"Dlaczego tak wielu mieszkańców wsi popiera partię, której politycy łamią konstytucję?"

| Aktualizacja:

Mieszkańcy wsi bywają określani mianem "balastu". Chłopom wytyka się "nieusuwalną pańszczyźnianą mentalność" i oskarża o to, że za 500 zł sprzedali demokrację. To nie język ulicy, lecz naukowców i socjologów, obecny w debacie publicznej od czasu transformacji.

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2019-05-12 21:14)
    Ja też nie rozumiem dlaczego, wciąż tylu mieszkańców wsi popiera partię, która łamie konstytucję, czyli PO.
  • ~hans
    (2019-05-12 21:31)
    Ha ha a skąd wiadomo która partia łamie Konstytucję. Dla mnie łamaczem Konstytucjim są Łętowska, Rzepliński i Stepień. Łętowska za uwiarygadninie stanu wojennego jal PRL owski RPO, Rzepliński za samowolne niedopuszczanie sędziów TK do orzekania, Stępień za orzeczenia na korzyść ekskomunistów.
  • ~kar
    (2019-05-12 21:56)
    TVN 24 nie dociera na wieś i nie są odmóżdżeni
  • ~tosia
    (2019-05-12 21:30)
    A za co mają popierać totalnych za promowanie lewactwa ludzie na wsiach i mniejszych miastach trzeżwo myślą i widzą która partia dba o ludzi i jak ludziom poprawiły się warunki życia
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-05-12 22:46)
    To proste dlaczego. Bo wiedza, ze to Konstytucja PRLu z poprawkami dokonanymi przez postkomunistow.
  • ~anty_błazen
    (2019-05-12 21:55)
    Mało pan rozumie.
  • ~gerasimow
    (2019-05-12 23:20)
    Chlop inaczej rolnik jest dwa razy madrzejszy niz bezmozdzgowe lemingi z miasta, on wie co to Polskai, patriotyzm, oddanie krajowi , on wie co to znaczy bronic wszystkiego co polskie.Dlaniego ,,Polska to nienormalnosc, znaczy szwabska propaganda i niemieccy volksdoicze
  • ~Zorro
    (2019-05-12 21:13)
    Niesprawiedliwe stygmatyzowanie ludzi na wsi to jedno, ale drugie to blokada informacyjna jakiej są do dzisiaj ofiarą. 40% ludzi na wsi nie ma nadal dostępu do internetu. Nie ma kablówki. Jedyny kanał informacyjny i publicystyczny to TVP Info. Prosty mechanizm.
  • ~sitwa_i_zmowa_milczenia
    (2019-05-12 22:10)
    Na wsi sitwa i zmowa milczenia, na współkę z plebanem i pisem. W dodatku plucie ofiarom kleru w twarz !
  • ~motek
    (2019-05-12 22:02)
    Moherowe buraki...
  • ~Cyt
    (2019-05-12 23:45)
    Prostota, wiara w księdza, a nie w Boga, PRL-owka mentalność /partia (PIS) z narodem, naród z partią/, brak dostępu do mediów niezależnych, reżimowa propaganda płynąca z tzw. mediów publicznych, fundamentalizm religijny, itp.
  • ~miastowy
    (2019-05-13 00:42)
    mieszkańcy wsi się obudzą (z ręką w nocniku....) jak dzięki pisowi zabiorom im dopłaty do hektara.... Przypominam że pis chce w europarlamencie koalicji eurosceptyków która promuje likwidację dopłat... Aaaa i pis jako jedynej grupie rolnikom podwyższył wiek emerytalny obniżając innym... Ale co tam widać że przeciętny rolnik to wszystko popiera..... masochizm???
  • ~NOR
    (2019-05-13 00:14)
    Na wsi to sa ludzie w duzej wiekszosci uczciwi i nie beda popierac sprzedawczykow , ktorzy rzadzili przez poprzednie dwie kadencjie i robili lody .Lamia konstytucje , gdzie i w ktorym miejscu , konkretnie ?
  • ~Padre
    (2019-05-12 22:54)
    Bo płacom!
  • ~Antypisstudent
    (2019-05-13 07:37)
    Mojej mamie Pis obnizyl wiek emerytalny, musi jeszcze 1 rok pracowac. Wedlug innych musialaby jeszcze 6 lat pracowac. No to jak myslicie, kogo ona bedzie wybierac? No, na robaczka lowisz rybke!
  • ~niejaki Jakób Szela
    (2019-05-13 00:07)
    mordował polską szlachtę za 3 morgi, które dostał od cara....chłopstwo panie chłopstwo
  • ~wzgórze JASNOGÓRSKIE
    (2019-05-13 06:36)
    MNIE NIKT NIE PRZEKONA DO CHŁOPA POLSKIEGO I JEGO UCZCIWOŚCI . CHŁOP POLSKI WYBUDOWAŁ NA NAJŚWIĘTSZYM MIEJSCU POLEK I POLAKÓW POMNIK CAROWI ROSJI .. Dziś tam stoi kto inny ...?
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-13 00:44)
    Ryzykowna teza autora - w Polsce nie ma mainstreamowych partii politycznych które nie łamałyby Konstytucji - a rozwijając "ducha Konstytucji" (wymówka tzw niekwestionowanych autorytetów) to sama Konstytucja łamie Konstytucje... O ile wiem PiS nie złamał Konstytucji a jedynie wykorzystał brak precyzji Konstytucji (bo tak było wygodnie twórcom konstytucji) i idę o zakład że obiektywny sąd (nie, nie ten sad który chce się mścić) uniewinniłby każdego oskarżanego o łamanie Konstytucji z powodu braku podstaw formalnych. Postawię też tezę ze nawet gdyby PiS dysponował większością konstytucyjną to i tak odmawianoby mu prawa do zmian konstytucji i rządzenia.
  • ~W
    (2019-05-13 07:16)
    PONIEDZIALEK - czas rozpoczac cotygodniowe szczucie w der Dziennik na legalnie wybrany rzad,
  • ~internautka 50+