Czy to jest totalitaryzm?
06 lipca 2011 W związku z tym, że nie milkną echa wypowiedzi ojca Rydzyka głoszącej,
że w Polsce panuje totalitaryzm, warto wyjaśnić, kiedy posługiwanie się
tym pojęciem ma sens. Pierwsza zasada to: nienadużywanie silnych
sformułowań. Pamiętam znajomego Włocha, którego żona nazywała faszystą,
kiedy jej mówił, że jest dziesiąta rano i pora wstać. Z totalitaryzmem
jest jeszcze gorzej - pisze Marcin Król.