Jan Wróbel: Sen o byciu ponad-Europą

| Aktualizacja:

Ciekawie napisał komentator DGP Zbigniew Parafianowicz o tym, że Jarosław Kaczyński dobrze rozumie istotę kryzysu Unii Europejskiej, ale i tak nie umie zaproponować owocnej alternatywy dla idei „Polski w Unii”. W pewnym sensie to nasz problem narodowy: sen o byciu ponad-Europą.

wróć do artykułu
  • ~kizak
    (2016-05-29 16:00)
    umysł tego wróbla to Himalaje debilizmu
  • ~olo
    (2016-05-29 09:33)
    zauwazylem tu sporo artykulow/komentarzy/eseji ? o niczym, troche tresci a potem belkot o wspolczesnosci, bez tresci, ot wierszowka leci ? a red-nacz to puszcza,ten muł ?? i szlam
  • ~olo
    (2016-05-28 22:14)
    kiedy on sie ganial z ZOMO, ten mitoman, to mi skasowaliscie, kiedy, moze petycje jakies pod pomnikiem skladal, Dmowskiego,co ?
  • ~olo
    (2016-05-28 21:59)
    nie jest to wschodnie, czy muzulmanskie /to tez wschod/, ale faszystowskie, jak orzecznie sadu,ze starzy sa malo warci/przydatni ,bo tylko na lawkach siedza, a mlodzi to maja przyszlosc i nalezy sie mi wieksze odszkodowanie za zlamane noge. Mlody uposledzony umyslowo osilek jest mniej wart niz 84 letni dziadek Polanski Roman, he,he
  • ~Klak
    (2016-05-28 15:09)
    Kaczynski ciagnie na wschod a dokladniej na Ukraine bo to jego druga ojczyzna (a moze i pierwsza, cholera go tam wie). Kaczynski to typowy chazarski gudlaj
  • ~fred
    (2016-05-28 13:38)
    "Możemy, jak chce Kaczyński, twardo grać z Unią Europejską, nie tracąc z oka oczywistej prawdy, że odsuwając się, chociażby tylko symbolicznie od Unii" Panie Wróbel nawiązaując do pańskiej wypowiedzi...albo się jest w Europie...i w EU, albo się jest na wschodzie..czyli w Moskwie...I nie można się symbolicznie od EU odsunąć...O czym pan bredzi...???I jeszcze jedno..jaka wg. pana jest oczywista prawda..???Wie pan po historyku spodziewałbym się większej przenikliwości w sądach jak i ocenach rzeczywistości...
  • ~olo
    (2016-05-28 10:52)
    te, uzi, na kolanach to kleczysz w kosciele !! wiec nie klam !!
  • ~uzi
    (2016-05-28 10:08)
    Czyli "awtorytety ynteligentne" proponują nam powrót do polityki nadstawiania zgiętych pleców do poklepywania przez obcych panów zadowolonych z postawny niewolnika, kraju kolonialnego. Mamy realizować  interesy obcych mocarstw pomimo iż są sprzeczne z interesem narodu polskiego, polski. Namnożyło się tych sprzedajnych awtorytetów, namnożyło, a wydawało się ze to tylko lisy, olejniki, srody. Szkodniki sami się ujawniają i to jest dobrze, warto aby ktoś ewidencjonował ich nazwiska i opinię.
  • ~realista
    (2016-05-28 07:59)
    Bo on się boi zachodu Był choć raz sam za granicą zobaczył jak tam ludzie żują NIGDY I TE FOBIE PRZEKAZUJE TAKIM SAMYM NIEUDACZNIKOM
  • ~myszka miki
    (2016-05-28 03:47)
    Problem polega na tym ze zaledwie mniej niz 20% Polakow nadaje sie do Zachodu, a cala reszta to kolchoznicy wschodni. Przed kaczynskim czesc kolchoznikow udawala tych zachodnich, bo wstydzila sie wschodu, ale jak Kaczynski zdobyl wladze to juz zaden wschodni kolchoznik sie nie wstydzi i chce walczyc z Unia. W rezultacie Polska przesunie sie na Wschod i po wywaleniu z Unii stworzy cos na ksztalt unii z Bialorusia i Rosja. Polska znika na naszych oczach oczywiscie pod haslem "odzyskiwania niepodleglosci" . Zalosc.
  • ~Re~Polak z Polski
    (2016-05-28 01:40)
    A tak o zlodziejaszkach z -po- to nic nie kumasz czy juz cie pamiec zawodzi.No zawodzi niektorych widac ale te czasy juz sie wam chyba nie wroca zlodzieje!!!
  • ~ollo
    (2016-05-28 01:35)
    A mi babcia 50 lat temu mowila ze ISLAM zaleje EUROPE .To moze i nie warto z nia kolegowac.
  • ~Wrobel o Kaczce
    (2016-05-27 23:57)
    Co wy z tymi ptakami caly czas?
  • ~Polak z Polski
    (2016-05-27 22:46)
    Kiedy czytam powyższe komentarze przerażają mnie wypowiedzi PiS-iorczyków, z ust których wylewa się jad, Ci ludzie to takie typowe "obszczymurki-ratlerki", jedynie obsikać kogoś, zwymyślać, obmówić. Panowie i Panie PiS-iorskie nasienia, czy ten Wasz wódz wyprał Wam mózgi. Pomyślcie czym się różnice od szakali, hien i żmij, przecież swoim obskurantyzmem i chamstwem powodujecie, że normalni ludzie czują do Was niechęć i odrazę.
  • ~Europa to jest
    (2016-05-27 22:36)
    w Polsce, na zachodzie panuje teraz multikulturalna rozpiedrucha, we Francji stan wojenny non-stop, armia na ulicy z długą bronią.
  • ~raf44
    (2016-05-27 20:56)
    Wlasciwie to o czym pan cwierka Panie Wrobel bo ja ...nie ogarniam panskiej wizji. pan chyba tez sam nie wie o czym pisze mieszajac fakty historyczne i swoje wydumane hipotezy.
  • ~lukas
    (2016-05-27 20:10)
    no i wypowiedział się licealny nauczyciel niejaki pan Wróbel - współpracownik peowsko- nowoczesnej inaczej TVN. Jaki nauczyciel i czyj współpracownik - takie jego wypowiedzi. Ohyda.
  • ~obywatel
    (2016-05-27 19:24)
    Czy WROBEL może być czerwony ? odp. Za Moskiewskie pieniądze na pewno - TAK
  • ~olo