Odklejenie elit. Gdy każdy ma BOR-owika do spacerów z psem...

| Aktualizacja:

Elity mają tendencję do odrywania się od zwykłego życia. Jednak w demokracji, by rządzić efektywnie, trzeba umieć znaleźć furtkę do zwykłości.

wróć do artykułu
 • ~Zdzich
  (2018-04-08 16:14)
  W Norwegii sa 2 ( slownie dwa ) samochody sluzbowe oplacane przez panstwo - jeden przysluguje rodzinie krolewskiej, drugi premierowi. W Polsce byle obszczajmur na stanowisku panstwowym ma do dyspozycji samochod, szofera itd. , itd. Podobno w naszym kraju jest 38 000 samochodow sluzbowych oplacanych przez podatnikow.
 • ~Ludwik Arozjak
  (2018-04-08 13:32)
  Nie rozumiem tego rozgoryczenia tym, że politycy żyją oderwani od społeczeństwa,Przecież po to idą do polityki - żeby było im lepiej. Ludzie, czy Wy o tym nie wiecie? Czy aż tak głupota i infantylizm zakorzenił się w polskim społeczeństwie? Im dłużej przy korycie tym przyzwyczajenia większe i robi się wszystko aby żyć w luksusie. Najgorzej mają ci co załapią się tylko na jedną kadencję . To się ciagnie od szczebla samorzadowego w górę. Dlaczego samorządowcy maja dietę za udział w posiedzeniu rady powiatu , czy gminy . Przecież to ma być misja społeczna .?Wychodzi na to, że wiekszość samorzadowców to nauczyciele, dyrektorzy szkół i itp. Mają pensję - urwą się z pracy na posiedzenie rady i dostają dietę, to tego udział w komisji i leci co miesiąc.
 • ~WEST
  (2018-04-08 11:40)
  Ludzie pytają się o zarobki i majątek prominentów z PO i podobnych celebrytów: "Marszałek Borusewicz, legenda PO-PSL (i zapewne SLD) wziął gładko 600 tys. nagród + co najmniej 713 darmowych przelotów rządowym samolotem, (co kosztowało współobywateli, co najmniej 6 mln złotych!). BO MU SIĘ NALEŻAŁO! Zadbał aby te 250 miliardów ... [resztę wyjaśni prokurator] ..."
 • ~Vito
  (2018-04-08 11:22)
  200.000 zł brutto rocznie to poziom, od którego zaczyna się mniej więcej normalne życie dla rodziny z trójką dzieci, zwlaszcza studiujacych. Poniżej tej kwoty są różne odcienie wegetacji.

Może zainteresować Cię też: