Zaskakująco szybka kariera i kontrowersyjne decyzje w MSZ. 75 lat temu zmarł Józef Beck

| Aktualizacja:

75 lat temu, 5 czerwca 1944 r., w Stanesti-Chirulesti w Rumunii zmarł Józef Beck, legionista, jeden z najbliższych współpracowników marszałka Józefa Piłsudskiego. Jako minister spraw zagranicznych w latach 1932-1939 obciążany był współodpowiedzialnością za katastrofę wrześniową Polski.

wróć do artykułu
  • ~Mer
    (2019-06-06 07:30)
    Ten pan z wąsem po lewej to Piłsudski?
  • ~Mieczysława
    (2019-06-05 12:57)
    Mieszkam w Polsce od 1992 r i nie mogę zrozumieć Polaków tyle upokorzenia Polacy doznali od Niemiec a kupują w niemieckich marketach - lidl i kaufland - a omijają własne jeszcze istniejące sklepy .. Polacy sa zachwyceni Niemcami i narodem niemieckim ???
  • ~Jja
    (2019-06-05 12:28)
    Co za kretyn! Najłatwiej namieszać a później wziąć nogi za pas. Bohater! A jaki honor! Zapomniał Beck, że niemiecka propozycja eksterytorialnej autostrady była odgrzaną polską ofertą z lat 20-tych, ale mentalność kalego zawsze musi wygrać
  • ~Polon
    (2019-06-05 12:07)
    Czesc i Chwala dla Jozefa Becka!!! Tu nie mozna bylo postapic inaczej.
  • ~szeregowy rezerwy
    (2019-06-05 10:23)
    czy zwykły Polski żołnierz w stopniu szeregowca może otrzymac virtuti militari 1klasy chyba nie no to se walczcie sami rasisci
  • ~fasolka po bretonsku i brukselka po japonsku z ziel. wyspy
    (2019-06-05 09:22)
    efekty polityki widac na kazdym kroku. Do pisania mamy chetnych cale rzesze zurnalistow a do zbierania fasolki chetnych brak. Ostatnie dostawy przerosnietej fasolki zalegly polki. Leza peczkow cale stosy, a ludzie przecieraja oczy ze zdziwienia, bo niektore peczki sa tak przejrzale, ze blizej im do trzonka od szczotki niz do warzywa, sa przybrazowione i zdrewniale. Co robic ?
  • ~md
    (2019-06-05 08:43)
    Ten niemiecki filar polityki Becka musiał się zawalić, bo Niemcy papierkowe deklaracje z krajami, które chcieli zdobyć podpisywali dla zmyłki, a naprawdę od wielu lat szykowali się ostro do wojny.
  • ~Leonard
    (2019-06-05 08:10)
    Zaś 80 lat temu Niemcy najechali na Polskę , uśmiercili miliony polskich obywateli, zrujnowali majątek i do tej pory nie wypłacili Polsce odszkodowań wojennych.

Może zainteresować Cię też:

  • Franki szwajcarskie

    Zmiana prawa bankowego to odpowiednik afery z "lub czasopisma"? Wystarczy trzymać się umowy [OPINIA]

  • W całej Polsce przy każdym Wydziale Ruchu Drogowego Policji zostanie powołana specjalna grupa "SPEED"

    Policja stworzy w całej Polsce specgrupy SPEED do usidlenia kierowców. A tak wyglądają ich NOWE nieoznakowane radiowozy

  • Komisja Europejska

    Teka komisarza dla Polaka za poparcie von der Leyen. Warszawa stawia Brukseli warunki

Zobacz więcej