"Dlaczego tak wielu mieszkańców wsi popiera partię, której politycy łamią konstytucję?"

| Aktualizacja:

Mieszkańcy wsi bywają określani mianem "balastu". Chłopom wytyka się "nieusuwalną pańszczyźnianą mentalność" i oskarża o to, że za 500 zł sprzedali demokrację. To nie język ulicy, lecz naukowców i socjologów, obecny w debacie publicznej od czasu transformacji.

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2019-05-12 21:14)
    Ja też nie rozumiem dlaczego, wciąż tylu mieszkańców wsi popiera partię, która łamie konstytucję, czyli PO.
  • ~hans
    (2019-05-12 21:31)
    Ha ha a skąd wiadomo która partia łamie Konstytucję. Dla mnie łamaczem Konstytucjim są Łętowska, Rzepliński i Stepień. Łętowska za uwiarygadninie stanu wojennego jal PRL owski RPO, Rzepliński za samowolne niedopuszczanie sędziów TK do orzekania, Stępień za orzeczenia na korzyść ekskomunistów.
  • ~kar
    (2019-05-12 21:56)
    TVN 24 nie dociera na wieś i nie są odmóżdżeni
  • ~tosia
    (2019-05-12 21:30)
    A za co mają popierać totalnych za promowanie lewactwa ludzie na wsiach i mniejszych miastach trzeżwo myślą i widzą która partia dba o ludzi i jak ludziom poprawiły się warunki życia
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-05-12 22:46)
    To proste dlaczego. Bo wiedza, ze to Konstytucja PRLu z poprawkami dokonanymi przez postkomunistow.
  • ~anty_błazen
    (2019-05-12 21:55)
    Mało pan rozumie.
  • ~gerasimow
    (2019-05-12 23:20)
    Chlop inaczej rolnik jest dwa razy madrzejszy niz bezmozdzgowe lemingi z miasta, on wie co to Polskai, patriotyzm, oddanie krajowi , on wie co to znaczy bronic wszystkiego co polskie.Dlaniego ,,Polska to nienormalnosc, znaczy szwabska propaganda i niemieccy volksdoicze
  • ~Zorro
    (2019-05-12 21:13)
    Niesprawiedliwe stygmatyzowanie ludzi na wsi to jedno, ale drugie to blokada informacyjna jakiej są do dzisiaj ofiarą. 40% ludzi na wsi nie ma nadal dostępu do internetu. Nie ma kablówki. Jedyny kanał informacyjny i publicystyczny to TVP Info. Prosty mechanizm.
  • ~sitwa_i_zmowa_milczenia
    (2019-05-12 22:10)
    Na wsi sitwa i zmowa milczenia, na współkę z plebanem i pisem. W dodatku plucie ofiarom kleru w twarz !
  • ~motek
    (2019-05-12 22:02)
    Moherowe buraki...
  • ~miastowy
    (2019-05-13 00:42)
    mieszkańcy wsi się obudzą (z ręką w nocniku....) jak dzięki pisowi zabiorom im dopłaty do hektara.... Przypominam że pis chce w europarlamencie koalicji eurosceptyków która promuje likwidację dopłat... Aaaa i pis jako jedynej grupie rolnikom podwyższył wiek emerytalny obniżając innym... Ale co tam widać że przeciętny rolnik to wszystko popiera..... masochizm???
  • ~Cyt
    (2019-05-12 23:45)
    Prostota, wiara w księdza, a nie w Boga, PRL-owka mentalność /partia (PIS) z narodem, naród z partią/, brak dostępu do mediów niezależnych, reżimowa propaganda płynąca z tzw. mediów publicznych, fundamentalizm religijny, itp.
  • ~NOR
    (2019-05-13 00:14)
    Na wsi to sa ludzie w duzej wiekszosci uczciwi i nie beda popierac sprzedawczykow , ktorzy rzadzili przez poprzednie dwie kadencjie i robili lody .Lamia konstytucje , gdzie i w ktorym miejscu , konkretnie ?
  • ~Padre
    (2019-05-12 22:54)
    Bo płacom!
  • ~Antypisstudent
    (2019-05-13 07:37)
    Mojej mamie Pis obnizyl wiek emerytalny, musi jeszcze 1 rok pracowac. Wedlug innych musialaby jeszcze 6 lat pracowac. No to jak myslicie, kogo ona bedzie wybierac? No, na robaczka lowisz rybke!
  • ~niejaki Jakób Szela
    (2019-05-13 00:07)
    mordował polską szlachtę za 3 morgi, które dostał od cara....chłopstwo panie chłopstwo
  • ~wzgórze JASNOGÓRSKIE
    (2019-05-13 06:36)
    MNIE NIKT NIE PRZEKONA DO CHŁOPA POLSKIEGO I JEGO UCZCIWOŚCI . CHŁOP POLSKI WYBUDOWAŁ NA NAJŚWIĘTSZYM MIEJSCU POLEK I POLAKÓW POMNIK CAROWI ROSJI .. Dziś tam stoi kto inny ...?
  • ~W
    (2019-05-13 07:16)
    PONIEDZIALEK - czas rozpoczac cotygodniowe szczucie w der Dziennik na legalnie wybrany rzad,
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-13 00:44)
    Ryzykowna teza autora - w Polsce nie ma mainstreamowych partii politycznych które nie łamałyby Konstytucji - a rozwijając "ducha Konstytucji" (wymówka tzw niekwestionowanych autorytetów) to sama Konstytucja łamie Konstytucje... O ile wiem PiS nie złamał Konstytucji a jedynie wykorzystał brak precyzji Konstytucji (bo tak było wygodnie twórcom konstytucji) i idę o zakład że obiektywny sąd (nie, nie ten sad który chce się mścić) uniewinniłby każdego oskarżanego o łamanie Konstytucji z powodu braku podstaw formalnych. Postawię też tezę ze nawet gdyby PiS dysponował większością konstytucyjną to i tak odmawianoby mu prawa do zmian konstytucji i rządzenia.
  • ~Fedor
    (2019-05-13 07:08)
    "Bez odrobienia tej lekcji trudno sobie bowiem wyobrazić uczciwą dyskusję, dlaczego tak wielu mieszkańców wsi popiera partię, której politycy łamią konstytucję". Może należałoby zacząć od pytania, dlaczego tak wielu mieszkańców POLSKI nie uważa, że PiS łamie konstytucję? Może dlatego, że opinia prof. Gersdorf, Rzeplińskiego i "profesora" Stępnia, którzy dobitnie dowiedli swojego braku obiektywizmu i swojego zaangażowania POlitycznego, "autorytetów" w rodzaju Michnika, Marcinkiewicza i Wałęsy, sędziów broniących ewidentnych patologii w swoim środowisku oraz polityków PO, PSL, SLD i Nowoczesnej, a także Timmermansa i Verhofstadta, POdpuszczonych przez totalną opozycję, nie są dla nich (Polaków) przekonujące?

Może zainteresować Cię też: