Od piątku będziemy czekać na oferty i liczę, że stosunkowo szybko pojawi się propozycja atrakcyjna finansowo. Możemy sprzedać prawa do całej nazwy, możemy ją wydzierżawić, możemy sprzedać jej fragment, a także wymienić na inną w barterze. Jestem otwarty na wszelkie propozycje -powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media.

Reklama

1 marca spółka braci Karnowskich Fratria (wydawca tygodnika "W Sieci") otrzymała decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie wskazującą, iż tygodnik może naruszać interesy wydawnictwa Presspublica (obecnie Gremi Media) będącego własnością Grzegorza Hajdarowicza, które dysponuje subdomeną internetową "W sieci opinii". Decyzja sądu ma charakter natychmiastowej wykonalności. Jej konsekwencją jest zakaz wydawania tygodnika pod obecną nazwą.

Firma, którą reprezentują bracia Michał i Jacek Karnowski ogłsiła, że to atak na media niepokorne. Przyszłość tygodnika stoi pod znakiem zapytania. Karnowcy zapowiedzieli, że "W Sieci" od poniedziałku w kioskach będzie ukazywał się jako tygodnik "Sieci" z zamazaną literą W.

Hajdarowicz upominał "Fratrię", że "tworzenie nazw łudząco podobnych do istniejących to zwykła kradzież".

Apeluję do sponsora projektu Pana Grzegorza Biereckiego, Prezesa SKOK, senatora Prawa i Sprawiedliwości, aby przekonał swoich współpracowników do przestrzegania prawa własności i respektowania praw do znaku. Pragnę Panom z Fratrii przypomnieć 7 przykazanie – „Nie kradnij” - czytamy w oświadczeniu Hajdarowicza.