Politolog: Niemiecki dziennikarz ma prawo nie lubić Kaczyńskiego, ale skrajna jednostronność jest niewybaczalna

Niemcom brakuje elementarnej wiedzy na temat Polski - mówi w rozmowie z PAP politolog Jerzy Maćków z uniwersytetu w Ratyzbonie. Ujawniło się to wyraźnie po wyborach do Sejmu i Senatu, kiedy to przez media niemieckie przeszła lawina komentarzy o Polsce – uważa profesor.

wróć do artykułu
  • ~Yerba
    (2019-10-25 11:43)
    Jak świat światem Szwab nie będzie Polakowi bratem. W związku z powyższym olewajmy ich strugą porannego moczu i róbmy swoje.
  • ~gostom
    (2019-10-25 12:23)
    Problemy są wtedy jeżeli Niemcom brakuje Ludzi na których mogą z góry patrzeć !
  • ~wyborca223
    (2019-10-25 13:53)
    Niemieckie gadzinówki są jak najbardziej jednostronne
  • ~Babeczka 👠👜
    (2019-10-25 13:23)
    Mieszkam w Niemczech juz 36 lat. Znam dziesiatki Niemcow, w pracy i prywatnie. Nigdy nie rozmawiamy na temat polskiej polityki i Kaczynskiego, bo i mnie i moich znajomych to malo interesuje. Mamy tyle ciekawych tematow, np nasze urlopy, ciekawe kraje, na prawde ciekawe, sport, tance, muzyka, teatr, kultura , ksiazki , wsrod dziewczat jeszcze chlopaki, et cetera! Szkoda czasu na Kaczynskiego, ludzie. Wam sie wydaje, ze wy tacy wazni? Niemcom, rodowitym Niemcom wasze problemy kolo rzyci wisza! Jeszcze tylko paru Aussiedlerow grasuje tu na forum, zeby dac upust wlasnej nieudanej egzystencji, ale to nie sa Niemcy! Nie przesadzajcie!
  • ~z życia
    (2019-10-25 14:20)
    Do mojego brata zadzwoniła z Berlina koleżanka. Znają się od lat dziewięćdziesiątych. Wcześniej postanowiła przenieść się z południa Niemiec do Berlina. I oto ta starsza pani opowiada bratu, o tym jak niebezpiecznie jest teraz mieszkać w Berlinie. Wieczorem boją się wychodzić z domu. Powiedziała, że prasa centralna pomija niewygodne wydarzenia. Jedynie w prasie lokalnej można przeczytać o prawdziwej rzeczywistości. Co szokujące, spytała, czy warto przenieść się do Polski, bo jest bezpiecznej. Brat był w szoku.
  • ~Teddy
    (2019-10-25 12:12)
    A kto lubi kaczynskiego???
  • ~ula
    (2019-10-25 12:44)
    Tego prymitywnego buraka nie cierpi większość Polaków, to co dziwić się Niemcom.
  • ~Onn
    (2019-10-25 12:09)
    Szanowny panie politolog, polowa Polakow niecierpi Kaczynskiego! A oni znaja tego osobnika, wlasnie dlatego ze go znaja. Panie politolog , panskie madrosci to juz zuzyty papier toaletowy!
  • ~37:1
    (2019-10-25 13:44)
    W swojej większości Niemcy traktują Polskę jako kraj zacofany i mało istotny w Europie ... nie tylko Niemcy ale i 37 pozostalych EU krajow tez jest zdania, ze Polska to prowincja, zakompleksiony ciemnogrod.
  • ~Bn
    (2019-10-25 14:58)
    Podejście ukształtowane przez propagandę Goebbelsa zostawiło głębokie ślady.
  • ~Piekna Pani
    (2019-10-25 13:50)
    Jak widza Polakow w Europie i dlaczego Polacy są tacy beznadziejni? Jak rozpoznac Polakow: głupie budyniowe uśmiechy, koszulki, spodenki, nieśmiałość w dziwnym połączeniu z hałaśliwością, piciem i brudzeniem, ta dziwaczna kosmopolityczna swojskość. Infantylne i buńczuczne zachowanie polakow, nachalność i hałaśliwość ich bezmyślnego, naiwnego entuzjazmu doskonale konweniują z masami podpitych polskich turystów, wydzierającymi się w nadmorskich kurortach Grecji czy Hiszpanii, z polskimi pijaczkami zataczającymi się po rzymskich placach i polegującymi na wiedeńskich czy paryskich stacjach metra. Zebracy jeżdżący po Europie pisowskiemi autobusami z napisem „szanujcie nas!” ... co za dno.
  • ~alfalfa
    (2019-10-25 17:18)
    Mam w d... co uważają Niemcy, zwłaszcza ci nowi, bo urodzeni w Polsce.
  • ~Krystek99
    (2019-10-25 16:09)
    Wbrew pozorom ta dezinformacja Niemców przez niemieckie media jest dla nas bardzo korzystna. Róbmy swoje. Kiedy się obudzą będzie już za późno.
  • ~Manfred S.
    (2019-10-25 15:03)
    Dzięki polskiej propagandzie w Niemczech np. przez ambasadora w Berlinie i przeszło 2 tysiące żebraków z Polski na dworcu wschodnim w Berlinie opinia o Polsce jest już taka a nie inna. Dziwne że z tych 2,5 miliona Polaków w Niemczech aż 50 tysięcy brało udział w wyborach i oni sami traktują tę Polskę niepoważnie.Popatrzeć na statystyki kryminalne widać jak Polacy na przednim miejscu z Rumunami i Rosjanami są to też kształtuje opinię o Polsce. Kiedy prezydent Polski na wizycie w oficjalnym przemówieniu skarży się o to że nie ma tych starych żarówek to co można o Polsce pomyśleć?. Za dwa lata pani Merkel odda swą władze a następne pokolenie polityków już wcale nie będzie Polski traktować poważnie i to tylko i wyłącznie wina samych Polaków. Jak cię widzą tak cię piszą.
  • ~Telesfor
    (2019-10-25 15:47)
    Rząd PIS staje na głowie, żeby pogląd o zacofanym kraju utrwalić skutecznie i na wieki.
  • ~nikt na świecie
    (2019-10-25 14:10)
    nie szanuje i nie lubi Polaków...nikt...i to na własne życzenie....
  • ~ketom
    (2019-10-25 15:57)
    27 : 1 to "brak społecznej kompetencji" w całej Europie? Takich bzdur już dawno nie czytałem!
  • ~Wisła
    (2019-10-25 14:21)
    tego człowieka (JK) mało kto lubi.. może nawet nikt włączając jakąś tam rodzinę... i narodowość nie ma tu nic do rzeczy..
  • ~I Międzynarodówka komunistyczna
    (2019-10-25 14:56)
    Tytuł artykułu z socjotechnicznym podtekstem ku chwale J.K. Takie zestawienie "zły niemiec-dziennikarz", ale zły niemiec. I ten boski J.K - nasz zbawiciel. Kogo w konia robicie?
  • ~Kazkot
    (2019-10-25 15:11)
    Niemcy ogolnie nie szanuja Polakow i to jest zrozumiale .Roznica w mentalnosci jest ogromna ,jestesmy po prostu inni .Inaczej jest jak poznamy sie indywidualnie ,zaprzyjaznimy ,wzajemnie sie uzupelnimy. Wtedy Niemiec jest przyjacielem ,takim prawdziwym z ktorym mozna rozmawiac i na trudne tematy. Laczy nas jedna rzecz o ktorej tutaj nie bede pisal ale napewno sie domyslacie.

Może zainteresować Cię też: