Naukowcom udało się zrobić zdjęcie czarnej dziury. To może być największe odkrycie tego wieku

"Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zaprezentowali w środę astronomowie z zespołu badawczego Event Horizon Telescope. Wykonało je osiem teleskopów, które utworzyły "wirtualny teleskop" o rozmiarze Ziemi" - powiedziała członkini zespołu dr Monika Mościbrodzka.

wróć do artykułu
  • ~Gdzie jest logika
    (2019-04-10 14:06)
    Pierwsze to nalezy podac szybkosc rozchodzenia sie swiatla i odleglosci do tych galaktyk oddalonych od nas miliony, miliardy lat swietnych.Patrzac na niebosklon widzimy wiele cial niebieskich,tylko ?,czy nie sa one juz przeszloscia i pozostalo po nich tylko swiatlo,ktore do nas dociera.Problem jest w tym ,ze my ziemskich spraw nie potrafimy rozwiazac ,co dopiero zagadnien wszechswiata ,ktorego poczatku ,ani konca nie ma.Biblia mowi o swietle,to jest Bog Ojciec Stworzyciel nasz,On pozostawil nam Ksiege Zycia Biblie.Ludzie zerkaja daleko w kosmos,a tresci Biblii nie potrafia zrozumiec,efekt tego,to modlitwy do obrazow,figur itd.
  • ~peło to dno
    (2019-04-10 14:14)
    to one te naukowcy zrobili zdjęcie broniarzowi bez jego zgody ?
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-10 14:20)
    Zeszlego tygodnia bylo u mnie paru naukowcow z kamerami, w trakcie fotografowali, mowil ze cos interesujacego u mnie znalezli, ale nie wiem co potem zrobili z tymi zdjeciami.
  • ~Lols
    (2019-04-10 15:15)
    Przecież to "zdjęcie" to jest jakiś dramat.. teraz je widziałem i patrzę na nie co chwilę nadal z niedowierzaniem, jak ktoś w ogóle może w takie głupoty wierzyć??? W domowych warunkach idzie stworzyć lepszy obraz..
  • ~Pradziad
    (2019-04-10 15:42)
    Jezus kto jeszcze chce robic zdjecie czarnej dziurze? A jak juz , to ktorej? Tej z przodu, czy tej z tylu? By mnie tez interesowalo .
  • ~ssw
    (2019-04-10 15:44)
    moja sąsiadka ma czarną dziurę
  • ~ka-ac
    (2019-04-10 15:50)
    Nie zrobili żadnego "zdjęcia" bo badanie było robione za pomocą radioteleskopów (jeśli autor tego artykułu w ogóle wie, co to jest). Niech autor wykona sobie selfie i wyobrazi, że to "czarna dziura".
  • ~AR15
    (2019-04-10 16:02)
    Naukowcy mają chęć zniszczenia naszej wiary, chcą zabrać nam boga !
  • ~analytyk
    (2019-04-10 16:13)
    Nie ma problemow z takimi zdjeciami. Zbyszek Zero czesto w mediach.
  • ~KaliLejo KliLeji
    (2019-04-10 17:25)
    patrza przez elektroniczne teleskopy milardy lat swietlnych w dal, a nie widza TEJ polskiej czarnej dziury, ktora mozna obserwowac golym okiem od roku 2015!!
  • ~qq
    (2019-04-10 17:49)
    .............niech jeszcze poda że z dokładnością do 1m GPS
  • ~veto
    (2019-04-10 18:11)
    ALE ODKRYCIE!!! U NAS TAKIE DZIURY na KAZDYM KANALE TVpis!!!
  • ~OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚCIĄ
    (2019-04-10 18:45)
    jest to ,że to nie jest zdjęcie czarnej dziury tylko jej otoczenia.
  • ~Poldi
    (2019-04-10 18:59)
    Piskatole wierza tylko w Rydzokaczorostwo! Takie wiesci, nauka to do nich joe dociara. Dajcie spokoj!
  • ~i trzeba im w to wierzyc.
    (2019-04-10 19:18)
    Ile miliardow kosztowalo to zdjecie? Ja bym za 100zl im takie zdjecie zrobil - w tym juz koszty wysylki i publikacji. Jak bylem maly to duzo takich zdjec juz zrobilem.
  • ~Walduś z Przysuchy
    (2019-04-10 19:56)
    A u nas chłopaki gadają, że na pewno Pan Mateusz ma w tym swój udział.
  • ~ferdek naukowiec
    (2019-04-10 20:02)
    My z Paździochem to czarne dziury odkryli już kilka lat temu a zdjęcia dziur komórką to Boczek zawsze robił.
  • ~XYZ
    (2019-04-11 07:01)
    Ta galaktyk nie nazywa się Messier 87 tylko M87.Charles’a Messier to pan który skatalogował galaktyki.
  • ~Kobieta
    (2019-04-11 08:35)
    Zastanawia mnie ile w tym Wszystkim jest prawdy, a ile manipulacji. I nie mam na myśli tego zdjęcia.
  • ~moze maja swoje sposoby
    (2019-04-11 10:54)
    Nic nie kapuje. Jak mozna zobic zdjecie czarnej dziury jak z niej nic nie moze uciec . Mozna zrobic jej okolice skad jeszcze cos moze uciec. Nie wiem.

Może zainteresować Cię też: