Po pierwsze, Teresa "da radę" Piotrowska nie dała rady. Po drugie nie sprawdzili się organizatorzy marszu i to się powtarza co roku - powiedział Mariusz Błaszczak, odnosząc się przy tym do słów premier Ewy Kopacz, która w trakcie prezentacji swoich ministrów tuż po objęciu urzędu powiedziała, że nowa minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska "da radę". Polityk partii Jarosława Kaczyńskiego dodał, że 10 listopada odbył się marsz Prawa i Sprawiedliwości, na którym nie było żadnych zamieszek.

Reklama

Szef klubu parlamentarnego PiS pytany co sądzi o projekcie prezydenta zakazującym zakrywania twarzy podczas tego typu imprez, odpowiedział, że prezydent Bronisław Komorowski zakazuje wszystkiego, co nie dotyczy jego samego. Dodał, że na marsz prezydencki przyszła garstka ludzi.

Marsz Niepodległości w Warszawie, zorganizowany 11 listopada przez środowiska narodowców, zakończył się starciami z policją. Rannych zostało 51 policjantów i 24 cywilów. Funkcjonariusze zatrzymali 276 osób. Organizatorzy marszu odcięli się od uczestników zamieszek.