Z naszych informacji wynika, że Krupa będzie "jedynką" na wspólnej liście województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Wcześniej mówiło się, że będzie kandydować z Łodzi. Tu jednak liderem listy PiS będzie Janusz Wojciechowski z PSL-Piast. Mirosław Piotrowski będzie otwierał listę lubelską, a Witold Tomczak będzie na drugim miejscu listy wielkopolskiej za Marcinem Libickim.

Reklama

>>> PiS stara się zmienić swój wizerunek

Urszula Krupa ukończyła katolickie podyplomowe studium dziennikarstwa przy Radiu Maryja w Toruniu. Od blisko 15 lat współpracuje z Radiem Maryja. Prowadzi cotygodniową audycję "Porady lekarskie". Współpracuje także z Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem", a także wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Mirosław Piotrowski prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współpracuje z "Naszym Dziennikiem", Telewizją Trwam i Radiem Maryja.

Witold Tomczak najbardziej znany jest z tego, że w 2000 roku zniszczył w warszawskiej Zachęcie rzeźbę przedstawiającą papieża Jana Pawła II przygniecionego przez meteoryt. W 2007 r. podczas inauguracji roku akademickiego w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej tak chwalił o. Tadeusza Rydzyka: "Już nie raz pokazałeś nam ojcze dyrektorze, ojcze założycielu, jak chodzić po wodzie".

W poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego cała trójka startowała z list Ligi Polskich Rodzin, którą wtedy wspierał toruński redemptorysta.