Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Prawdziwych lemingów już nie ma. ALFABET ANTYLEMINGA

22 marca 2015, 17:42
Zwykło się uważać, że lemingi to mieszkańcy dużego miasta, których życie można opisać jako krainę mlekiem i miodem płynące. Po zakończeniu studiów – najmodniejsze kierunki to socjologia i politologia – szybko znaleźli bardzo dobrze płatną pracę. Mają przy tym dostęp do najnowszych zdobyczy techniki i głównych mediów – wychowani na "Gazecie Wyborczej" i TVN ostro kategoryzują przestrzeń. I wcale nie pojawili się nad Wisłą nagle. "Lemingi żyły tu, choć bezimienne, już w latach 90. Od początku wiedziały, że wspierać należy "partię ludzi przyzwoitych", czytać najważniejszą z gazet i szczerze nie znosić oszołomów, jak wtedy nazywano dzisiejsze mohery. Nie lubiły polityków raz tych, raz owych (były czasy, gdy wieszały psy na tak zacnych ludziach jak Stefan Niesiołowski i Lech Wałęsa, tak, tak!), choć jest coś stałego na świecie – Kaczyńskiego nie cierpiały zawsze", można też było swego czasu przeczytać w "UważamRze". "Gdzieś w czeluściach Internetu pojawiło się określenie "lemingi" i zawładnęło siecią, tak jak same lemingi krajem". Teraz jednak okazuje się, że ich obraz nie jest do końca taki, jak sądzono. Dziennik.pl prezentuje ANTYALFABET LEMINGA. Alkohol. Jeśli piją, a są to znaczne ilości, to wybór do tej pory padał na wino, najczęściej tanie marki z Lidla lub Biedronki. Choć lemingi zarzekały się przy tym, że sięgają także po bardzo drogie trunki. Teraz ich uznanie zyskuje piwo, konieczne ze sprajterkiem. Piwo samo w sobie uważają za napój marginesu społecznego, a na takie skojarzenia nie mogą sobie przecież pozwolić. Auto. Zwykło się uważać, że symbolem statusu leminga jest nic innego jak toyota – najbardziej preferowane były przy tym białe modele auris. W praktyce jednak ich podstawowym środkiem transportu jest… rower. Dokładnie popularna holenderka.
Zwykło się uważać, że lemingi to mieszkańcy dużego miasta, których życie można opisać jako krainę mlekiem i miodem płynące. Po zakończeniu studiów – najmodniejsze kierunki to socjologia i politologia – szybko znaleźli bardzo dobrze płatną pracę. Mają przy tym dostęp do najnowszych zdobyczy techniki i głównych mediów – wychowani na "Gazecie Wyborczej" i TVN ostro kategoryzują przestrzeń. I wcale nie pojawili się nad Wisłą nagle. "Lemingi żyły tu, choć bezimienne, już w latach 90. Od początku wiedziały, że wspierać należy "partię ludzi przyzwoitych", czytać najważniejszą z gazet i szczerze nie znosić oszołomów, jak wtedy nazywano dzisiejsze mohery. Nie lubiły polityków raz tych, raz owych (były czasy, gdy wieszały psy na tak zacnych ludziach jak Stefan Niesiołowski i Lech Wałęsa, tak, tak!), choć jest coś stałego na świecie – Kaczyńskiego nie cierpiały zawsze", można też było swego czasu przeczytać w "UważamRze". "Gdzieś w czeluściach Internetu pojawiło się określenie "lemingi" i zawładnęło siecią, tak jak same lemingi krajem". Teraz jednak okazuje się, że ich obraz nie jest do końca taki, jak sądzono. Dziennik.pl prezentuje ANTYALFABET LEMINGA. Alkohol. Jeśli piją, a są to znaczne ilości, to wybór do tej pory padał na wino, najczęściej tanie marki z Lidla lub Biedronki. Choć lemingi zarzekały się przy tym, że sięgają także po bardzo drogie trunki. Teraz ich uznanie zyskuje piwo, konieczne ze sprajterkiem. Piwo samo w sobie uważają za napój marginesu społecznego, a na takie skojarzenia nie mogą sobie przecież pozwolić. Auto. Zwykło się uważać, że symbolem statusu leminga jest nic innego jak toyota – najbardziej preferowane były przy tym białe modele auris. W praktyce jednak ich podstawowym środkiem transportu jest… rower. Dokładnie popularna holenderka. / Shutterstock
Upadku leminga nikt nie przewidywał. Ba, pozornie wszystko jest jak dawniej - to nadal ludzie młodzi i z wielkich ośrodków, ale już niekoniecznie tak wykształceni i niezależni. Mieszkają w kawalerkach i sami o sobie mówią: sushi tej ziemi. Kim są? Co myślą? I jak się zachowują? Książka "Lemingi" daje ich karykaturalny portret.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
mieszkanie leming Warszawa Alfabet pieniądze samochód miesteczko wilanów praca

Powiązane

Reklama

Komentarze(29)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • hej
  2015-03-22 21:24:32
  E tam. POwskie lemingi za, a PiSowskie stadne barany przeciw.
  0
 • jorry123
  2015-03-22 23:10:27
  akurat, a kto głosował na platfusów, kto robi poparcie komoruskiemu??? to właśnie prawdziwe durne lemingi.
  0
 • WAW
  2015-03-22 21:19:57
  PISIORY, TE LEMINGI PRACUJA NA WASZE ZASILKI SOCJALNE, WIEC NIE KĄSAJCIE REKI KTORA WAS KARMI...
  0
 • Jacus
  2015-03-23 02:30:18
  ADAM JARUBAS NA PREZYDENTA POLSKI
  0
 • Szczególarz
  2015-03-23 06:18:15
  Hm, maciato (przez "ć") Autorce - i zwłaszcza redakcji - wyszło.

  No bo "j" jest zazwyczaj przed "k", "pa" zazwyczaj przed "po", i tak dalej.

  A mogło byc macchiato...
  0
 • To nie do wiary wprost!
  2015-03-23 06:19:32
  Przecież to karykatura "istoty ludzkiej" sfotografowana w lustrze przez karykaturę "istoty ludzkiej", która nie umie się posługiwać aparatem - takie "selfie" mającego pół mózgu, jedno oko i dwie lewe ręce morona wyciętego z tektury!
  Kilkadziesiąt lat temu mówiło się o takich osobnikach-wycinankach-z-komiksu : "płaski"!
  Kiedyś pasjonowały nas tematy w rodzaju zakrzywienia czasoprzestrzeni...
  I każdy raczej starał się być inny niż wszyscy i do tego każdemu służyła jego osobista, zupełnie wyjątkowa szajba!
  Jak brakowało - a brakowało zazwyczaj - to się głód na cały dzień zaspokajało paczką herbatników i kefirem, a na deser był wspólny papieros!
  Ale na kolejną książkę musiało starczyć!
  I nocnego czasu na dyskusję o niej też!
  A samo życie było szalone - jakaś taka ewolwenta skrzyżowana ze wstęgą Moebiusa - i co pewien czas po przekroczeniu bariery dźwięku odlot po stycznej...
  Bez żadnych wspomagaczy!!!

  Skąd u pani Kalinowskiej takie lewoskrętne zakrzywienie mózgu?
  Doprawdy - trudno wyczuć!
  0
 • mr.pen
  2015-03-22 20:11:12
  Inni mówią o nich: SYF tej ziemi
  0
 • 007
  2015-03-22 23:31:17
  Co robią dzieci tych od rządowego i prezydenckiego koryta?
  0
 • moher józek
  2015-03-23 03:56:11
  Czyli w skrócie lemingi to wyborcy PO czyli tzw. "Juropejczycy" tzn zakompleksieni, mali ludzi którym wmówiono że są "nowoczesnymi Juropejczykami" a POzwolono im tylko garnki zmywać w ich Juropie.
  0
 • Czyli typowy leming...
  2015-03-23 06:58:34
  ...to skrzyżowanie dupy z krzesłem!

  A jego podstawowe zajęcie - to prostowanie mebli giętych!
  0
 • Nie dzwońcie do mnie - nie mam telefonu!
  2015-03-23 06:48:34
  ...

  Niby każdy ma telefon - ale (jak się człowiek chwilę zastanowi) po prostu nie ma do kogo zadzwonić!
  Każdy tylko grzebie w tej swojej puderniczce i grzebie...
  Jak ślepa głodna kura...
  ...
  0
 • Ha, ha, ha - to wyborne!
  2015-03-23 07:07:21
  podstawowe zajęcie lemingów - to zbiorowe prostowanie mebli giętych, na których siedzą w korpo!!!
  0
 • leming
  2015-03-23 08:31:16
  Te Lemingi to ludzie, którzy wiedza czego chcą , bez nich Warszawa była by wiochą i zadupiem.To ludzie wykształceni i zdolni. Rodowici mieszkańcy to mały procent, tak więc kochajcie przyjezdnych-bez nich Warszawa była by wiochą. Sam jestem tzw. Lemingiem i w ciągu 5 lat kupiłem mieszkanie , dobry samochód, zarabiam ponad 15tys miesięcznie. Skończyłem dobre studia , znam biegle 3 języki . W pracy nie ma ani jednego rodowitego Warszawiaka-oni wolą chodzić na mecze Legii. Żonę też mam Przyjezdną bo miejscowe chodzą na Manify i nadają się do noszenia transparentów "żądamy równości". Równość i autorytet trzeba sobie wypracować, a nie żądać, za to że się jest.
  0
 • jasio46
  2015-03-22 18:51:11
  Lemingi to sympatyczne zwierzątka które potrafią żyć wyłącznie w stadzie, stado posiada mózg zbiorowy z centralnym ośrodkiem sterującym w TVN24.
  0
 • tom
  2015-03-22 19:04:18
  To ludzie bez rozumu choć czasem majacy wykształcenie. Zero myślenia, TVN i inne szczekaczki a rozum zostawili gdzięś w latach dzieciństwa. Wtedy jeszcze byli samodzielni intelektualnie. Dziś bez papki w mediach są trupami.
  0
 • ZbyszekD
  2015-03-22 19:24:32
  tom2015-03-22 19:04 ,,czasem mający wykształcenie'' - już starożytni Rzymianie powiali: ,,najgorsi są uczeni głupcy'', a poza tym biorąc pod uwagę poziom polskich uczelni i do tego masowo zrzynane i kupowane prace dyplomowe to na pewno myśliciele nie są!!! Dlatego najnowszy ranking głupoty jest: głupi, głupszy, najgłupszy, leming - dawni milicjanci to byli przy nich intelektualistami.
  0
 • rom
  2015-03-22 20:10:41
  jakl to dobrze ze nie jestem LEMINGIEM - czyli SNOBEM na POkaz, Pierwowzorem ich byl;i ZMS-OWCY
  0
 • tom
  2015-03-22 20:56:41
  dza się ZbyszekD.Nie chciałem być dla nich taki okrutny. Co rocznik to jest gorzej. Jestem z roczników któ¶e dziś maja ponad 30. Niby lemingi w swej masie, ale nie do końca. W naszej grupie jest tego mniej niż u tych poniżej 30-ki. Niby kilka lat różnicy, ale jest minimalnie lepiej. My nie znaliśmy komórek w szkołach. Znaczy, znaliśmy jeśli ktoś miał dostęp, to się zaczynało, ale w podstawówce to było sporadyczne. W LO koledzy już mieli, ale też bez szału. Ja pierwszą komórkę kupiłem na studiach, gdzieś w połowie. No nie była potrzebna, ale też ludzie nie mieli. Dziś w podstawówce komka to normalka.
  I zeby nie było tak smutno to część młodych poniżej , grubo poniżej 30 też myśli samodzielnie. To nie tak że wszyscy są źli. Jednak masa krytyczna została przekroczona.
  0
 • Adam Jarecki
  2015-03-22 21:04:31
  Boszszsz, co za biedatekścidło. Ani to składne, ani ładne, ani nawet dowcipne. Mielonka postpiwna. Nie tego oczekuję po DGP płacąc za prenumeratę.
  0
 • sorrytakimamyklimat
  2015-03-22 23:08:20
  pamiętam lata Gierkowskie, wtedy było eldorado lemingozy z wyżu powojennego
  0
 • Ola
  2015-03-22 23:21:12
  Do autorów. Dokonaliście błędnej oceny rzeczywistości. Po prostu opisaliście kolejne roczniki, które weszły na rynek pracy. Lemingi pozostały takie jakie były. I sama się do nich zalicza, to co przeczytałam, to raczej obraz pokolenia mojego młodszego rodzeństwa.
  0
 • TyPOwe: fanatyczna nienawiść
  2015-03-22 20:36:47
  Lemingi w najmniejszej komórce ciała odczuwają ślepą, bezkrytyczną, bezdyskusyjną, fanatyczną nienawiść do Kaczora i PiSu zaimplemetowaną przez Tuska na Konwencji w 2005 roku.. Zrobią wszystko i zagłosują na każdego kto nie jest Kaczorem albo PiSem. NIgdy w życiu nie przyznaliby Kaczorowi ani PiSowi racji, nawet, jeśli ona byłaby oczywista. Do śmierci będą POpierać nie/Kaczorów, choćby to byli aferzysci, zdrajcy i zlodzieje, oszukujacy ich samych i działający na ich niekorzyść!
  0
 • hiena
  2015-03-23 10:34:15
  Autorka bedzie musiala sie chyba niedlugo pozegnac z praca w, badz co badz, organie lemingow. humor nie jest mocna strona leminga i sa smiertelnie powazni na temat swojego wizerunku, jak aktorzyny z hollyweird
  0
 • drugi moher
  2015-03-23 16:20:20
  Do Warsa.Myślę że jesteś szczęśliwy w swojej głupocie.
  0
 • Wars
  2015-03-23 15:59:36
  do -mohera józka
  Zauważalny brak zrozumienia tekstu. Przeczytaj jeszcze raz albo daruj sobie, abyś ciśnienia nie podnosił sobie
  0
 • dubler
  2015-03-29 16:13:12
  A co w tym dziwnego, że panu Dudzie rośnie ? "Ku wiośnie wszystko wokół rośnie, nawet Gośka co pod bluzką miała zanik, poszła i kupiła sobie stanik". Tak żartował Sztaudinger. Trudno żeby dziadkowi rosło a pan Komorowski jest już biologicznym dziadkiem. Lepiej się ę cieszyć wnukami zatem, po co mu ta kampania? Groteskowo w tym wygląda. Szkoda krótkiego życia i i tak na wszystko przychodzi koniec. On nie wygląda na 100 procent zdrowia. Chyba zła przemiana materii bo ja tak to mam i podobnie wyglądam.
  0
 • Lemingowy nie patriota
  2015-03-22 22:18:47
  Po przeczytaniu powiem: Lemingoza to totalny odjazd. Niedorozwój to delikatne określenie. Zbieranie psich gowien to patriotyzm??? Ludzie gdzie ja mieszkam??
  Porażająca prawda o dziadostwie POpierającym jedyną słuszną linię. Skąd ja to znam??
  1
 • pp
  2015-03-22 22:09:22
  Artykuł FENOMENALNY!
  Sie tak porobiło, że lemingom (z głodu) wyostrzył się umysł i teraz troszeczkę im coś przestało pasować...
  1
 • ner.i
  2015-03-24 08:00:28
  Autor pan, rację masz, lemingi coraz głupsze są, a uważają się za pępek świata, zbiorowo jak te prawdziwe do samozagłady zmierzają, najlepiej to na forach GW widać.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama