dokumentami. Jak widac slowa sa wazne, wiec nie uzywajmy slowa nazisci, mowmy tak jak kiedys - niemcy.
  • ~niezalezny od oficjalnej wersji
    (2019-05-10 12:46)
    Jak mawiał (podobno) Goebbels, klamstwo powtarzane 1000razy staje sie prawdą. Historię piszą zwyciężcy. Po 80-ciu latach "prawdy" nikomu nie przyjdzie do głowy, że było inaczej.
  • ~facjata tej pani
    (2019-05-10 12:48)
    Ta pani nie wygląda na zbyt rozgarniętą...
  • ~porozumienie miedzy sasiadami jest wazne
    (2019-05-10 12:51)
    Zgodzilbym sie z pania minister pod warunkiem ,ze w 1933 r przyzna ,ze zarazili sie syfilisem faszyzmu i nazizmu .To w maju 1945 r zostali z tego goo.....a wyzwoleni przy znacznym naszym udziale .
  • ~Jan Bindesack - Niemiec urodzony w Polsce
    (2019-05-10 12:54)
    8 Maja 1945 Niemcy nie zostali wyzwoleni, zostali Ledwo pokonani przez komunistyczna Rosje i caly kapitalistyczny swiat, tj. przez USA i Wielka Brytanie. USA do dzisiaj nas okupuje, ale juz tylko niedlugo. Glowna przyczyna 2 wojny swiatowej byla Polska, ktora nie pozwolila na korytarz z III Rzeszy do Gdanska i to Polska ponosi wine za 60 milionow ofiar i nie Niemcy ! Deutschland Erwache !!!
  • ~ziutek
    (2019-05-10 13:08)
    Ona po prostu zapomniala, ze kazdy Niemiec jest automatycznie ( w/g pol...skiego rzadu) nazista!
  • ~Laszlo
    (2019-05-10 13:09)
    Polacy wywołali wojnę, a Marsjanie im pomagali. Niewygodna prawda.
  • ~ziutek
    (2019-05-10 13:13)
    re:porozumienie.........Cos nie zrozumialem. Piszesz, ze wyzwoliliscie Niemcow od faszystow i nazistow. To jednak tacy byli??? A ja myslalem, ze do tej pory kazdy Niemiec= nazista. No tak w pol..skiej gazecie pisali !
  • ~prawdziwi niemcy nie faszyści
    (2019-05-10 13:43)
    tak tak abdul ahmet itd
  • ~Look
    (2019-05-10 14:07)
    Arschloch cenzor! Co sie nie podobalo?
  • ~Look
    (2019-05-10 14:11)
    No przeciez ta pani ma racje! Niemcy od lat mowia ze to wyzwolenie, no bo wyzwolenie od hi t le ro w c ow! A co sie Polakom znowu nie podoba? A jski bylby wrzask gdyby powiedziala, ze to kleska, 8 maja to kleska Niemiec! Jeszcze sie taki nie narodzil co by Polakom dogodzil!
  • ~Jili
    (2019-05-10 14:53)
    Po prostu idiotka. Wynik polityki medialnej Pani Kanclerz. Wstyd.
  • ~Lupus
    (2019-05-10 15:08)
    Chętnie splunąłbym tej niemieckiej Katarynie w kłamliwą gębę.
  • ~na ten temat szwabstwo nabrało wodę w usta
    (2019-05-10 15:11)
    Kiedy Niemcy wypłacą Polsce odszkodowania wojenne za II WW ?
  • ~ziutek
    (2019-05-10 15:12)
    re:Look----------------------To ja ci odpowiem , panie Look- przed niemieckim napadem na Polske gineli z reki niemieckich faszystow i nazistow ------ Niemcy! Byly obozy w ktorych znajdowali sie sami Niemcy, ktorzy nieglosowali za i Hitlerem. Komunisci, socjalisci, ludzie wyznania zydowskiego i ich rodziny! Zwykli , normalni Niemcy! Ale o tym sie milczy. To was nie obchodzi . ( Nie mowie o bomardowaniu niemieckich miast przez aliantow. Kobiety, matki, dzieci, ba- dzieci w lonach matek - uciekinierzy ze Slazka i Pomorza- z ziem, tzw. "odzyskanych"). Ale o tym wszystkim nie chcesz czytac. ------------------------------------------------------------------------------- Niemcy rozpoczeli dwie WS. Zginelo mnostwo ludzi. Ale jakos ostatnio wszyscy garna sie do tego znienawidzionego Niemca ( czytaj - fasz..y--sty) - do pracy,na kradziez, na socjal. Zgadza sie? ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Gdzie H---O-N-O-R??? A mialo byc wstawanie z kolan........
  • ~Przemo