Ksiądz Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. W byciu bogatym nie ma nic złego

| Aktualizacja:

"Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić. Pomagał biednym, ale miał wielu znajomych bogatych ludzi, którym wcale nie mówił: ej, masz za dużo, podziel się" - mówi w rozmowie z money.pl ksiądz Jacek Stryczek, duszpasterz ludzi pracy i twórca Szlachetnej Paczki.

wróć do artykułu
  • ~Monika
    (2018-05-26 19:27)
    Dla mnie Moniki yen czlowiek jest bezduszny nic nie warty noe powinien byc ksiedzem wstyd i hanba dla koscila. Unika odpowiedzi na zadane Mu pytania.
  • ~JAWA
    (2017-03-13 22:33)
    "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali" wg Stryczka tak ma wyglądać , że jeden ma opływać w dostatki a drugi głodem przymierać?
  • ~Katolik Polski
    (2016-12-30 23:57)
    Jezus Chrtystusowski urodził się w Częstochowie. I jeździł złotą karetą z Szyszką. Albo Maybachem
  • ~peatero
    (2016-12-29 10:57)
    z Ewangelii Św. Mateusza: 19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. 22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność! 24 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.
  • ~irka
    (2016-12-28 13:19)
    Księża mają na myśli siebie ,absolutnie się nie dzielić z nikim tylko zagarniać coraz więcej i więcej !!! Bo księża mają pieniądze a biedni apetyt ...
  • ~vv66
    (2016-10-25 15:37)
    Następny nawiedzony wszystkowiedzący nierób katabas. Najbiedniej to wyglądają twoi pobratymcy szamani - aż sadło się z nich wylewa!!! ZNIKNIJ nierobie i do łopaty!!!
  • ~ja
    (2016-04-24 20:26)
    Przeraża mnie to, co wygaduje ten ksiądz. Niemal wszystkie jego wypowiedzi są niezgodne z duchem Ewangelii!
  • ~Do ks Stryczka
    (2016-04-24 10:21)
    Jezus nie kazał się dzielić? Młodzi mają roszczeniowa postawę? Przyczyną biedy jest tylko niezaradnosc ludzi? Niech ksiądz nie zasłania się szlachetną paczką, bo ksiądz mówi, że stara się nie osadzc bogatych ale biednych już ksiądz osadza, mówiąc o postawie roszczeniowej, o niezaradnosci. Stosuje ks. podwójne standardy, podwójna moralność.Napisal ksiądz książkę o pieniądzach a powinien o Jezusie, no ale książki pisze się o tym co się kocha. Dodam, że ksiądz nie ma pracy, ksiądz to nie zawód,bo żyje ksiądz z tego co łaska i czym różni się ksiądz od tego jak to ksiądz ujął " niezaradnego" biedaka o postawie roszczeniowej, trudzcego się w winnicy Pana z wyciagnieta przed siebie ręką . Gdyby nie ten wdowi grosz biedoty wrzucany na tacę, to kościół zniknął by w jeden dzień. Więc spojrzyj człowieku ubrany w koloratke na drugiego czlowieka z szacunkiem. Łasisz się do pieniędzy bogatych, niczym Judasz do srebrnikow faryzeuszy,nie ma w Tobie szlachetność. Nie chełp się dobrem które czynisz, bo to dobro nie pochodzi od Ciebie, ale od Boga, który działa przez niedoskonalych ludzi w sposób doskonały. Egoistycznie zależy ci na poklasku i lansowaniu siebie, na byciu w łasce bogatych a nie Boga, wiesz co mówi Pismo Święte o bogatych, choć może już nie pamiętasz, bo częściej czytasz książki z rozwoju osobistego, biznesu niż to co powinno być jedynym drogowskazem w twoim życiu. Święta rodzina według twoich kryteriów, jak i sam Jezus Chrystus łapie się w kategoriach niezaradnych życiowo, nie potrafiących zarabiać, bo on nie był biznesmenem z wyższej klasy, który miał szansę na edukację, rozwój. On Bóg, stał się jednym z nas, uniżył się do nędzy, nie osadzal, dał z siebie wszystko, oddał życie nie zostawiając nic sobie. Poczytaj listy św Ojca Pio, dostrzeżesz czym się od niego różnisz. Żal mi księdza.... wizyta u egzorcysty pozwoli na rozeznanie problemu ks z poprawianiem Ewangelii i tego co Jezus mówił. Agnieszka
  • ~Kielczanin
    (2016-04-23 17:31)
    Nakaz dzielenia się jest obecny wielokrotnie w Nowym Testamencie. Nie tylko w Ewangeliach, ale i w Listach. A może ksiądz Stryczek uznaje tylko Torę? Hmm, wprawdzie Tora pochwala rabowanie gojów, ale jednak przewiduje darowanie długów (raz na siedem lat) "swoim". Skoro nie Tora, to co? Talmud? No cóż, na temat Talmudu nie odważę się dyskutować z rabinem Stryczkiem. Nie czytałem.
  • ~tracja
    (2016-03-31 11:24)
    Panie Stryczek - jeśli chce pan nauczać wg.ewangelii, proszę,(zachęcam) zdobyć się na odwagę i zostać pierwszym Lutrem w" katolickiej" Polsce. Wielu potrzebuje odnowy , odnowy duchowej wg.ewangelii.
  • ~serce
    (2016-03-30 20:40)
    Stryczek trafi w Niebie na stryczek
  • ~kapelan od onanistow
    (2016-03-30 20:03)
    Zobacz na tego zdrowego byka i powiedz ze nie poleruje sobie RURY ! Wszystkich ksiezy winni KASTROWAC by nie mysleli o tylkach kobiecych czy molestowali chlopcow ten wali konia rowno
  • ~itp.
    (2016-03-30 18:21)
    Zgoda, nie będziemy się od teraz dzielić naszymi pieniędzmi i nie będziemy dawać na waszą pustą tacę. Zaś bogacące się państwo nie będzie wydzielać na was budżetu i nie będzie dawać wam dotacji. Postarajcie się pracować wydajniej i samodzielnie zarabiać więcej...
  • ~odwr
    (2016-03-30 18:02)
    Koniec świata, ksiądz został rabinem Lewiatana i wykreślono z katechizmu grzech pychy... Kiedyś banksterzy kupowali zmiany w ustawach. Teraz Lewiatan kupuje zmiany w katechizmie.
  • ~Maria Magdalena
    (2016-03-30 15:46)
    (ks. Jacek Stryczek) "Przekonuje również, że w Ewangelii nie ma mowy o tym, że Jezus nakazał się dzielić." - To zdanie jest przykładem hypokryzji, bezrefleksyjności i przede wszystkim NIEZNAJOMOŚCI EWANGELII !!! Możliwość dzielenia się z innymi jest darem samego Jezusa. Dzieląc się z uboższymi, dzielimy się z Jezusem. Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25. 40). Sprzeciwialibyśmy się naszemu powołaniu chrześcijan, gdybyśmy odmawiali pomocy człowiekowi, który prosi nas o nią. Jezus mówi: Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie (Mt 5, 42). I nie chodzi tu tylko o biedę materialną, ale również DUCHOWĄ - Ksiądz Stryczek zachował się jak Judasz, tym jednym zdaniem ZDRADZIŁ JEZUSA i pokazał, jak może wyglądać ubóstwo duchowe współczesnego kapłana.
  • ~dopiero dziś
    (2016-03-30 13:57)
    zastanawiam się co on wciąga ??
  • ~bigi
    (2016-03-30 10:38)
    "radosnego dawce miłuje Bóg"- list do Koryntian. Jedyne co usprawiedliwia gadanie tego księdza to chęć sprowokowania czytelników.
  • ~obserwator
    (2016-03-30 09:27)
    Ksiądz Stryczek pełni chyba rolę nieformalnego kapelana wielkiego biznesu w przeciwieństwie do papieża Franciszka, który wyraźnie wspiera biednych!
  • ~Chłop z Mazur
    (2016-03-30 08:21)
    Zwykli ludzie lepiej znają Biblię od znanego księdza... To nie mieści się w głowie. Każdy Polak (i nie tylko) powinien zostać menadżerem lub innym biznesmenem, by otrzymywać godną zapłatę. To, że większość z nas zarabia średnie lub słabe pieniądze (niektórzy są bezrobotni), jest tylko i wyłącznie naszą winą - ciekawe. Za takie podejście do spraw religii i nie tylko ks. Stryczek powinien dostać porządnego pstryczka w nos od przełożonych.
  • ~jeden z nas
    (2016-03-30 04:59)
    Nie potrzebuję i nie życzę sobie, żeby ż y d mnie uczył chrześcijańskiej miłości bliźniego! I nie podoba mi się, że tego ż yda stręczy mi niemiecki sutener!!!