Koniec roku to zawsze okazja do najrozmaitszych podsumowań i rankingów. Nie inaczej jest w polityce. Tygodnik "Newsweek" przygotował, na podstawie sondażu, listę najlepszych i najgorszych ministrów w rządzie Donalda Tuska. A zatem kto wygrał? Będziecie zaskoczeni wynikami.
Tygodnik przepytał 243 posłów, zadając im pytanie, kogo uważają za najlepszego ministra w gabinecie Donalda Tuska. Na pierwszym miejscu znalazł się... minister kultury Bogdan Zdrojewski.
Zaraz za plecami Zdrojewskiego znalazł się szef resortu infrastruktury Cezary Grabarczyk. Jednak tak wysokie miejsce zawdzięcza parlamentarzystom swojej partii, którzy gremialnie na niego głosowali.
Trzecie miejsce zajął szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
Ranking "Newsweeka" nie przynosi chwały za to minister zdrowia Ewie Kopacz. To ona została wskazana, jako najgorszy minister w rządzie. Na drugim miejscu wylądowała szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall, a na trzecim minister finansów Jacek Rostowski.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane